Наукове єднання студентів
- Балтський педагогічний фаховий коледж
- 19 трав.
- Читати 2 хв
Оновлено: 20 трав.
15 травня 2025 року у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з нагоди відзначення 95-річного ювілею освітнього закладу.
За 95 років своєї діяльності коледж підготував 17815 фахівців початкової освіти.
Сьогодні учасники освітнього процесу – це живий організм, згусток енергії, джерело, яке бурлить 24/7. У ритмі цифрової доби, по-спортивному мерехтять інноваційні підходи, методи й методики, техніки й прийоми навчання. Сьогодні заклад освіти – це вже давно не крейда й дошка. Він розвиває, розвивається сам, змінює сотні облич, функцій, інструментів.
Сучасні процеси, які відбуваються в галузі освіти і діяльності коледжу спрямовані на реалізацію інноваційної освітньої політики. Розвиток інноваційних технологій – основа освітніх реформ – перетворюють освіту на продуктивний сектор економіки.
Педагогіка ХХІ століття – синтез кращих досягнень вітчизняної педагогіки з інноваційними ідеями. Нова українська школа як школа навчання і розвитку компетентностей визначила базовий компонент оновлення системи підготовки учителя – впровадження в освітній простір компетентнісної освіти.
Педагогічна наука: теорія і практика стрімко змінюються, імплементуються зміни в освітньому законодавстві. Сьогодні високо цінується учитель з високим рівнем компетентності, громадянської освіти, полікультурність, багатомовність.
Усі ми пам’ятаємо судження Василя Сухомлинського про те, що батькам він зобов’язаний життям, а учителю – усім тим, що робить його цінним. Є багато інших співзвучних думок, які доводять те, що у всі часи педагог – значуща постать для здобувача освіти.
У ХХІ столітті учителю особливо складно. У нього з’явилися конкуренти – Інтернет, відеоуроки, штучний інтелект. Загалом науковці вважають, що в освіті настала криза, і не лише в українській, а й у світовій. Це закономірно, адже змінюються її умови, соціальне замовлення суспільства. Незмінним залишається потреба в знаннях, бажанні передати їх прийдешньому поколінню, взаємозв’язку педагога і здобувача освіти.
В нашій конференції беруть участь найбільш талановиті, творчі, інтелектуальні, сміливі особистості з семи областей України: Одеської, Київської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Запорізької, Дніпропетровської.
Здобувачі освіти коледжів та університетів, молоді науковці, аспіранти, що презентують наукові дослідження демонструють невтомність, життєстійкість, збереження власної продуктивності в умовах війни.
«У великій війні немає маленьких справ. Немає непотрібних.
Кожен із нас – борець.
Кожен із нас – фронт.
Кожен із нас – основа оборони.
Ми б’ємось як одна команда – уся країна, усі наші регіони»
Володимир Зеленський
Слава українській освіті!
Слава українській науці!
Слава Україні!




















Comments