Професійне виховання

01.09.2021 р.

                   День знань у Балтському педагогічному фаховому коледжі

      Першого  вересня у закладі проводиться традиційне свято, приурочене  Дню знань та посвяти у студенти педагогічного фахового коледжу. Першовересень 2021 року, з дотриманням карантинних вимог, проводився на площі біля пам’ятника Т.Г.Шувченку. Девізом урочистостей було гасло «Освічена нація – людський капітал», яке співзвучне зі словами великого Кобзаря: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…». Студенти старших курсів, члени студентської ради звернулися до першокурсників з порадами та настановами, яким чином організувати навчальну діяльність студентів – першокурсників, як раціонально використовувати вільний від навчальних занять час, яким чином організовувати змістовне дозвілля, як організовувати проживання у студентському гуртожитку. Старшокурсники нагадали всім студентам освітнього закладу про дотримання Кодексу академічної доброчесності.

       Було підведено підсумок навчальної діяльності коледжу, рівень навчальних досягнень здобувачів освіти, вручено грамоти та премії студентам, викладачам та працівникам освітнього закладу.

       Завершились урочистості виконанням Гімну коледжу «Слався у віках заклад рідний» та виконанням Державного Гімну України.

       Першого вересня проведено було у всіх академічних групах виховні заходи, присвячені Дню пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілість України.

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання

17.09.2021 р.

    18 вересня 2021 року в Україні проводиться Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання. Питання екологічної безпеки та розвитку культури правильного поводження з відходами, сортування є складовим елементом розбудови України, як країни європейських цінностей. Мета акції – сформувати культуру чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля серед громадян країни.

     16 вересня 2021 року у Комунальному закладі «Балтський педагогічний фаховий коледж» проведено екологічну акцію осені, у якій взяли участь всі працівники закладу та студенти.

Зробимо Україну чистою разом!

Соціологічні опитування серед студентів коледжу

20.09.2021 р.

  У  час, коли суспільство характеризується активними процесами перетворення у соціальному, економічному, політичному житті, студентська молодь мотивована на серйозне ставлення до предметів, які безпосередньо пов’язані з їхньою майбутньою професійною діяльність. Соціологічне опитування – це система логічно послідовних, методичних процедур, яка передбачає отримання достовірних даних та фактів про явища та процеси, що вивчається для їх подальшого використання у навчально-виховному процесі в освітньому закладі. Об’єкт опитування – це процеси та явища соціальної дійсності, питання організації освітнього процесу, виховного процесу, робота бібліотеки, робота студентського гуртожитку, демографічні, екологічні, економічні, соціальні, родинно-побутові.

    У коледжі соціологічні опитування серед здобувачів освіти проводяться систематично згідно теми декади чи тижня, що зазначено у плані виховної роботи. Спираючись і на отримані наслідки опитування, студентська рада, викладачі, науково-педагогічні працівники планують свою подальшу виховну роботу зі здобувачами освіти з метою досягнення визначеної мети процесу виховання та формування особистості студента.

    Було проведено опитування всіх студентів нового набору стосовно рівня створення комфортних умов у навчальному процесі, у студентському гуртожитку, стосовно організації якісного харчування, щодо створення безпечного для життя та здоров’я, без приниження честі та гідності особистості студента, освітнього середовища у закладі.

28.09.2021 р.

Виховна година присвячена дню народження В.О.Сухомлинського на тему: "Совість-учитель людини"'.

  28 вересня у студентському гуртожитку БПФК пройшла виховна година присвячена дню народження В.О.Сухомлинського на тему: "Совість-учитель людини"'. На цьому занятті ми дізналися,що значить жити по совісті,що таке безсовісність та втрата совісті. У цьому нам допомогли книги В.О.Сухомлинського та народна мудрість. Отже, совість – це один із засобів, що вчить людину правильним вчинкам. Совість – це "крик душі". Зрозуміли,що таке добре та погане. Що особистість не може вважатися справжньою людиною,якщо у неї немає совісті.

Живи,добро звершай

Та ногород за це не вимагай,

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра

Конкурс педагогічної педмайстерності - 2021

07.10.2021 р.

    7 жовтня в КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" відбувся конкурс педагогічної майстерності для студентів     4 курсу. Конкурсанти продемонстрували набутий за роки навчання досвід, креативність, оригінальність, винахідливість. Оцінювало виступи компетентне журі. Боротьба була запеклою і особисто я не позаздрила членам журі, адже визначити переможця було дійсно нелегко.

   Вітаємо переможця конкурса педагогічної майстерності-2021 Яременко Богдана, набравшого найбільшу кількість балів! Вітаємо всіх конкурсантів, показавших творчість та професіоналізм!

