Цікаво спостерігати за натхненною роботою митця, а ще цікавіше самому стати автором твору мистецтва.
Студентам КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" випала нагода побувати у Балтському історичному музеї на майстер-класі петриківського розпису, який було проведено для здобувачів освіти різних закладів нашої громади.— з Тетяною Борбелою.
Художниця Тетяна Борбела продемонструвала присутнім послідовність виконання декоративної композиції та поділилася секретами своєї майстерності.
Петриківський розпис, або «петриківка», — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.
Основні елементи петриківського розпису складаються з рослинних та природних мотивів, виконаних за допомогою специфічних технік мазків і ліній.
Тетяна Миколаївна досконало володіє технікою розпису, створює декоративні панно, прикрашає посуд, побутові речі та навіть військові артефакти. Нині в музеї можна переглянути експозицію робіт майстрині та насолодитися красою українського мистецтва.
Відвідавши виставку згадуємо рядки Наталки Поклад, випускниці нашого коледжу, Члена Національної спілки письменників України.
Петриківські диво-квіти
На картині і тарелі,
на сорочці й рушнику —
всюди квіти ці веселі,
ми між них — як в квітнику.
Петриківські диво-квіти —
кольорів дзвінкий розмай;
квіти кажуть всьому світу:
«Україна — справді рай».
У тих квітах — наша мова,
наші ріки і поля...
Петриківка світанкова
кожне серце звеселя.
І ясніше сонце світить,
й знов зозуля нам кує...
Світ по цих прекрасних квітах
Україну впізнає.
Comments