КЗ "БАЛТСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ"

Предметно - циклова комісія викладачів мистецтва
«Учитель – і сценарист, і режисер, і виконавець»
І.Зязюн
Специфіка професійно-педагогічної спрямованості викладача мистецтва полягає у синтезі педагогіки та мистецтва, передбачає поєднання педагогічних знань з професійними. Вагомий внесок у становлення професійної майстерності вчителів початкової школи внесли викладачі: Сорока М.С., Крючков О.В., Хомов Г.В., Кравченко І.П., Дербо В.А., Купчик А.І., Коляда С.М., Седзяло М.Г.
У 1991 році студенти почали отримувати додаткову кваліфікацію «керівник дитячого художнього хорового колективу». У 2005 році – «керівник дитячого художнього хореографічного колективу».
Враховуючи компетентнісний підхід до навчання, 15 викладачів мистецтва залучають студентів до різних видів мистецької творчості шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості.
У 2014 році експертною комісією Міністерства освіти і науки України трьом мистецьким колективам коледжу присвоєно почесне звання «Народний художній колектив». Це гурт української пісні «Чисті джерела», ансамбль сопілкарів «Дударик» та вокальний ансамбль «УНІСОН».
Вокальний квартет «УНІСОН»
Гурт української народної пісня «Чисті джерела»
Тріо "VIVA"
Хореографічний колектив "Річенька"
Звіт ПЦК викладачів мистецтва
Положення
Виховний захід для студентів 3 курсу бакалаврату, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва
14.11.2022 р. у коледжі відбувся виховний захід для студентів 3 курсу бакалаврату, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Це була яскрава зустріч з художницею і майстринею Світланою Нані із смт Слобідка, що на Кодимщині.
Світлана Миколаївна робить чудові флоромозаїки з насіння і круп, а також володіє багатьма іншими художніми техніками: ошибана, канзаші, квіти з ізолону...
Передає свої уміння дітям, адже працює вчителем образотворчого мистецтва і технологій.
Веде активне творче життя, організовує виставки та майстер-класи, бере участь у конкурсах, має багато нагород.
Пані Світлана встановила національні рекорди України "Найбільша картина з зерна" і "Найбільша кількість авторських картин з природного матеріалу".
Студенти послухали розповідь викладача Меленишин Наталії Борисівни про творчість майстрині, потім змогли поставити власні запитання героїні заходу. На завершення виготовили прикраси-підвіски у техніці флоромозаїки.
Всі учасники заходу отримали велику порцію натхнення, естетичне задоволення і позитивні емоції.
Пишаймося, що Україна має таких талановитих людей, цінуймо та підтримуймо їх!
Майбутнє за наукою
Третьокурсники першого бакалаврського рівня продовжують реалізовувати завдання проєкту «Майбутнє за наукою» (https://www.facebook.com/.../permalink/958672005540651/).
Цього разу гостею нашої зустрічі стала Марина Валеріївна Разводова, викладач хореографії, голова предметно-циклової комісії викладачів мистецтва, аспірант 4 року навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Тема дисертаційної роботи: «Підготовка студентів педагогічних коледжів до формування хореографічних умінь і навичок учнів молодшого шкільного віку». Науковий керівник: Бялик Оксана Василівна, д-р пед. наук, професор.
«Пристрасть до танцю запалила мене ще з п’яти років і від тоді вона лише зростає. Тому, те, що я пов’яжу своє професійне життя з танцем не викликало сумніву ні в кого з моїх рідних, але те, що піду далі і почну наукове вивчення, не очікувала навіть я сама... То ж, хто знає, що чекає саме вас, любі студенти!».
Саме так загадково розпочалося наше знайомство із науковим шляхом пані Марини. Вона не лише розповіла про свої наукові напрацювання, поділилася першими результатами дисертаційного відкриття, а і вказала орієнтири, що стали ключовими на шляху до здійснення її наукового дослідження:
чітка ціль, власна мотивація та впевненість у своїх силах;
- систематична співпраця з науковим керівником як із провідником світу великої науки!
- міцний фундамент необхідних компетентностей, який формується у закладі вищої освіти. (Велику дяку і пошану Марина Валеріївна висловлює своєму рідному університету Центральноукраїнський державний університет ім. В. Винниченка).
Дякуємо нашій гості за надихаючу зустріч та можливість відчути як твориться наука!
Бажаємо пані Марині ще більших перемог та наукових вершин!
Майстер-клас з виготовлення писанки та крапанки
13 квітня, напередодні Великодня, талановитий, креативний викладач Буяновська Віра Вікторівна провела майстер-клас з виготовлення писанки та крапанки для викладачів, працівників та студентів КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж".
Учасники мали змогу дізнатися більше про сакральне значення писанки, історію її виникнення, а також про техніки, матеріали та інструменти виготовлення пасхального яєчка.
В заході взяли активну участь здобувачі освіти та викладачі коледжу. Дехто вперше спробував себе у цій справі, але й були ті, хто впевнено тримав писачок та вміє ним вправно користуватись. Писанки, крапанки вийшли неповторними у кожного, адже негарних писанок не буває!
