КЗ "БАЛТСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ"

Професійне виховання

30 серпня 2022 року відбулися збори трудового колективу, а також педагогічна рада, основний меседж якої «Освіта, освітяни – незламні у війні».
Педагогічну раду очолив директор коледжу Сергій Іванніков. У своєму виступі директор подякував педагогічній спільноті за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни, а також окреслив план роботи колективу у 2022-2023 навчальному році під час дії правового режиму воєнного стану.
У рамках педагогічної ради також розглядалися питання щодо організації педагогічної практики в умовах продовження воєнного стану, особливості організації науково-методичної роботи у поточному році, пріоритетності національно-патріотичного виховання у гуманітарній освіті та виховній роботі, про роботу приймальної комісії у 2022 році, облаштування наявного фонду укриттів та споруд подвійного призначення.
На завершення заходу директор коледжу вручив грамоти учасникам освітнього процесу.
Разом тримаємо освітній фронт!

З вірою в Україну та її щасливе майбутнє! Саме з такими мріями і сподіваннями прийшли на урочисту лінійку з нагоди Дня Знань студенти та викладачі Балтського педагогічного фахового коледжу. Юнаки та дівчата кажуть: після довготривалого дистанційного навчання, прийти до коледжу та сісти за студентську парту неймовірно приємно.
За навчання збираються взятися серйозно з перших днів, бо розуміють – мають добре опанувати вчительську професію та бути професіоналами своєї справи.Найбільше бажають миру і спокою рідній країні. Дякують усім захисникам України за мужність і героїзм в боротьбі із російськими загарбниками! Слава Україні! Героям Слава!

6 вересня 2022р. в кабінеті директора педагогічного коледжу відбулося засідання стипендіальної комісії щодо розгляду питання призначення академічних стипендій студентам І курсу згідно загального Рейтингового балу вступників. А також розглядалися питання щодо призначення соціальної стипендії студентам, батьки яких загинули під час російсько-української війни. У засідання стипендіальної комісії взяли участь члени студентської ради та батьківського комітету.

Дякуючи ЗСУ, наш заклад цього року активно стартував новий навчальний рік. Особливим він є для наших третьокурсників, адже для них розпочалася педагогічна практика, час випрацьовування власної педагогічної майстерності!
Приємною та результативною видалася співпраця зі студентами 31 групи. Виховну годину проводив Глущенко Владислав, родзинкою була практична робота – виготовлення ангелів-охоронців. Нехай оберігають нашу рідну землю, все буде УКРАЇНА!

У гуртожитку Комунальний заклад « Балтський педагогічний фаховий коледж» пройшло чергове засідання студентської ради, на якому були обрані нові члени ради та затверджені очільники напрямків. Членство надало пропозиції щодо роботи у період 2022-2023 н.р. Голова студентської ради Ротар Ганна Олегівна, заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Притуляк Тетяна Семенівна, завідуюча студентським гуртожитком Оровець Маргарита Олексіївна та вихователі гуртожитку побажали новому складу студентської ради гуртожитку успіхів, натхнення, наполегливості, творчості у роботі в новому навчальному році.

22 вересня 2022 року обрано новий склад Студентської ради закладу освіти. Дирекція, профспілковий комітет, викладачі бажають новообраному складу студентської ради успіхів на шляху реалізації прав студентів брати активну участь в організації навчально-виховного процесу та дозвілля, сприяння консолідації, саморозвитку, професійній і особистісній самореалізації. Сподіваємося, що ви гідно продовжите славні традиції Alma Mater.

Викладачами предметно-циклової комісії психолого-педагогічних дисциплін для здобувачів освіти 3-4 курсів проведено тренінгове заняття «В.О. Сухомлинський у діалозі із сучасністю», приурочене до Дня народження видатного педагога.
Разом з майбутніми вчителями ми продовжували відкривати нові грані життєвого та творчого шляху В. Сухомлинського. Кожен переконався в актуальності та універсальності ідей Василя Олександровича, що і в реаліях сьогоднішньої освіти знаходять своє відображення.

Шановні колеги, співробітники, ветерани педагогічної праці!
В українському соціумі завжди покладали великі надії на освіту і вчителя! Саме зараз, у нелегкий час відстоювання незалежності України, як ніколи раніше важливо, що ви сієте зерна людяності, добра, толерантності, патріотизму, які падають на благодатний грунт дитячої душі й обов’язково проростуть відродженням національної свідомості й прискореним розвитком країни.
Глибока повага Вам, дорогі колеги, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активних громадян, справжніх патріотів України.
Бажаю вам міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності! Хай над Вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого Ви вивели в самостійне життя і кому дали найнеобхідніше – знання. Невичерпної наснаги й оптимізму у помислах і справах, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних, світлих днів!
Нехай засіяна вашою невтомною працею освітянська нива дає багаті врожаї нових талантів, яскравих особистостей та визначні перемоги й здобутки! Впевнений, ви й надалі докладатимете зусиль для становлення сильної та духовно багатої України. Бажаю вам міцного здоров’я, мирного неба, натхнення у праці, творчих здобутків на благо України!
Віримо в Збройні Сили України! Слава Україні! Героям Слава!
З професійним святом!

