top of page
Пошук
  • Фото автораNataliyakot Nataliyakot

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

З метою реалізації положень Закону України «Про корінні народи України» та вшанування вшанування пам’яті загиблих у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» викладачами предметно-циклової комісії соціально-економічних дисциплін Анатолієм Лекарем та Тетяною Кифоренко проведено лекційні заняття для здобувачів освіти І – ІІ курсів.

Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».

З 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.

Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні. З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.


12 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page