У дружній атмосфері усі присутні ознайомилися з традиціями нашого народу і навчилися творити писанки та крапанки. Жоден не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю всі занурилися в царину розпису елементів. Найцікавішим для учасників виявився процес знімання воску з яєць, адже під вогнем свічок розквітли орнаменти на їхніх писанках.
Дякуємо Віро Вікторівно за чудовий майстер - клас та усім за участь у цьому заході!
Гостьова лекція: “Мистецтво під час війни”
для здобувачів освіти
Чи місце мистецтву під час війни? Війна, яка триває в нашій країні, згуртувала українців і спонукала кожного робити все можливе заради наближення перемоги. Сьогодні завдяки силі мистецтва доносимо надважливі послання людям в усьому світі. Мистецтво завжди підтримувало та надавало наснаги жити навіть у найскладніші часи. Творчість під час війни можлива і навіть необхідна, тому що вона дозволяє підтримувати певний емоційний стан на адекватному рівні. І, насправді, важливо підтримувати бойовий дух воїнів, які борються за свободу України зараз, і тих людей, які забезпечують їм тил.
26 квітня 2023 р. відбулась гостьова лекція: “Мистецтво під час війни” для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня, студентів фахової передвищої освіти, які здобувають додаткову спеціалізацію "Керівник дитячого художнього хореографічного колективу" та "Керівник дитячого художнього хорового колективу", а також на зустрічі були присутні ПЦК викладачів мистецтва КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Модератор зустрічі - викладач хореографії, голова предметно-циклової комісії викладачів мистецтва Разводова Марина Валеріївна.
Спікером виступила завідувач кафедри мистецької освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, заслужений працівник культури України Стрітьєвич Тетяна Миколаївна. Лектором було підібрано цікавий матеріал, що дозволив переконатися у важливій ролі мистецтва під час війни, а також познайомитись з сучасними українськими митцями та їхніми роботами, створеними від початку повномасштабної війни та до сьогодні. Застосовування прийомів розповіді, коментування вдалося зберегти стійку увагу слухачів протягом зустрічі. Окрім того, викладач постійно залучала студентів до активної участі. Лекцію доповнив влучно підібраний мультимедійний презентаційний матеріал з роботами сучасних українських митців та студентів університету. Присутні зазначили, що головною роллю мистецтва наразі залишається розбудова нашої культурної ідентичності, а вона повинна бути максимально різнобарвна. Після лекції відбулося обговорення, відповіді на запитання та обмін думками.
На актуальності та важливості розбудови освіти та продовження навчання студентів наголошувала у вітальному слові Андросова Наталія Миколаївна, заступник декана факультету педагогіки, психології та мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент.
Щиро дякуємо нашим колегам за цікаву зустріч та співпрацю! Ми впевнені, що тільки тісна співпраця науковців і практиків здатна забезпечити підготовку майбутніх фахівців, перед якими стоїть непроста задача – розвивати вітчизняну освіту!
Креативне заняття з культурології
на тему «Чарівний світ балету»
4 травня моя колега Віра Вікторівна Буяновська провела креативне заняття з культурології на тему «Чарівний світ балету» у 21 групі. Приємно вразила невимушена, товариська, позитивна, творча атмосфера в аудиторії. Студенти були об'єднані в команди і отримували фішки за роботу протягом уроку. Віра Вікторівна, окрім класичних методів розповіді, бесіди, пояснення, ілюстрування та демонстрування, використала метод асоціацій, анаграми, створення інтелект-карт, цікаву форму рефлексії. Тема розглядалася інтегровано з хореографією і технологіями. Наша колега Марина Валеріївна Разводова ознайомила з різновидами балетних танців та практично виконала зі студентами граційні рухи під красиву музику, пригадавши танцювальні позиції рук.
Я запропонувала студентам виготовити закладинку для книжки у вигляді ніжок балерини. Всі працювали акуратно, натхненно і добре впоралися.
Це заняття подарувало не лише нові знання, а й гарні теплі враження як студентам, так і педагогам, розвинуло наш емоційний інтелект.
Дякую, дорога колего, за запрошення! Наша педагогічна праця обов'язково принесе добрі плоди!
Дякую за фото лаборанту комісії мистецтва Світлані Володимирівні Олійник!
Викладач предметно-циклової комісії мистецтва Наталія Меленишин.
Сопілка – душа українського народу
Сопілка та її різновиди побутують у багатьох регіонах України, але мають різні назви, власну технологію виготовлення і певні конструктивні відмінності. На Гуцульщині сопілка називається денцівкою, бо має свисток у вигляді денця, на Поліссі та Поділлі – дудкою, на Лемківщині – сопівкою.
У нашому навчальному закладі працюють талановиті музиканти і викладачі – Тетяна Сергіївна та Василь Харитонович Віхренко. Саме вони у 2003 році створили ансамбль сопілкарів «Дударик». Вже два десятиліття поспіль ансамбль підтверджує почесне звання «Народний художній колектив».