     Оголошуєм подяку вболівальникам, що створювали позитивну атмосферу, підтримували учасників конкурсу. Окрема подяка дирекції, адміністрації, голові профкому коледжу! Комісія психолого-педагогічних дисциплін щиро вдячна всім причетним до організації та проведення заходу.

Осіння толока у коледжі

23.10.2021 р.

     Осінь приносить красу природи, різнобарв’я кольорів багряного, жовтого, червоного листя, але й багато клопоту. Чимало зусиль необхідно прикласти для того, щоб утримати присадибні ділянки у чистоті, порядку, зробити територію охайною та доглядженою.

      23 жовтня 2021 року студенти та учні КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж», технічний персонал, лаборанти, секретарі, викладачі, працівники бібліотеки, працівники гуртожитку, заступники директора зібрались на території коледжу для того, щоб прибрати опале листя, навести порядок, зробити зразковими за чистотою прилеглі до освітнього закладу території, навести санітарний стан у дворі освітнього закладу.

      Всі працювали з задоволенням. Зробимо наше місто Балту чистим та охайним!

27.10.2021 р.

Декларація відповідальності людини

    Дошка оголошень освітнього закладу виконує свою важливу функцію: на ній розміщується інформація щодо організації навчально-виховного процесу, педагогічної практики; розміщуються оголошення, інформація щодо проведення соціологічних опитувань серед студентів коледжу та їх наслідки, вітальні листівки та інше.

       В одній із вітрин зроблено рубрику Календар пам’ятних та знаменних дат. 21 жовтня 2021 року до закладу надійшов документ МОН України щодо відзначення у державі 19 жовтня Дня відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Гаврилишина. Одразу зміст запропонованого документу, біографічні відомості про Богдана Гаврилишина, його творчі здобутки було розміщено на Дошці оголошень.

     Протягом жовтня у всіх групах коледжу будуть проведені виховні заходи щодо обговорення зі студентами пунктів Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Вищезазначена робота буде корисною, матиме позитивний вплив на формування особистості молодої людини, на виховання рис та якостей майбутнього вчителя.

Робота над програмою самовдосконалення

28.10.2021 р.

  Серед факторів, які об’єктивно впливають на процес формування особистості – природні, соціальні, духовні, найважливішим є сама особистість, її власна природа. Самовплив є найвагомішою умовою саморозвитку, самовдосконалення, самовиховання.

    Кожного навчального року студенти нового набору освітнього закладу розпочинають роботу над вдосконаленням свого власного «Я». Конкретні дії програми самовиховання – це план роботи над собою, це відповіді на запитання про те, які риси людині потрібно у собі сформувати, щоб бути впевненим у своїх можливостях,  щоб виховати готовність приймати самостійні рішення, уміти зберігати спокій у нестандартних ситуаціях, мати здатність не розгублюватись у ході вирішення різноманітних життєвих проблем.        

     До першого розділу Програми самовиховання – самопізнання, самооцінка увійшли запитання щодо життєвих цілей та ідеалів, бажання мати блага, займати становище, мати провідні потреби та інтереси. Студенти аналізують стан свого здоров’я, планують поетапні заняття щодо фізичного удосконалення. Першокурсники задумуються над особливостями своєї пам’яті, уваги, уяви,  розвитку мислення. Студенти, які проходять процес адаптації до нових умов в освітньому закладі аналізують риси та властивості власного характеру. 

   У другому розділі Програми – саморегуляція студенти планують процес самовдосконалення протягом усього періоду навчання у закладі, зазначаючи конкретні етапи та конкретні заходи.

    Робота на Програмою самовиховання дає змогу студентам сформувати себе, як людина, як особистість, як громадянин, виховати у собі професійні риси майбутнього вчителя нової української школи.

Поновлено угоду про співпрацю

03.11.2021 р.

    Формування професійних та людських рис особистості є першочерговим завданням в освітньому закладі. Виховання потреби приходити на допомогу тим, кому це необхідно, займатись волонтерською роботою, допомагати ветеранам праці, товаришам, у яких труднощі на побутовому рівні, складні матеріальні умови, є важливим компонентом виховної роботи освітнього закладу. 

  У цьому навчальному році у зв’язку з реформуванням соціальної служби міста Балти було поновлено Угоду про співпрацю освітнього закладу з соціальною службою, яка змінила свою назву та стала Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг». Угоду підписано директором КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» Сергієм Івановичем Іванніковим та директором Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бубновою Тетяною Володимирівною. Керуючим  Службою призначено  Дюпіну Світлану Петрівну.

 Заплановано проведення заходів з залученням працівників правоохоронних органів, спільних заходів щодо попередження негативних явищ у студентському середовищі. У вересні 2021 року відбулася акція «Увага! Небезпека – булінг!».  У листопаді заплановано проведення акції «Увага! Небезпека: наркотичні та психотропні речовини».