Члени студентської ради гуртожитку КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» щиро вітають всю освітянську спільноту з Днем працівника освіти!
Нехай ваша праця завжди цінується, а ваші старання і надії неодмінно будуть виправдані. Нехай, завдяки вам, діти отримують міцні знання, а у вашому житті завжди буде присутній чарівний світ добра, миру, злагоди і щастя!
Низько вклоняємося кожному за вашу клопітку нескінченну працю, за мудрі, світлі, розумні тези, настанови, які ви несете у молоде покоління і сієте добро, повагу і позитив! Здоров’я вам, наснаги, нових педагогічних звершень, родинного затишку і щасливої долі!
Мирного Вам неба! Слава Україні! Разом до Перемоги!

30 ВЕРЕСНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК!
Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.
Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки, як скарбниці знань та інформації, активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.
Напередодні свята в бібліотеці коледжу були проведені заходи, присвячені Дню бібліотек. Бібліотека коледжу створена в далекому1930р, в рік створення нашого навчального закладу. За 92 роки існування бібліотека пройшла значний шлях свого розвитку. ЇЇ робота - багатогранна. Це й методично – інформаційний центр, і світ відкриттів, і світ творчості.
З метою підвищення творчої активності молоді, створення соціально-культурного середовища на базі нашої бібліотеки створений гурток «Книголюби». Робота гуртківців реалізується в проведенні масових заходів, випуску власних поетичних збірок, що сприяє покращенню культури читання. Колектив бібліотеки працює злагоджено, професійно, намагається забезпечити потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках.
Тут згуртувалися справжні ентузіасти, які підтримують започатковані традиції та вносять інновації у сучасну бібіотечну справу.
Ми бажаємо всім нашим колегам добра, міцного здоров’я, творчої наснаги, відчуття впевненості у необхідності своєї справи. Щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам! Нехай буде мир і злагода!

Трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні протягом останніх років торкнулися усіх сфер життя суспільства, особливо це стосується системи освіти. Сьогодні освіта — це складний процес синергії навчання і виховання, який нерозривно пов’язаний. В КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулося засідання кураторів академічних груп із адміністрацією.
Розглядалися нагальні питання навчання в режимі офлайн, проводився аналіз успішності та відвідування учасниками освітнього процесу навчальних занять та чергування викладачів у студентському гуртожитку, обговорювалися правила поведінки учасників освітнього процесу в умовах дії правового режиму воєнного стану та проведення інструктажів із збереження життя та здоров’я.

Колективи, методичні ради, методичні об’єднання педагогічних фахових коледжів Південного регіону України завжди об’єднують зусилля для удосконалення освітнього процесу, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду.
Враховуючи програму академічної мобільності здобувачів і педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, на підставі угоди про співпрацю, 20 жовтня 2022 року відбулася робоча зустріч адміністрації та керівників методичних підрозділів з колективом гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т.Г.Шевченка та Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, а саме: в.о. директора, заступником з навчальної роботи Крамською З.М., заступником директора з соціально-гуманітарної та виховної роботи Білошкурським В.В., завідувачем педагогічної практики Піковець Н.В., методистом коледжу Денисюк Т.К., завідувачем бібліотеки Мельничук Н.П. Також відбулася зустріч з проректором університету з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Миколайко В.В., начальником відділу міжнародних зв’язків Ільницькою К.С.
Обговорювалися питання щодо організації і проведення навчальних занять, різних видів педагогічної практики, написання курсових робіт, виконання планів підвищення кваліфікації, індивідуалізації виховної роботи зі студентами, реалізації основних положень Концепції національно-патріотичного виховання.
Розмова була ефективною, зацікавленою, адже ніякі електронні платформи, онлайн-конференції не замінять живого спілкування однодумців.
У планах – проведення спільних науково-теоретичних і практичних заходів, розширення співпраці в сфері наукової та освітньої діяльності, подолання труднощів, розробка пілотних проєктів, втілення експериментів будь-якого рівня з «людським обличчям».

На виконання Указу Президента України «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» у коледжі стартував І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати рівень своїх знань, своєї творчості.
Сьогодні як ніколи наша держава потребує молодих талановитих людей, які своїми знаннями, своєю творчістю спонукатимуть наше суспільство до побудови сильної незалежної держави на засадах патріотизму та гідності.
Переможцями конкурсу стали такі студенти:
І місце – Чернега Аліна (24 група);
ІІ місце – Мостова Ганна (22 група);
ІІІ місце – Бриндзя Аліна (33 група).
Викладачі української філології

