3-го грудня для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня та ФПО, викладачів та працівників коледжу була презентована виставка давніх вишитих виробів "Краса з бабусиної скрині".
Вишиті серветки, рушники, наволочки, картини, представлені на виставці, збиралися протягом останніх 20 років. Їх подарували нашому закладу багато поколінь випускників.
Є старіші вишивки з натуральних матеріалів, є більш сучасні вироби, вишиті синтетичними нитками. Вишивальні техніки – хрестик та гладь, а також набивна вишивка.
За давньою українською традицією дівчина до весілля мала назбирати собі повну скриню речей: одягу, рушників, прикрас. Чим більшим і гарнішим було це придане, тим завиднішою нареченою вона вважалася. Ця традиція відійшла у минуле, але й досі деякі жінки продовжують вишивати для свого задоволення.
Викладач циклової комісії мистецтва Меленишин Н.Б. розповіла гостям заходу про свою покійну бабусю (1922 року народження), просту сільську жінку, що важко працювала у колгоспі, проте знаходила час і сили для читання художніх книг, малювання, співу, писанкарства, в'язання і, звісно ж, вишивання.
Наталія Борисівна показала спадок від бабусі: сорочки та рушники. Ці речі старенькі, однак дуже дорогі серцю.
І так кожна річ на цій виставці вишита з любов'ю руками чиєїсь бабусі, прабабусі.
У сучасному світі дизайну переважає машинне вишиття, яке виконується швидко і акуратно, але пам'ятаймо, що саме вишивки ручної роботи мають особливу цінність, це реліквії, наповнені людською енергією, і саме через них ми зберігаємо зв'язок з пращурами! Цінуймо такі речі, вони допомагають не забувати, хто ми є. А ми – талановиті, працьовиті, незламні, квітучі духом українці!
Бабусина скриня – розписані квітами бóки –
Мов сейф, зберігає скарби рукотворні дівочі.
Серветка, хустина, рушник і біленька сорочка
Барвистим орнаментом радують серце і очі.
Бабуся колись так натхненно собі вишивала
Придáне, у нитку вплітаючи сяючі мрії.
Тепер же онука ці речі зі скрині дістала –
Вони, наче спогади світлі, їй душу зігріють.
В стареньких скарбах зберігається рук тепла ласка,
Історія роду, жіноча краса, працьовитість.
Погляньте з любов'ю й читайте цю вишиту казку,
Яка стільки років дрімала у скрині закритій.














Вишиті рушники, сорочки, серветки – це справжнє мистецтво, яке несе в собі душу минулих поколінь. Але сучасний світ змінюється, і разом з ним змінюються й уявлення про красу та догляд за собою. Якщо раніше жінки вишивали собі посаг, то сьогодні можуть обирати більш кардинальні зміни – наприклад, пластичну хірургію. Володимир Сажієнко допомагає жінкам зробити груди київ, і завдяки цьому відчути себе впевненіше, так само, як колись вишиванки додавали гордості та самовираження.