top of page
Пошук
  • Фото автораNataliyakot Nataliyakot

Науково-практична конференція з переддипломної практики

12 квітня 2023 року у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулася конференція за результатами переддипломної педагогічної практики студентів ІV-го курсу.

Основним завданням переддипломної практики передбачено набуття професійно-педагогічних компетентностей, які необхідні вчителю ХХІ століття, удосконалення практичних умінь та навичок, яких набули студенти під час проходження практики «Пробні уроки», інших видів педагогічної практики та на заняттях спецкурсу «Нова українська школа».

При розподілі на переддипломну практику студенти ознайомилися з її метою і завданнями, вимогами щодо проведення навчально-виховного процесу на посаді вчителя початкових класів, а також при виконанні обов’язків з додаткової спеціальності.

До педагогічної практики було допущено 124 студенти. У зв’язку з дією правового режиму воєнного стану в Україні, переддипломну практику студенти мали можливість проходити у зручному для здобувачів освіти форматі. 114 студентів пройшли практику в очному режимі, 14 студентів – дистанційно, із них 39 студентів в освітніх закладах м.Балти, 85 студентів згідно запитів – за місцем проживання. Додаткову спеціалізацію практиканти проходили протягом останнього тижня з 06 по 10 березня 2023 року. В усіх закладах освіти було створено необхідні умови для безпечного проходження практики в умовах воєнного стану. Творчі, досвідчені, креативні вчителі початкових класів базових освітніх закладів систематично надавали методичну допомогу нашим студентам, щиро ділилися своїм педагогічним досвідом.

Перед початком конференції студенти оформили виставку звітної документації, дитячих виробів, презентували лепбуки.

Із вступним словом, настановчими порадами на подальше професійне зростання майбутніх фахівців виступив директор коледжу Сергій Іванніков. Він звернувся до студентів із запитаннями: «Що дала вам переддипломна практика?», «Яке основне завдання вчителя початкових класів?», «Що нового «відкрили» у педагогічній професії?», «Які виникали труднощі?». Майбутні вчителі поділилися своїми враженнями, набутим досвідом та знаннями, що вони взяли під час практики. Бесіда директора із практикантами відбулась у творчій атмосфері, щирості та взаємоповазі. Студенти виявляли креативність, вміння висловлювати свої думки.

Повний аналіз про проходження педагогічної практики, про звітну документацію, анкети студентів зробила Печарська В.П., завідувач навчально-виробничою практикою.

Цікавими були виступи практикантів:

Ø Чустрак Ірини «Шляхи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках рідної мови та літературного читання»

Ø Пижикової Анни «Шляхи активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках Я досліджую світ»

Ø Лаштопи Анни «Застосування інноваційних технологій навчання на уроках математики»

Ø Соколовської Анастасії «Реалізація ідей Концепції нової Української школи на уроках образотворчого мистецтва та трудового навчання»

Ø Хлівіцької Марії «Використання ігрових видів роботи на уроках англійської мови»

Ø Азенко Вікторії «Врахування вікових особливостей учнів молодших класів на уроках фізичного виховання»

Ø Стасевич Олени «Роль соціального педагога у формування психологічно безпечного середовища освітнього процесу в умовах воєнного стану»

Ø Гузенко Альбіни та Шнирука Юрія «Особливості формування ключових компетнтностей учнів в освітньому процесі під час проведення уроків музики та хореографії»

Студенти творчо представляли свій перший педагогічний досвід у формі відеозвітів. Також до уваги присутніх було запропоновано яскраві світлини та відеофрагменти проведених уроків.

Підсумком звіту студентів були поради для майбутніх практикантів – студентів ІІІ-го курсу. В адресу студентів випускного курсу звучали мудрі поради та теплі побажання. А у відповідь практиканти висловлювали вдячність викладачам коледжу та вчителям-класоводам за отримані якісні знання, за набуті педагогічні компетентності.


Завідувач навчально-виробничою практикою Печарська В.П.