Артек має багато друзів та партнерів, проте є дуже давній та надійний партнер – Комунальний заклад «Балтський педагогічний фаховий коледж» (Одеська область), якому вдячні за багаторічну нашу співпрацю та сприяння реалізації кадрової політики нашого закладу.
Артек та Балтський педагогічний фаховий коледж пов’язує не просто педагогічна історія, а справжня професійна та фахова співпраця. Випускники та студенти коледжу проходять педагогічну практику в дитячому центрі та проявляють творчий підхід і відповідальне ставлення до роботи з дітьми, показують високий рівень фахової підготовки, знань з вікової та загальної психології та професійну майстерність.
Керівництво та педагогічні працівники Коледжу відвідали Артек на Закарпатті, зустрілися зі своїми випускниками та студентами, які зараз працюють в дитячому центрі. Була дуже інформативна розмова та обмін думками про покращення співпраці та підготовки педагогічних працівників для роботи в закладах оздоровлення та відпочинку дітей та молоді в сучасних умовах.
Артек та Коледж пролонгували договір про співпрацю та педагогічну практику, а також домовилися про проведення спільної педагогічної конференції щодо обговорення питання з соціально-психологічної підтримки дітей та молоді внаслідок травм війни, спортивного виховання, здорового способу життя та змістовного дозвілля.

20 жовтня 2022 р. в режимі онлайн-конференції відбувся ІІ (обласний) етап конкурсу студентських проектів на тему «Покрова: серце української нації» серед здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти Одеської області, організований обласними методичними комісіями викладачів історії, соціальних дисциплін та правознавства під патронатом Ради Директорів закладів фахової передвищої освіти Одеської області.
Різнопланові студентські проекти актуалізовували широкий спектр історичних подій, дотичних до Дня захисників та захисниць України - предметом досліджень були: історія свята Покрови, козацька пісня, козацькі ікони Покрови, історія створення УПА, гендерний аспект (участь жінок) в УПА, персоналії козацьких ватажків та ін.
КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» представляла студентка 44 групи Санкевич Вероніка із проектом «Вони боролися за волю України…», присвяченим уродженцям та жителям Балтщини, які загинули в часи новітньої російсько-української війни 2014-2022 рр. Дослідження є однією з перших спроб пошуку та систематизації інформації про всіх наразі загиблих героїв-земляків. В умовах воєнного стану джерелами інформації стали відкриті ресурси інтернету, соціальні мережі, матеріали про загиблих студентів та працівників музею КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», фонди Балтського міського краєзнавчого музею (директор – Ткач П.А.).
Оргкомітет конкурсу відзначив актуальність та високий науково-пошуковий рівень проекту, його національно-патріотичний виховний потенціал.
Науковим керівником дослідження виступив викладач соціально-економічних дисциплін Лекар А.М. Роботу над проектом буде продовжено в рамках Студентського наукового товариства коледжу.

9 листопада в рамках робочого візиту відбулася зустріч викладачів ПЦК психолого-педагогічних дисциплін з Б. А. Якимчуком, кандидатом психологічних наук, професором, деканом факультету початкової освіти Уманського державного педагогічного університету імені ПавлаТичини.
Основні акценти зустрічі:
- в консультативному режимі переглянуто навчальні і робочі програми фахових дисциплін коледжу що закріплені за комісією;
- розширено горизонти для наших випускників, проведено профорієнтаційну бесіду;
- обговорено перспективи подальшої співпраці в рамках нашої ПЦК.
Дякуємо за продуктивну співпрацю! Разом до Перемоги!!!

Згідно з Положенням про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Напередодні Дня української писемності та мови у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» організовано і проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
У Конкурсі взяли участь студенти 1-3 курсів. Викладачами української філології заздалегідь сплановано і дібрано завдання для першого етапу, впорядковано критерії. Критерії оцінювання охоплювали специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість учасників.
Переможцями І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали такі студенти:
І місце – Свиргунов Максим, 22 група;
ІІ місце – Бурка Юлія, 32 група;
ІІ місце – Бриндзя Аліна, 33 група;
ІІІ місце – Стадник Дарина, 12 група;
ІІІ місце – Конгтхавонг Міранда, 12 група.
Викладачі української філології

З нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку 10 листопада 2022 року в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулося перше засідання Студентського наукового товариства. Цього року 13 здобувачів освіти мають змогу ознайомитися з основами науково-дослідницької діяльності.
Прийом до студентської наукової спільноти був урочистим. Учасники обговорили і затвердили план роботи на поточний навчальний рік, було визначено і затверджено тематику досліджень, призначено наукових керівників.
Учасники засідання на чолі з головою наукового товариства Ребрієм Олександром (студент 23 групи) відвідали бібліотеку, де практично працювали з каталогами, вчилися укладати та оформляти бібліографію, здійснювати пошук наукових джерел і працювати з довідковою літературою.
СНТ сприяє розвитку вмотивованості до наукової діяльності та навчання впродовж життя.
У складний, трагічний і водночас величний час для нашої країни кожний на своєму рівні повинен приймати складні рішення і відповідальні вчинки. У освітян свій фронт – забезпечувати інтелектуальний розвиток не просто молоді, а нашого майбутнього. Так було завжди, але зараз це відчувається та розуміється особливо гостро. Тому, якщо уболіваєш навіть за найменші

