top of page
Пошук
  • Фото автораNataliyakot Nataliyakot

Гостьова лекція: “Мистецтво під час війни” для здобувачів освіти

Чи місце мистецтву під час війни? Війна, яка триває в нашій країні, згуртувала українців і спонукала кожного робити все можливе заради наближення перемоги. Сьогодні завдяки силі мистецтва доносимо надважливі послання людям в усьому світі. Мистецтво завжди підтримувало та надавало наснаги жити навіть у найскладніші часи. Творчість під час війни можлива і навіть необхідна, тому що вона дозволяє підтримувати певний емоційний стан на адекватному рівні. І, насправді, важливо підтримувати бойовий дух воїнів, які борються за свободу України зараз, і тих людей, які забезпечують їм тил.

26 квітня 2023 р. відбулась гостьова лекція: “Мистецтво під час війни” для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня, студентів фахової передвищої освіти, які здобувають додаткову спеціалізацію "Керівник дитячого художнього хореографічного колективу" та "Керівник дитячого художнього хорового колективу", а також на зустрічі були присутні ПЦК викладачів мистецтва КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Модератор зустрічі - викладач хореографії, голова предметно-циклової комісії викладачів мистецтва Разводова Марина Валеріївна.

Спікером виступила завідувач кафедри мистецької освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, заслужений працівник культури України Стрітьєвич Тетяна Миколаївна. Лектором було підібрано цікавий матеріал, що дозволив переконатися у важливій ролі мистецтва під час війни, а також познайомитись з сучасними українськими митцями та їхніми роботами, створеними від початку повномасштабної війни та до сьогодні. Застосовування прийомів розповіді, коментування вдалося зберегти стійку увагу слухачів протягом зустрічі. Окрім того, викладач постійно залучала студентів до активної участі. Лекцію доповнив влучно підібраний мультимедійний презентаційний матеріал з роботами сучасних українських митців та студентів університету. Присутні зазначили, що головною роллю мистецтва наразі залишається розбудова нашої культурної ідентичності, а вона повинна бути максимально різнобарвна. Після лекції відбулося обговорення, відповіді на запитання та обмін думками.

На актуальності та важливості розбудови освіти та продовження навчання студентів наголошувала у вітальному слові Андросова Наталія Миколаївна, заступник декана факультету педагогіки, психології та мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент.

Щиро дякуємо нашим колегам за цікаву зустріч та співпрацю! Ми впевнені, що тільки тісна співпраця науковців і практиків здатна забезпечити підготовку майбутніх фахівців, перед якими стоїть непроста задача – розвивати вітчизняну освіту!


6 переглядів0 коментарів