   У плані роботи служби – перегляд відеоматеріалів студентами коледжу щодо запобігання домашньому насиллю, торгівлі людьми, щодо небезпеки вживання енергетичних, алкогольних напоїв, тютюнопаління.

    Серед числа здобувачів освіти закладу є категорія студентів, які потребують особливої уваги та піклування працівників та студентів коледжу – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Держава забезпечує створення всіх умов для організації матеріальної, соціальної, правової допомоги дітям вищезазначеної категорії. У студентському гуртожитку для таких студентів створюються більш комфортні умови для забезпечення їх життєвих потреб: кімнати облаштовуються новими меблями, створюються всі умови для того, щоб житло було затишним, дбайливо, по-домашньому облаштоване.

  Куратори академічних груп, вихователі студентського гуртожитку, працівники соціальної служби надають усіляку допомогу студентам даної категорії; проводять практичні заняття щодо організації режиму дня,  раціонального використання часу на підготовку до занять, радять, як розподілити тижневе навантаження щодо якісного засвоєння навчального матеріалу, яким чином вирішувати побутові проблеми.

    Створена Студентська соціальна служба, до складу якої увійшли студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший бакалавр», «молодший спеціаліст», «бакалавр», продовжує активну роботу.  

Робота Студентської соціальної служби регламентується Положенням  "Про створення Студентської соціальної служби на основі спільної діяльності між Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Балтської міської ради Одеської області та Комунальним закладом «Балтський педагогічний фаховий коледж».

Освіторія. Коледж. Хаб.

12.11.2021 р.

   Ідея створення євро-освітянського Хабу в освітньому закладі виникла після того, як отримано документ Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації щодо сприяння міжкультурному співробітництву, проведення освітніх заходів європейської тематики. Познайомившись з досвідом роботи та практикою створення подібних об’єднань, було вирішено започаткувати роботу клубу «Освіторія. Коледж. Хаб», до складу якого входили б  викладачі, вчителі початкових класів, батьки, студенти.

  2017 рік – початок пілотного впровадження Державного стандарту загальної початкової освіти. У важливому етапі реформування загальної середньої освіти відповідно до Концепції Нової української школи коледж стає учасником Всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення підготовки вчителів в умовах реформування освітньої галузі», експерименту регіонального рівня «Нове покоління вчителів для Нової української школи» та швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Десять регіональних тренерів пройшли навчання у КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», які у подальшому брали активну участь у проведенні на базі коледжу курсів підвищення кваліфікації вчителів початкової освіти п’яти районів Одеської області.

   Набуто великого досвіду в організації навчання школярів за новими стандартами, який переймають студенти освітнього закладу у ході навчальних занять, факультативів та під час проведення практичних уроків.

     Вирішено було  створити «Освіторія. Коледж. Хаб» і як студентське зібрання, до якого увійшли студенти бакалаврату, студенти-випускники освітнього рівня «молодший спеціаліст», бажаючі студенти інших курсів, які у подальшому об’єднаються з частиною Хабу, де є учасниками науково-педагогічні працівники, вчителі-практики, батьки. Відбулося перше засідання, під час якого обговорено режим роботи Хабу, періодичність засідань, висвітлення тем та питань стосовно навчання та виховання школярів Нової української школи.

                                                 Успіхів тобі, студентський клуб «Освіторія. Коледж. Хаб»!

Колядки та щедрівки у військовій частині

13.01.2022 р.

         У закладі освіти велика увага приділяється військово-патріотичному вихованню студентської молоді, формуванню розуміння потреби виконувати свій конституційний обов’язок щодо служби в армії, стати на захист своєї Вітчизни у разі необхідності. У коледжі  організовано роботу клубу  «Патріот України». На одному із засідань обговорено тему стосовно  військово-патріотичного виховання як складової частини національного виховання студентської молоді.

       Щороку проводяться військово-польові збори у В/Ч А-1559, у програмі яких: заняття із строєної, тактичної, вогневої підготовки, обговорення проблем  фізичної підготовки майбутнього воїна, медико-санітарної підготовки майбутнього захисника України. У попередні роки було започатковано та  проведено обласну Спартакіаду з допризовної підготовки серед ВНЗ I-II рівнів акредитації Одеської області. Систематичними, згідно плану, проводяться  соціологічні опитування серед здобувачів освіти. Нещодавно одне з них відбулося за темою: «Захист моєї Вітчизни». На запитання: «Чи стали б Ви на захист своєї Батьківщини у разі потреби?»  86% опитуваних відповіли ствердно.

