15 жовтня 2024 року в Комунальному закладі «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання круглого столу "Відкритий діалог зі стейкголдерами", що стало важливою подією для вдосконалення освітньо-професійної програми "Початкова освіта" на першому(бакалаврському) рівні вищої освіти.
У заході взяли участь члени робочої групи ОПП, стейкголдери, адміністрація та науковці коледжу, які обговорили низку актуальних питань щодо підготовки майбутніх вчителів початкової ланки освіти.
Щиро вдячні за інтерес та залученість до заходу директору ГО «Ладушки» Світлані Мазур, заступнику директора з навчально-виховної роботи Балтського ліцею №1 Світлані Посувайло, заступнику директора з навчально-виховної роботи Балтського ліцею №2 Наталі Боделан.
З вітальною промовою до учасників заходу звернулася завідуюча навчально-методичною лабораторією бакалаврату Катерина Подуфалова, яка зазначила, що якісна освіта вимагає синергії між управлінськими рішеннями, науковими підходами та реальними потребами ринку праці й громади. Тому важливо, щоб співпраця між стейкголдерами, здобувачами та представниками коледжу була продуктивною та орієнтованою на результат. Катерина Юріївна акцентувала увагу на тому, що лише спільними зусиллями вдасться модернізувати освітнє середовище, яке допоможе майбутнім педагогам стати компетентними, творчими та готовими до викладання в Новій українській школі.
Заступник директора з навчальної роботи Антоніна Штурба відзначила важливість співпраці зі стейкголдерами , адже запорукою успішної та якісної підготовки майбутніх фахівців, формування фахових та професійних компетентностей на сучасному етапі розвитку вищої освіти є тісна співпраця. Антоніна Олегівна у своєму виступі також окреслила роль сучасних підходів у підготовці майбутніх педагогів початкової ланки освіти.
Під час обговорення освітньо-професійної програми «Початкова освіта» Катерина Подуфалова звернула увагу на сучасні виклики та можливості вдосконалення програми з огляду на вимоги ринку праці та освітніх стандартів.
З доповіддю «Педагогічна практика як фундамент ефективної підготовки фахівців» виступила завідувач з навчально-виробничої практики Віра Печарська. Під час виступу Віра Петрівна зауважила, які види педагогічної практики обов'язкові для студентів-бакалаврів. Обговорено, як практика сприяє розвитку професійних компетентностей студентів та є невід'ємною частиною їхньої професійної підготовки.
Валентина Гончарук, завідувач навчально-методичним кабінетом, у своєму виступі «Методична робота в коледжі: ефективні стратегії для розвитку педагогічної майстерності» ознайомила учасників засідання з ефективними стратегіями підвищення методичної майстерності здобувачів та викладачів, які мають місце в діяльності педагогічного коледжу. Зазначила, що співпраця учасників освітнього процесу Балтської громади знаходить втілення у діяльності Інноваційного освітнього ХАБу.
Важливість виховної роботи у формуванні педагогічних цінностей і етики майбутніх вчителів була ключовою темою обговорення під час доповіді заступника директора з гуманітарної освіти і виховання Тетяни Притуляк. У своїй доповіді «Виховна робота в закладі освіти як основа формування педагогічної культури» Тетяна Семенівна детально проаналізувала напрямки виховної роботи зі здобувачами освіти, наголосила на важливості систематичної виховної роботи задля досягнення поставлених цілей.
Викладач циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін Вікторія Щур у своєму виступі «Науковий потенціал коледжу: синергія викладачів і здобувачів» відзначила активну співпрацю викладачів і студентів у науковій сфері, що сприяє формуванню всебічно розвинених педагогів. Вікторія Андріївна розкрила основні напрямки діяльності Ради науковців коледжу та анонсувала відкриття нового структурного підрозділу – Центру кар'єри.
Переходячи до обговорення шляхів удосконалення ОПП «Початкова освіта» стейкголдери висловили свої пропозиції щодо покращення програми, акцентуючи на необхідності інтеграції сучасних технологій та інноваційних методів в освітній процес.
Підсумком заходу стала конструктивна дискусія, яка сприяла формуванню конкретних пропозицій щодо вдосконалення освітньо-професійної програми «Початкова освіта». Учасники круглого столу дійшли згоди, що подальша співпраця між коледжем, стейкголдерами та науковцями є ключем до успішного розвитку освітньої програми та підготовки компетентних педагогів нового покоління.









Bình luận