1 грудня 2022 року головою ПЦК фізико-математичних дисциплін Бондаренко Л.С. та здобувачами 3 курсу першого бакалаврського рівня було проведено показове позакласне заняття з математики з учнями 4 класу структурного підрозділу коледжу (вчитель Аркавенко Н.В., асистент вчителя Бурка Т.О.)
Тема заняття " Екскурсія по місту математичних фантазій". Метою заходу було зацікавити дітей наукою математикою, розвивати логічне мислення, творчі здібності, уміння швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях; вчити працювати в команді, формувати практичні навички використання математичних знань в повсякденному житті.
На заході були присутні студенти 1, 3 та 4 курсу бакалаврату, студенти випускного курсу фахової передвищої освіти, викладачі та адміністрація коледжу. Усі присутні відмітили високий рівень підготовки та організації заходу, запевнили, що раціонально, вдумливо і дидактично грамотно визначена мета заходу, яка чітко випливає зі змісту навчального матеріалу, відповідає віковим і інтелектуальним особливостям учнів класу. Методист та студенти правильно підібрали завдання по рівнях складності, які учні виконували з великим ентузіазмом. Викладачі фізико-математичних дисциплін звернули увагу на високий методичний рівень підготовки заходу із використанням інтерактивних технологій, технологій кооперативного навчання. Усі присутні подякували Людмилі Сергіївні, студентам бакалаврату за проведений захід!

Григорій Сковорода – український Сократ
03 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження українського філософа, мислителя, письменника, педагога, одного з провідників національної духовності – Григорія Сковороди.
З цієї нагоди викладачами української філології КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» 01 грудня було проведено студентську науково-практичну конференцію «Григорій Сковорода – український Сократ», у якій взяли участь Заборська Ксенія (22 група), Єні Олександр (32 група), Санкевич Вероніка (44 група), Мостова Ганна (22 група), Матвієнко Поліна (22 група), Бакан Катерина (31 група), Яременко Богдан (ІІІ курс бакалаврату). Також до заходу долучилися викладачі української філології КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж» та учасниці Попова Вікторія і Склярук Юлія (студентки 3-А курсу).
Тематика конференції охопила питання філософських і педагогічних поглядів Г. Сковороди, специфіки його художніх творів, рецепції спадщини мислителя українськими науковцями.
Варто відзначити, що конференція відбувалася під час повітряної тривоги, але це не завадило продуктивному обміну думками між учасниками і слухачами заходу. Наукову зустріч було проведено з урахуванням усіх вимог техніки безпеки.
Наші викладачі й студенти незламні!
Тримаймо освітній фронт!

30 грудня 2022 року відбулося засідання стипендіальної комісії, під час якої розглядалися питання щодо призначення академічних стипендій згідно Рейтингового балу успішності за І семестр 2022 – 2023 навчального року, призначення соціальний стипендій студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також призначення соціальних стипендій студентам, батьки яких є учасниками бойових дій або загинули під час війни. В роботі стипендіальної комісії взяли участь голова і члени студентської ради та голова батьківського комітету.

8 лютого 2023р. Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» було проведено в онлайн форматі практичний семінар «Педагогічні технології в роботі куратора групи в умовах військового стану» за участю заступника директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяни Притуляк, кураторів груп Людмили Бондаренко, Людмили Бронзель, Анастасії Маліношевської, Наталії Дончук. Під час семінару розглядалися наступні питання:
-педагогічна майстерність куратора групи в організації виховної роботи;
-психологічні засади попередження та розв’язання конфліктів під час освітнього процесу;
-превентивні заходи щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія);
-студентське самоврядування як засіб соціалізації молоді;
-формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості студентської молоді.
Дякуємо Збройним Силам України за унікальну можливість працювати і навчатися в безпечних умовах в період дії правового режиму воєнного стану. Слава Україні! Гером Слава!
Методичне об'єднання кураторів студентських академічних груп є внутрішньо-коледжівською системою управління виховним процесом, який координує навчально-методичну та організаційну роботу кураторів студентських груп.

9 лютого 2023р. відбулося чергове засідання, на якому розглядалося ряд нагальних питань, серед яких шляхи підвищення якості навчання здобувачів освіти, дотримання правил збереження життя і здоров’я в умовах дії правового режиму воєнного стану, дотримання санітарно-гігієнічних умов в навчальних аудиторіях та студентському гуртожитку, створення комфортного мікроклімату в академічних групах, а також розглядався Закон України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності». В роботі методичного об’єднання взяли участь заступник директора з навчальної роботи Антоніна Штурба, заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк, психолог Валерій Іванов, завідувач бібліотеки Тетяна Зубарєва.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати і навчатися в безпечних умовах в період дії правового режиму воєнного стану! Слава Україні! Героям Слава!

