Балтський педагогічний фаховий коледж

КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"

Головне меню Підрозділи Бібліотека Гурток «Книголюби»

Гурток «Книголюби»

Зміст статті

Важливе місце в реформуванні освіти в нашій державі посідає реалізація принципу креативності, що передбачає на творення мислячої, духовно-багатої творчої особистості, здатної успішно розв’язувати актуальні проблеми сьогодення. Виконанню цього соціального замовлення значною мірою сприяє система гурткової роботи в бібліотеці, що набуває останнім часом оновленого змісту.

Наша бібліотека вже не перший рік працює в напрямку творчого розвитку студентів. На базі бібліотеки створений та постійно працює гурток «Книголюби», тому постає необхідність постійного пошуку і впровадження різноманітних методик, спрямованих на творчу діяльність.

Цілком очевидно, що традиційні форми проведення гурткової роботи вже не задовольняють потреб нашого часу. У сучасному техноінформаційному просторі молодь важко чимось здивувати. Але дивувати треба. На кожному занятті гуртка при підготовці до виховних заходів треба намагатися створити умови для активного самовираження студентів як творчої особистості.

Як це зробити? Якими новими формами і методами зацікавити студентів, щоб підтримати в них іскри творчості, допомогти працювати з інтересом?

Серед всіх форм роботи крім на особливу увагу заслуговують активні імпровізовані форми, в яких студенти можуть брати ініціативу і висловлювати свою точку зору - диспути, брейн-ринги, інтелектуальні ігри, колективні обговорення, тощо.

Одним із ефективних методів роботи є активно-ілюстративний. Його сутність полягає в тому, що студент під час створення презентації до виховного заходу, випуску стінгазети, підбору відеороликів, що розкривають порушену проблему, зафіксовує думки, які він має з приводу обраної теми. Цей метод заохочує гуртківців до творчих пошуків і водночас допомагає засвоїти необхідний матеріал.

Таким чином, застосування в в масовій роботі бібліотеки можливостей мультимедійної дошки є поштовхом до розвитку і заохочення творчої діяльності читачів, для розширення і поглиблення їх інтересів, стимулів у прагненні до знань.

Спостереження за реакцією студентської аудиторії при проведенні масових заходів вказує на величезне значення манери ведення і образність мови ведучих. Погано сприймається лекторська манера викладу, підвищений, чи, навпаки, безбарвний тон. Вирішальне значення має мова ведучого. Звиклі до прагматичного наукового стилю, студенти-педагоги виказують виразну потребу у мові інакшій – образній, поетичній, чаруючій самим своїм звучанням.

Пошук бібліотекою свого місця в масовій роботі навчального закладу – процес творчий і безперервний, у результаті якого бібліотека має усі шанси стати центром гуманітарної культури, під якою розуміється не тільки набір гуманістичних знань, а формування способу життя і спілкування з іншими людьми.

Наших гуртківців поєднує любов до книги. Для декого ця любов стає роботою над своїм характером, і саме з таких людей виходять особистості. Дуже хочеться, щоб вони не перевелись у час новітніх технологій. Безперечно, книга залишається осередком людської духовності, зберігачем знань та умінь не одного покоління людей.

Бібліотечна ролова гра "Бібліотека XXI сторіччя"

 

Мета: ознайомити студентів з проектною технологією визначення ролі бібліотеки ВНЗ, іміджу бібліотечних працівників, дізнатися про цілі та завдання роботи нашої бібліотеки, ознайомитися з досягненнями кращих бібліотек України та світу.

Обладнання: Мультимедійна дошка, книжкова виставка «Це чарівне слово «бібліотека»», листи ватману, кольоровий папір. 

Хід заняття:

Бібліотекар. Останнім часом на сторінках спеціальної періодичної преси іде дискусія якою має бути бібліотека ХХІ сторіччя, яка роль має відводитись бібліотекарю та читачеві, чи буде існувати друкована книга, чи її замінить комп’ютер. Піднімаються питання про роль студентських бібліотек та нові технології роботи зі читачем-студентом. Ось і наша рольова гра присвячена цій темі. Я запрошую вас до розмови, але не в традиційній формі, а в формі проектної діяльності.

Ведучий І. Бібліотека, за словами великого мислителя Демокріта, це - «відкритий стіл ідей, за яким кожен знайде ту їжу, яку шукає; це - запасний магазин, куди одні поклали свої думки і відкриття, а інші беруть їх в зростання».

Випускники

 
 

Підписка на розсилку

Не пропустіть цікаві новини життя Балтського педагогічного фахового коледжу.

Зв'язок з нами

  • Адреса: м. Балта, вул. Шевченка, 2
  • Телефон: +(380) 04866 22770

Приєднуйтесь до нас

Ми у соціальних мережах, приєднуйтесь і тисніть "лайк".
Головне меню Підрозділи Бібліотека Гурток «Книголюби»