top of page
Пошук
  • Фото автораБалтський педагогічний фаховий коледж

Виховна година "Хустка - берегиня жіночої вроди"

З метою відродження національної ідентичності та популяризації українського етностилю 12 грудня було проведено неймовірну виховну годину "Хустка - берегиня жіночої вроди". Її підготував дружній, творчий колектив студенток 31 групи на чолі з креативним куратором Вірою Вікторівною Буяновською.

Організатори заходу збагатили гостей цінними знаннями. Показали роль хустки в народних обрядах, розігравши сцену сватання. Дослідили місце хустки в образотворчому мистецтві: виявляється, український художник О.Мурашко отримав золоту медаль на виставці у Мюнхені за картину "Карусель" (1906 р.), де зобразив двох дівчат у хустках, а сучасна художниця Н.Резніченко створила незвичайну картину "Берегиня", зобразивши жінку-матір у хустині з крилами-хусткою.

Вразило, що авторів відомої пісні про сорочку "Два кольори" на її створення надихнула саме хустка: чорна з червоними квітами. За короткий час ведучі заходу повідомили багато цікавих фактів про хустку.

Проте, окрім пізнавальної інформації, глядачі отримали ще й естетичну насолоду від ліричних українських пісень, танців, гри на народних та сучасних інструментах, споглядання різнобарвних хусток під час дефіле дівчат-красунь. Також на сцені виступали щирі та безпосередні першокласниці, вбрані в хустки.

Захід був логічним продовженням фотопроєкту "Хустка-берегиня", у якому взяли участь, окрім студентів та працівників коледжу, ще й Жінки-Захисниці із Балти: Олена Борейко та Ольга Нюнько. Дякуючи їм та усім нашим Збройним Силам, ми маємо змогу тримати освітній та культурний фронт, використовувати час, сили і таланти для виховання в собі національної гідності та гордості.

Велика подяка і повага Вірі Вікторівні та невтомним викладачам мистецтва, які залучають дітей та молодь до виховання в собі справжніх українців: вільних, світлих, з прекрасним внутрішнім та зовнішнім світом!
7 переглядів0 коментарів
bottom of page