Куратор академічної групи – це особливий педагог, від діяльності якого більшою мірою залежатиме соціальне благополуччя здобувачів освіти, їх адаптація до умов нового закладу, нагалодження міжособистісної взаємодії, формування колективу в цілому тощо. В умовах війни роль куратора посилилася, з’явилися нові професійні обов’язки.
Так, викладачі ПЦК психолого-педагогічних дисциплін, що виконують обов’язки кураторів, взяли участь у практичному семінарі «Педагогічні технології в роботі куратора (класного керівника) групи в умовах військового стану», від Науково-методичного центру ВФПО.
Дякуємо за цікаві матеріали та можливість підвищити фахову майстерність.
Розпочалася переддипломна практика студентів КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» в Сінненській гімназіі з додатковоі спеціальності «Соціальний педагог». Консультаціі,обстеження житлово-побутових умов дітей, складання соціальних паспортів, проведення соціальних досліджень.Цікаво, креативно, творчо. Нехай щастить вам, майбутні колеги , на нелегкій вчительській стежині


15 березня 2023 р. відбулися збори трудового колективу з порядком денним «Дотримання правил внутрішнього розпорядку та виконання посадових обов’язків співробітниками закладу освіти в період дії правового режиму воєнного стану». Перед присутніми виступили: Сергій Іванніков – директор коледжу, Тетяна Притуляк – заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, Антоніна Штурба – заступник директора з навчальної роботи, Світлана Мойса – старший інспектор з кадрів.

18 лютого 2023 року колектив КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» гостинно зустрічав випускників закладів загальної середньої освіти Одеської області на День відкритих дверей!
Вступним словом зустріч відкрив відповідальний секретар приймальної комісії Березюк Д.І., який привітав усіх присутніх, описав переваги здобуття фахової передвищої й вищої освіти в коледжі. Заступник відповідального секретаря Печарська В.П. представила до уваги гостей основні напрями роботи на зустрічі. Подуфалова К.Ю., завідуюча навчально-методичною лабораторією бакалаврату, ознайомила вступників із правилами прийому до коледжу у 2023 році та особливостями вступної кампанії.
Абітурієнти та їх батьки мали змогу ознайомитися з умовами, створеними в закладі для навчання, проживання, творчого та професійного розвитку. У ході зустрічі школярі отримали конструктивні відповіді на запитання стосовно нюансів вступної кампанії 2023 року, особливостей навчального-виховного процесу, перспектив та можливостей, які пропонує педагогічний коледж.
Цього року захід відвідало більше 120 гостей, серед яких випускники шкіл, батьки та вчителі, що є свідченням визнання високого авторитету Балтського педагогічого коледжу серед вступників. Усі присутні взяли активну участь у патріотичному флешмобі на підтримку Збройних сил України, родзинкою якого став розіграш лотереї з призами.
Відвідувачам було організовано ознайомчо-пізнавальну екскурсію закладом освіти та студентським гуртожитком. Усі бажаючі поласували смаколиками зі студентської їдальні та приєдналися до кави-брейк.
Такий формат знайомства виявився дуже ефективним та надав можливість усім охочим побачити, як і чим живе коледж, познайомитися з його викладачами та студентами. По завершенню зустрічі організатори висловили надію, що День відкритих дверей допоможе учасникам переконатися, що їх професійне майбутнє починається саме в нашому закладі освіти і вони невдовзі стануть студентами Балтського педагогічного фахового коледжу!
Зазначимо, що це лише перший День відкритих дверей у коледжі, наступна зустріч відбудеться вже 25 березня 2023 року!

23 – 24 березня 2023р. заступник директора з навчальної роботи Антоніна Штурба, заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк, голова студентської ради Ірина Карабіненко взяли участь в онлайн-зустрічах, організованих Державною службою якості освіти Міністерства освіти і науки України. Під час зустрічі обговорювалися питання якісного забезпечення освітнього процесу в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Дякуємо Збройним Силам України за наближення Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

Упродовж останніх двох тижнів приймальна комісія здійснювала профорієнтаційну роботу за участю учнів 10 -11 класів всіх шкіл міста та більшості сільських шкіл Балтської ОТГ. Випускники були ознайомлені з правилами вступу та умовам навчання в КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"
Висловлюємо подяку Одінцову В.Б., Якобчуку С.О., Присяжнюк І.В. та студентці, Томіній Вєрі за плідну та якісну співпрацю.
P.S. За деталям вступної кампанії звертатись в приймальну комісію:
0954715786 Березюк Д.І.
0995604097 Печарська В.П.
0664455634 Подуфалова К.Ю.
.

12 квітня 2023 року у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулася конференція за результатами переддипломної педагогічної практики студентів ІV-го курсу.
Перед початком конференції студенти оформили виставку звітної документації, дитячих виробів, презентували лепбуки.
Із вступним словом, настановчими порадами на подальше професійне зростання майбутніх фахівців виступив директор коледжу Сергій Іванніков. Майбутні вчителі поділилися своїми враженнями, набутим досвідом та знаннями, що вони взяли під час практики. Бесіда директора із практикантами відбулась у творчій атмосфері, щирості та взаємоповазі.
Повний аналіз про проходження педагогічної практики, про звітну документацію, анкети студентів зробила Печарська В.П., завідувач навчально-виробничою практикою.
Цікавими були виступи практикантів: Чустрак Ірини, Пижикової Анни Лаштопи Анни, Соколовської Анастасії, Хлівіцької Марії, Азенко Вікторії, Стасевич Олени, Гузенко Альбіни та Шнирука Юрія, які творчо представляли свій перший педагогічний досвід у формі відеозвітів, яскравих світлин, відеофрагментів проведених уроків.
Підсумком звіту студентів були рекомендації для майбутніх практикантів – студентів ІІІ-го курсу. В адресу практикантів звучали мудрі поради та теплі побажання. А у відповідь практиканти висловлювали вдячність викладачам коледжу та вчителям-класоводам за отримані якісні знання, за набуті педагогічні компетентності. Дякуємо дирекції базових шкіл за створення для студентів безпечних умов та вчителям початкових класів, які систематично надавали методичну допомогу нашим студентам, щиро ділилися своїм педагогічним досвідом.

