top of page
Пошук
  • Фото автораNataliyakot Nataliyakot

Заходи до Дня захисника України

В освітньому закладі багато років тому організовано роботу клубу «Патріот України». Членами клубу є всі студенти – юнаки коледжу, дівчата, які планують пов’язати своє подальше життя з професією військового та всі бажаючі бути членами клубу.

До Дня захисника України для студентів I-II курсів було проведено бесіду на тему: «Міжнародне гуманітарне право, Кодекс поведінки учасника бойових дій. Правила поведінки учасників воєнних дій». Також було обговорення питання щодо дотримання правил поведінки солдата у бою відповідно до норм Міжнародного гуманітарного права на сході України. Кожен військовослужбовець має знати і дотримуватись норм Міжнародного гуманітарного права:

  • Виконуючи завдання, застосовувати зброю лише проти супротивника та його об’єктів;

  • Не нападати на осіб і об’єкти, які захищає МГП, якщо особи не чинять ворожих дій, а об’єкти не використовуються у воєнних цілях;

  • Не заподіювати зайвих страждань, не завдавати більшого збитку, ніж необхідно для виконання бойового завдання;

  • Якщо обстановка сприяє, забирати поранених, хворих й осіб, які не чинять ворожих дій, і надавати їм допомогу;

  • Гуманно ставитися до цивільного населення, поважати його гідність;

  • Стримувати себе й інших від порушення норм Міжнародного гуманітарного права.

Для студентів було продемонстровано документальний фільм «Дебальцево», у якому було показано заборонені засоби та методи ведення воєнних дій на сході України, особливостей ведення воєнних дій з урахуванням норм Міжнародного гуманітарного права.

Міжнародне гуманітарне право, або право збройних конфліктів – це система міждержавних визнаних юридичних правових норм, і принципів, які діють під час міжнародних та внутрішньодержавних збройних конфліктів.

Переглянувши та проаналізувавши даний фільм студенти визначили, що не діють чинні норми МГП у сучасних війнах, що є великою проблемою сьогодення. Урегулювання бойових дій за допомогою міжнародного гуманітарного права і особливостей врахування його норм – це об’єктивна необхідність.

Керівник клубу «Патріот України» Одінцов В.Б.


11 переглядів0 коментарів
bottom of page