4 травня подружжя Віхренко радо запросили за круглий стіл і майстер-клас із виготовлення та гри на сопілці «Сопілка – прамати сучасних духових інструментів».
Василь Харитонович професійно виготовляє сопілки вже багато років. Свої роботи майстер представляє на етнічних фестивалях у с.Пирогів і на Сорочинському ярмарку.
Всім присутнім було цікаво дізнатись про історію сопілки, її будову, познайомитись з секретами виготовлення сопілок від майстра. Матеріали, конструкція, особливості виготовлення – все це впливає на звучання, створює свій унікальний «саунд».
Красивим завершенням зустрічі стали виконані на сопілці мелодії студенткою 21 групи Вікторією Ліщенюк та викладачем Василем Харитоновичем. Усі гості з задоволенням слухали музику й отримали справжню естетичну насолоду.
Такі заходи знайомлять молодь з народними інструментами, можуть по-справжньому закохати у рідну традиційну музичну культуру, прищепити щирий інтерес до неї, спонукати до гри на народних інструментах України. Віримо, що завдяки нинішньому поколінню українців, традиції народного інструментального музикування побутуватимуть й надалі, презентуючи світові своє культурне майбутнє.
Творчі проєкти з дисципліни
Методика навчання освітньої галузі "Мистецтво"
Для студентів 3 курсу першого бакалаврського рівня КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» завершується навчальний семестр з дисципліни Методика навчання освітньої галузі "Мистецтво" (хореографія, образотворче мистецтво). Одним із завдань курсу було створення здобувачами освіти творчого проєкту. Проєкт – це вид науково - дослідної роботи студента, яка містить результати дослідницького та творчого пошуку, відображає певний рівень його навчальної компетентності у галузі мистецтва. Студенти гідно представили свої творчі проєкти на останніх заняттях курсу, вміло демонстрували теоретичні та практичні розробки. Бажаємо студентам миру, наснаги та успіхів у майбутній професійній діяльності!
Викладачі мистецтва Разводова Марина Валеріївна Буяновська Віра Вікторівна
Вокальний конкурс "Ми - українці"
З метою залучення здобувачів освіти до пошуку, збереження народної культурної спадщини України, задоволення освітньо-культурних інтересів молоді, її потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації, а також пошуку й підтримки талановитих співаків серед студентів КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» завідувачем студентським клубом Віктором Кравченко та викладачами предметно-циклової комісії мистецтва 18 травня 2023р. було проведено вокальний конкурс «МИ – УКРАЇНЦІ», в якому взяло участь понад 20 учасників.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися та працювати під мирним небом!
Кваліфікаційний іспит з додаткової спеціалізації
"Керівник дитячого художнього хорового колективу"
Сьогодні в нашому коледжі, як і багато років поспіль, відбувся Кваліфікаційний іспит з додаткової спеціалізації " Керівник дитячого художнього хорового колективу" у студентів 41 музичної групи. Радісно, що кваліфікацію не втрачаємо!!
Приємно відзначити, що у репертуарі народного хорового колективу "Чисті джерела" українські народні пісні різного характеру: патріотичні, ліричні, жартівливі, веселі. Адже народна пісня - неповторної краси чисте і світле джерело. В ній любов до рідного краю, чистота і благородство, відчуття єдності з народом і природою.
Студенти відповідально підготувалися до іспиту!! Дякую їм та керівнику Ростиславу Димовському, акомпаніатору Василю Віхренку за чисте, злагоджене виконання, відтворюючи найтонші відтінки і нюанси хорового мистецтва!
...На фоні масованих ворожих повітряних атак на нашу столицю особливо щиро, ніжно, щемливо та відверто прозвучала українська пісня...
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!
Дякуємо нашим ЗСУ за цю можливість!!
Кваліфікаційний іспит з додаткової спеціалізації
"Керівник дитячого художнього хорового колективу" та "Керівник дитячого художнього хореографічного колективу"
30 травня 2023 року випускники 41 групи складали кваліфікаційний іспит з додаткової спеціалізації "Керівник дитячого художнього хорового колективу" та "Керівник дитячого художнього хореографічного колективу".
Голова кваліфікаційної комісії - Перший заступник директора ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор Завалевський Юрій Іванович, заступник голови КК - завідувач навчально-методичного кабінету Гончарук Валентина Григорівна, екзаменатор - голова предметно-циклової комісії викладачів мистецтва - Разводова Марина Валеріївна, секретар КК - Диновська Світлана Петрівна.
Кваліфікаційний іспит складається з двох частин: теоретичної та практичної. Обрана структура кваліфікаційного іспиту дозволяє в комплексі виявити рівень професійної мистецької компетентності здобувача як майбутнього ерудованого педагога закладу освіти з поглибленим володінням теорії і практики музичної та хореографічної діяльності, здатністю та вмінням застосовувати їх у безпосередній педагогічній та творчій діяльності.
Здобувачі гарно проявили себе в презентації власної постановки танцю, а також при концертному диригуванні обраного твору.
Бажаємо успіхів і творчих злетів у подальшому, шановні випускники!