Балтський освітній інноваційний хаб.
Освіта в Балтській міській територіальній громаді завжди розглядається як важлива складова і передумова зміцнення спроможності громади, як вагомий чинник її розвитку. Система дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти в громаді розвивається відповідно до потреб та запитів її мешканців щодо доступної якісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську спільноту.
Проте керівництво Балтської громади перебуває у постійному пошукові можливостей забезпечення переходу освітньої галузі на новий якісний рівень. З метою інтеграції зусиль закладів та установ освіти, які розташовані на території Балтської міської територіальної громади, розширення співпраці в сфері наукової та освітньої діяльності, ефективної комунікації між викладачами, вчителями, вихователями, іншими педагогічними працівниками та здобувачами освіти у напрямах організації та проведенні навчальних, просвітницьких, соціальних, мистецьких заходів в очному й дистанційному форматах; підтримки й організаційно-методичного супроводу реалізації студентських та учнівських ініціатив, зокрема в організації змістовного дозвілля; обміну досвідом щодо розвитку інноваційних технологій і моделей навчання та виховання; спільного написання та публікації освітніх програм, підручників, навчальних посібників та наукових статей; розвитку матеріально-технічної бази сторін шляхом участі в проєктній та грантовій діяльності тощо було прийнято рішення щодо створення освітнього інноваційного хабу.
28 квітня 2023 року відбулося урочисте підписання розпорядження Балтської міської ради щодо створення освітнього інноваційного хабу міським головою Мазуром Сергієм Сергійовичем. Угоду про співпрацю підписали начальник відділу освіти Балтської міської ради Кулик Петро Янкович (в його особі маються на увазі всі заклади та установи освіти Балтської міської ради), директор КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» Іванніков Сергій Іванович, директор Громадської організації «Ладушки» Мазур Світлана Олександріва.
На цьому тижні відбудеться перше засідання робочої групи, в складі якої є представники від всіх закладів та установ освіти. На засіданні будуть конкретизовані напрямки співпраці та терміни їх реалізації відповідно до пропозицій, які надішли від учасників освітнього інноваційного хабу під час підготовки проєкту угоди.

На підтримку проектів "Книга виховує патріотів" та "Україна читає, Україна процвітає" відбулася презентація поетичної збірки "Доля моєї Вкраїни" Лісниченко Єлизавети.
Талановита молодь завжди прагне почути живе поетичне слово, яке спроможне наближати Перемогу, спроможне вселяти надію і протягувати руку допомоги.
Талановита, гарна, успішна. Нехай усе в житті складеться так, як саме хочеш ти. Мрій, радуй близьких людей успіхами, читачів – новими книгами. Нехай всі мрії збуваються!

Бібліокафе "Читання-частування"
В затишній читальній залі рідного коледжу зібрались студенти, викладачі та бібліотекарі, щоб заслухати творчий звіт поетичної діяльності гуртка "Книголюби".
Захід розпочали чарівні ведучі: Сенчак Аліна студентка 21 групи та Ребрій Олександр студент 23 групи. Поетичний простір гуртка перетворює нашу бібліотеку в центр молодіжного дозвілля. В підтримку проектів "Книга виховує патріотів" та "Україна читає, Україна процвітає" відбулася презентація поетичної збірки "Доля моєї Вкраїни" Лісниченко Єлизавети та збірки ліричних роздумів Анастасії Стафійчук "Щоденник закоханої: Кава без цукру".
Талановита молодь завжди прагне почути живе поетичне слово, яке спроможне наближати Перемогу, спроможне вселяти надію і протягувати руку допомоги. Силами студентів були відзняті 11 відеороликів з записами авторських віршів, відомих сучасних українських поетів.
Наближення читання до інтересів молодіжної аудиторії захід було проведено у формі Бібліокафе. Всі присутні мали змогу почути чуттєве виконання пісні "Я кажу ні, жахливій цій війні" неймовірно талановитими студентами Кравченко Дариною та Гажій Дарією. Пісня, оздоблена текстом молитви Божої, держала зал в напрузі до сліз і щему за долю Украіни.
Всіх присутніх на заході приємно вразив студент 11 групи Жуматій Ілля натхненною грою на гітарі та виконання пісні "Обійми мене". Виконання пісні у супроводі гітари торкається глибинних струн нашої душі, знаходить там незабутній резонанс.
Приємно, що у нашому коледжі така талановита молодь!
Все це підсилило виховний захід та сприяло підвищенню іміджу бібліотеки коледжу.
В кінці свята учасників заходу почастували солодкими призами, а смачний солодкий стіл чудово завершив це веселе та цікаве дійство.

