Балтський педагогічний фаховий коледж

КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"

Головне меню Навчальний процес Навчальна робота Додаткові спеціалізації Соціальний педагог

Додаткові спеціалізації

Соціальний педагог

Хто такий соціальний педагог? Хто займається соціальною роботою? На ці запитання можна дати відповіді лише після з’ясування суті соціальної педагогіки.

Соціальна педагогіка – це галузь загальної педагогіки, наука про закономірності й механізми становлення і розвитку особистості в процесі освіти та виховання в різних 4соціальних інститутах, а також про соціально орієнтовану діяльність освітніх, наукових, культурних та інших закладів і установ, які здійснюють формування соціальної активності дітей та молоді. Відтак можна сформулювати поняття «соціальний педагог» – посадова особа, яка стоїть на захисті інтересів дітей чи соціальних груп населення, на основі законодавчих актів України сприяє створенню умов для вільної діяльності у соціальній, освітньо-виховній, культурно-дозвільній сферах і має спеціальну освіту, спеціальності, кваліфікацію, знання та відповідний досвід. У своїй галузі він самостійно приймає рішення і відповідає за їх виконання.

Основною формою роботи соціального педагога (працівника) є соціально-педагогічна допомога окремим людям: сімейна терапія,соціальна групова робота тощо. Роботу, яку проводять соціальні педагоги, комплексно вирішує соціальні проблеми в різних галузях і сферах життя. Серед них освіта й виховання (на елементарному рівні, в освіті молоді й дорослих у домашньому вихованні), організація вільного часу, консультування, соціальне обслуговування у роботі з дітьми, молоддю, сім’ями та одинокими людьми, багатодітними сім’ями та житловими об’єднаннями, людьми похилого віку, хворими та інвалідами, соціальними меншинами, людьми без постійного місця проживання, схильними до правопорушень, і людьми з особливими проблемами, подання допомоги в реабілітації і самореалізації, адмініструванні, в соціальному плануванні, у роботі з громадськістю, в емпіричному соціальному дослідженні тощо.

Соціальні педагоги в нашій державі – це спеціалісти вищої кваліфікації, люди особливої, делікатної професії. Залежно від профілю спеціалізації вони працюють безпосередньо в навчальних і поза навчальних закладах, житлових будинках, спеціалізованих установах (відділення, центри соціально-педагогічної допомоги, дитячі будинки та інтернати для сиріт, центри реабілітації, соціальні приюти, медико-психологічні консультації, телефони довіри, центри працевлаштування, центри дозвілля і педагогічної анімації, спортивно-оздоровчі комплекси тощо).

До їхніх обов’язків входять пропаганда і впровадження здорового способу життя, вивчення потреб та інтересів населення у різних видах діяльності, опрацювання програм і змісту діяльності, сприяння розвитку технічної і художньої творчості дорослих і дітей; виявлення і запобігання особистим, міжособистісним і сімейним конфліктам; підтримка дітей, котрі потребують опіки й захисту.

Випускники

Підписка на розсилку

Не пропустіть цікаві новини життя Балтського педагогічного фахового коледжу.

Зв'язок з нами

• Адреса: м. Балта, вул. Шевченка, 2
  • Телефон: +(380) 04866 22770

Приєднуйтесь до нас

Ми у соціальних мережах, приєднуйтесь і тисніть "лайк".