Масові відключення світла — наша нова реальність

Варто подумати про те, аби взагалі підготуватися до таких ситуацій. Мати список необхідних речей, тримати зарядженими телефони, ноутбуки, ліхтарі. Мати в запасі досить свічок, сірників, які допоможуть пережити час без електроенергії. Та для багатьох українських батьків актуальним стало також інше питання: чим та як зайняти дитину в «темні» години?

Служба у справах дітей Подільської районної військової адміністрації підготувала для вас список занять, ігор, ідей та порад чим зайнятися, якщо вимикатимуть світло.

- Важливо у темряві підтримувати тактильний контакт з дитиною, але після попередження та отримання дозволу. У темряві відчуття доторків буде сприйматися посилено;

- Існує безліч словесних ігор для дітей, їхня складність залежить від віку дитини (скласти історію - кожен учасник придумує по одному реченню; вгадати слово за описом, не називаючи його; назвати імена, страви, предмети одягу, тварин на певну букву);

- При наявності ліхтарика можна пограти з дитиною в театр тіней;

- "Азбука Морзе": передавати прості слова доторками;

- «Вгадай мультфільм»: розкажіть сюжет мультфільму або казки, а дитина нехай вгадає;

- Разом промовляти скоромовки, вчити вірші напам’ять, співати пісні;

- Передавати предмет у колі, коли в гравців заплющені очі. Тоді — торкатися його і вгадувати, що це, чи пропонувати, як його можна використовувати;

- Зробіть разом затишну хатинку із подушок і ковдр;

Відключення електроенергії - це гарна можливість для батьків по душам поговорити з дітьми та провести час разом, запитати у дитини, що її хвилює і про що вона мріє. Дітям також буде дуже цікаво дізнатися про вас щось цікаве. Використайте цей час з користю, щоб коли увімкнулося світло, всім захотілося сказати: о, а без нього було так класно, ми спілкувалися, грали, розважалися і геть не сумували!

Наша перемога залежить також і від нашої згуртованості та вміння долати труднощі. Ми обов'язково переможемо, тримаючи оборону кожен на своєму фронті.

Все буде Україна!