top of page
Пошук
  • Фото автораNataliyakot Nataliyakot

Семінар-практикум «Організація навчально-виробничої практики в педагогічному закладі»

Така актуальна для педагогічних закладів тема розглядалася КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» та Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова.

Завідувач навчально-виробничою практикою Печарська В.П. поділилась педагогічним досвідом коледжу щодо організації в освітньому закладі навчально-виробничої практики як важливої складової підготовки вчителя початкової школи, проаналізувала мету та завдання практичної підготовки студентів, розкрила їх роль у професійному становленні майбутнього фахівця. Адже лише в комплексі всі види педагогічної практики формують у студентів педагогічні компетентності, закріплюють теоретичні знання з психолого-педагогічних дисциплін та методик навчання в початковій школі, формують перші професійні вміння, творчо та креативно організовувати навчально-виховний процес в Новій українській школі.

Детально було розглянуто питання про організацію та проведення літньої педагогічної практики в дитячих оздоровчих центрах. Студенти Яременко Богдан, Карабіненко Ірина, Паламарчук Марія поділилися своїми враженнями про проходження літньої практики в ДП «УДЦ «Молода гвардія», ДП «МДЦ «Артек-UA», «Артек – Буковель», інших оздоровчих центрах Одеської області та інших областей України. Студенти відмічають, що мають добру практичну підготовку завдяки відвідуванню факультативних занять, педагогічних практикумів, табірних зборів, які організовуються в коледжі з метою якісної підготовки студентів до роботи з дітьми.

Студентка Обертайло Анастасія розповіла про успіхи студентів під час проходження практики «Пробні уроки». Заняття спецкурсу «Нова українська школа», заняття STEM освіти, «Навчання через гру», «Навчання через дію», «Основи робототехніки» - це ще не всі види практичної підготовки студентів.

Студентка Мироненко Діана розповіла про переддипломну педагогічну практику, що є завершальним етапом практичної підготовки студентів.

Цікавою була бесіда між студентами двох освітніх закладів про запобігання та протидії булінгу в початковій школі, про труднощі, які виникають у практикантів під час організації навчально-виховної роботи з дітьми.

Пізнавальною була бесіда про виховну роботу освітнього закладу щодо формування особистості майбутнього вчителя. Дане питання підготувала Таскіна Л.І., заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, де детально розкрила всі напрямки виховного процесу. А студенти Яковук Анна та Кутковська Вікторія розповіли про святкування в коледжі Дня студента та Дня студентського самоврядування,про ряд інших виховних та розважальних заходів, конкурсів та організаціюінших цікавих видів студентського дозвілля.

У семінарі взяв учать директор коледжу Іванніков С.І., відзначив значущість таких спільних заходів, де порушуються актуальні питання сучасної педагогіки,навчально-виробничої практики,виховної роботи. Сергій Іванович запропонував педагогічним закладам і надалі обмінюватись досвідом, а студентам – ділитись враженнями.

Іванова Л.І., доцент Національного педагогічного університету продемонструвала свої методичні посібники, де подаються слушні рекомендації щодо організації дитячого дозвілля в літніх оздоровчих центрах.

Викладачі та студенти освітніх закладів висловили слова вдячності організаторам заходу і підтримали ідею про подальшу співпрацю.

С.А.Кушнірук, доктор педагогічних наук, гарант ОП «Педагогіка дозвілля. Івент-освіта» (бакалаврський рівень) та В.Б. Вишківська, кандидат педагогічних наук, доцент Національного університету зазначили, що уважно вислухали наших студентів,наразі ознайомилися із сторінками сайту нашого коледжу і ще раз переконались про важливе місце в закладі цілеспрямованої системи виховної роботи та практичної підготовки майбутніх фахівців. Адже поряд із заходами, які сприяють вихованню свідомого громадянина нашої держави, організовуються ряд цікавих, розважальних заходів, що згуртовують молодь у велику студентську родину. А такі види педагогічної практики,які проходять студенти за час навчання, є запорукою професійної підготовки майбутніх вчителів початкової освіти.


Завідувач НВП Печарська В.П.


22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page