Дирекція, викладачі та студентська молодь КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» щиро вітають талановиту студентку 24 групи Чернегу Аліну Ярославівну та її керівника, викладача української філології Каташинська Алла Олександрівна із перемогою у фінальному етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів фахової передвищої освіти та отриманням диплома І ступеня!
Дякуємо, що прославляєте рідний навчальний заклад своїми досягненнями! Нехай їх буде якомога більше!

23.05.23 дякуючи захисникам нашої країни, розпочався педагогічний практикум "Студентське літо. Разом до перемоги!"
Студенти об'єдналися у товариства:
- "Чорнобаївські вогники!"
- "Хоробрі серця!"
- "Українська Кока-Кола"
- "НЛО (національне літературне об'єднання)"
З майбутніми вихователями ми провели вогник оргперіоду з веселими іграми-масовками, творчими майстерками, взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті "Я люблю Україну!" та розібралися у методичних лайфхаках.

Педагогічна практика в літніх оздоровчих центрах
Літо – найулюбленіша пора року для наших дітей. Вони з нетерпінням чекають літніх канікул, які принесуть різноманітні розваги, нових друзів, нові емоції.
Дякуючи Збройним Силам України, наші діти мають можливість оздоровитись, відвідати оздоровчі центри та пришкільні майданчики, а студенти – пройти один з найцікавіших та найважливіших видів педагогічної практики.
Створення інноваційного освітнього Хабу сприяє тісній співпраці закладів та установ освіти, які розташовані на території Балтської міської територіальної громади.
1 червня розпочали роботу пришкільні майданчики.
Літня педагогічна практика – це завжди яскраві події в житті студента. Тут практикант бачить, яке ж воно життя дітей влітку. Студенти набувають практичних вмінь застосовувати різноманітні форми і методи організації активного відпочинку дітей, встановлювати дружні педагогічні відносини з дітьми, особливо сьогодні, в умовах воєнного стану. Практиканти мають нагоду розвивати відповідальне і творче ставлення до проведення виховних заходів, вчаться залучати дітей до активних творчих справ, пропагувати здоровий спосіб життя, виховувати віру в Перемогу нашої країни, вдячність захисникам держави.
Наші студенти під керівництвом досвідчених вчителів освітніх закладів успішно організовують колективну творчу діяльність дітей – пізнавальну, естетичну, спортивно-оздоровчу, творчо готуються до загально-табірних справ, до конкурсів, квестів, флешмобів тощо.
Також практиканти слідкують за дотриманням дітьми правил техніки безпеки під час повітряних тривог, правил дорожнього руху, систематично проводять індивідуальну виховну роботу з дітьми.
Літня практика є запорукою практичної підготовки майбутнього фахівця початкової ланки освіти.
Завідувач навчально-виробничої практики В.П.Печарська

14 червня в Музеї Шевченка (м.Київ) відбулося нагородження переможців ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студентка нашого закладу Чернега Аліна, переможниця фінального етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсі імені Тараса Шевченка, мала честь взяти участь у церемонії нагородження та отримати теплі слова привітання від представників Міністерства освіти і науки України, Інституту Модернізації змісту освіти МОН, голови журі Конкурсу Дмитра Дроздовського, науковців, передової української інтелігенції. Шевченкове слово, його «Заповіт» сьогодні надихають та надають нам сили на довгоочікувану перемогу. Все буде Україна!

14 червня 2023р. заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк, заступник директора з навчальної роботи Антоніна Штурба взяли участь у методичному об’єднанні заступників директорів із виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Одеської області. Роботу обласного методичного об’єднання очолила голова – Наталія Караяні. Під час засідання обговорювалися питання атестації та нормативно-правового регулювання діяльності заступника директора з виховної роботи, посадових інструкцій куратора групи та заступника директора.
Разом до Перемоги! Тримаємо освітянський фронт!

Закриття табірної зміни у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж».
На базі коледжу для учнів структурного підрозділу закладу початкової школи працював літній оздоровчий майданчик «Діти Балтщини». Не дивлячись на воєнні дії агресора на нашій Україні, завдячуючи Збройним Силам України, усім, хто захищає нашу країну від ворога, ми маємо змогу навчатися, працювати та зробити все для того, щоб наші діти могли активно відпочити, оздоровитися та з новими силами приступити до нового навчального року. Під час табірної зміни було проведено ряд цікавих виховних заходів, колективних творчих справ, спортивних змагань, екскурсій. Все це надовго залишиться в пам'яті дітей.
А для наших вожатих – це неабиякий досвід роботи з дітьми в літній період. Майбутні фахівці переконалися, що професія вчителя потребує терпіння, професійних знань, практичних вмінь, щоб зробити життя дітей активним, веселим, цікавим. Студенти підтримували дітей і в хвилини повітряних тривог, піклуючись про їх збереження їхнього життя та здоров'я.
На урочистому закритті табірної зміни, окрім вожатих та дітей, були присутні адміністрація коледжу, викладачі, вихователі та батьки. Діти тішили присутніх своїми талантами декламувати вірші, танцювати та співати. Дирекція коледжу нагородила загін «Невгамовні» Грамотою за творчість та активність під час літнього відпочинку, а вожатих – Подячними листами за креативність та сумлінне ставлення до педагогічної практики, за те, що загартовували дітей, розважали та створювали їм веселий настрій. Слова вдячності були від батьків «Дякуємо за оздоровлення, за цікаве та змістовне дозвілля наших дітей». Отож гарними справами всі разом ми наближаємо перемогу.
Слава Збройним Силам України! Слава Україні! Героям Слава!

29 червня 2023р. в кінотеатрі «Родина» відбулося урочисте зібрання з нагоди вручення дипломів випускникам 2023 року КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж».
Шановні випускники, пам’ятайте, що справжні скарби – це скарби вашої душі: патріотизм, любов до Батьківщини, відданість обраній професії, щирість, совість.
Не заплямуйте доброго імені своїх батьків і честі рідного закладу освіти. Хай чистим полотном стеляться ваші життєві шляхи.
Слава Захисникам та Захисницям України!
Слава Збройним Силам України! Слава Україні! Героям Слава!

28 серпня 2023р. відбулася робоча нарада заступника директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяни Притуляк, завідувача студентським гуртожитком Маргарити Оровець з вихователями студентського гуртожитку.
Під час зустрічі була проаналізована робота у 2022-2023н.р. Окреслені основні напрямки роботи у 2023-2024н.р. в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати і навчатися під мирним небом! Разом до Перемоги!

Куратор академічної групи здійснює виховний влив на здобувачів освіти шляхом проведення різноманітних виховних заходів та залучення молоді до самовиховання, сприяє становленню доброзичливих, морально-етичних, гуманістичних стосунків серед студентства, виступає посередником у взаємодії вихованців із викладацьким складом та дирекцією закладу освіти. Особливу відповідальність в роботі покладено на куратора групи в період дії правового режиму воєнного стану. Тому 29 серпня 2023 року відбулася робоча нарада дирекції закладу освіти з кураторами академічних груп, під час якої відбулося проведення підсумків роботи у 2022-2023н.р. та окреслено основні напрямки роботи у 2023-2024н.р., серед яких є: громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, екологічне, професійне, духовно-моральне, студентське самоврядування, безпека під час війни, волонтерська діяльність.
Разом до Перемоги! Тримаємо освітянський фронт! Слава Україні! Героям Слава!

29 серпня 2023 року в актовій залі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулися збори трудового колективу.
Директор закладу освіти, Іванніков Сергій Іванович, привітав присутніх з початком нового навчального року, окреслив перспективний план роботи трудового колективу у 2023 – 2024 навчальному році в умовах дії правового режиму воєнного стану, а також привітав іменинників з днем народження, молодих спеціалістів із прийняттям на роботу та викладачів зі вступом до аспірантури, вручив нагороди переможцям фестивалів, олімпіад та конкурсів, подякував викладачам, які йдуть на заслужений відпочинок.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати в режимі офлайн!
Слава Україні! Героям Слава!

Осінь потихенько приходить у наше життя звуками шкільного дзвоника. Дякуючи нашим воїнам, ми маємо можливість чути лагідний шум дзвоника, а не звуки від вибухів. 01.09.2023року у стінах нашого закладу відбулось урочисте зібрання з нагоди Дня знань. Успіхів у навчанні, разом до перемоги.

Студентський гуртожиток – це не тільки колективне проживання студентів, але і процес соціалізації з нахилом на освітній та виховний процес. Також гуртожиток – це будинок, у якому живе молода дружня сім’я.
Різнобічна співпраця адміністрації КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» та колективу вихователів студентського гуртожитку сприяє формуванню та розвитку моральних якостей молодого покоління та їх стійкості. Оскільки процес формування особистості в студентському віці є не завершеним, то перехід із сім’ї в гуртожиток, тобто з одного середовища в інше, супроводжується цілою низкою змін в житті молоді.
Студентський гуртожиток виступає в структурі суспільства важливим соціально-виховним інститутом, який грає суттєву роль у розвитку особистості. Але особливого значення набуває робота вихователів із студентською молоддю в період дії правового режиму воєнного стану. Тому 13 вересня 2023р. відбулася робоча нарада вихователів студентського гуртожитку на чолі із заступником директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяною Притуляк та завідувачем студентським гуртожитком Маргаритою Оровець. На нараді розглядалися питання адаптації та соціалізації студентів І курсу, профілактики девіантної поведінки учасників освітнього процесу, правил поведінки в укриттях тощо.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати під Мирним небом! Разом до Перемоги!

Ранок бібліотеки розпочався з подарунків. Подарована література є справжнім скарбом для бібліотеки. Щире спасибі студенту 33 групи, старості гуртка "Книголюби" -Ребрію Олександру за подаровану літературу. Подаровані книги стануть відчутним джерелом поповнення фонду бібліотеки коледжу.
Дякуємо за подаровані книги.