       Цього року запроваджено нетрадиційну форму співпраці з вояками військової частини. У різдвяні та новорічні свята до воїнів завітали колядники – викладачі та працівники коледжу. У приміщенні актової зали військової частини лунали колядки, щедрівки, найщиріші побажання здоров’я, благополуччя, щастя кожній родині, миру, успіхів, процвітання нашій державі.

                                                                                          Вояки були у захваті!

Колядки та щедрівки учнів 3-го класу та  до дітей закладу дошкільної освіти № 11 «Журавонька»

13.01.2022 р.

       У коледжі налагоджено тісну співпрацю зі школами міста та громади. У процесі підготовки вчителя початкової освіти велике місце займає педагогічна практика, через це співпраця з учнівськими колективами  є тісною та систематичною.

       У ході новорічних та різдвяних свят з привітаннями та найкращими побажаннями до учнів 3-го класу коледжу та до дітей закладу дошкільної освіти № 11 «Журавонька» завітали працівники освітнього закладу – викладачі музики, хореографії, образотворчого мистецтва, лаборанти з колядками, щедрівками, побажаннями, подарунками – символами та подарували теплу казкову атмосферу дітям.

Колядки та щедрівки у Балтській
багатопрофільній лікарні

13.01.2022 р.

      Гурт української пісні «Чисті джерела» завітав з новорічною та різдвяною програмою до медичної установи – Балтська багатопрофільна лікарня. Отримавши запрошення від керівництва закладу, викладачі музичних дисциплін, лаборанти підготували велике театралізоване дійство за правилами та традиціями українських різдвяних свят. Колядники, Маланка, Коза виконували   вітальні пісні та колядки, виголошували побажання добра, щастя, злагоди, миру, добробуту кожній людині та всій Україні!

Робота батьківського комітету коледжу

21.01.2022 р.

     У закладі освіти, 75% контингенту студентів якого є неповнолітніми дітьми для успішного вирішення питань навчально-виховного процесу, першочергового значення має тісна співпраця педагогічного колективу та батьківської громади. Батьки неповнолітніх студентів несуть повну відповідальність за всі дії і вчинки їхніх дітей, якість навчання, відвідування навчальних занять студентами, поведінку у поза навчальний час, у студентському гуртожитку, у громадських місцях.

        21січня 2022 року  відбулося засідання батьківського комітету коледжу, академічних груп та «Всеобучу батьківської громади». Члени студентської ради коледжу теж брали участь у засіданні. Заступник директора з навчальної роботи Лугова О.П. проінформувала присутніх про стан навчальної діяльності студентів коледжу у першому семестрі. Визначено завдання, шляхи, методи роботи студентського та викладацького колективу з метою підвищення якості знань студентів, активізації навчальної діяльності у позанавчальний час, уміння раціонально розподіляти час, більше уваги приділяти самопідготовці. У ході зустрічі обговорено було питання та особливості проведення ЗНО для студентів другого курсу. Голова студентської ради Смирних Є. проінформував батьків про роботу самоврядних органів коледжу щодо підвищення якості навчання студентів, формування відповідального ставлення до процесу становлення майбутнього фахівця.

        Практичний психолог Іванов В.В. провів з батьками тренінгові заняття, дав поради щодо методів роботи з дітьми підліткового періоду, організації атмосфери довіри та взаєморозуміння у родині, між дітьми та батьками.

    У коледжі під час проведення засідань батьківського комітету та «Всеобучу батьківської громади»  частина запланованого для роботи часу відводиться для відвідування батьками навчальних занять, вивчення стану організації у закладі комфортних умов для студентів. Батьки провели зі студентами бесіди щодо питань та проблем, які обговорювались на засіданні.

Створення безпечного освітнього середовища у коледжі шляхом організації харчування здобувачів освіти. 

01.02.2022 р.

    Однією із умов створення у закладі безпечного освітнього середовища є унеможливлення заподіяння учасникам освітнього процесу  шкоди внаслідок надання неякісних послуг з харчування. 

       У КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» створено практику дотримання правил безпеки харчових продуктів, організації якісних послуг з харчування для студентів та працівників закладу на найвищому рівні. Приміщення обідніх залів естетично оформлені. Маючи в наявності 200 посадочних місць, працівники їдальні мають змогу одночасно годувати майже 50% контингенту студентів коледжу. Приміщення харчового блоку оснащено електроприладами, пристроями, машинами, завдяки яким працівники їдальні мають змогу забезпечити дотримання  санітарно-гігієнічні вимог у ході приготування їжі студентській молоді.

      Медичний працівник коледжу контролює дотримання вимог технологій приготування та калорійності кожної страви, яка є у меню. Вживання здорової їжі без консервантів та барвників, організація 3-х разового гарячого харчування вкрай важлива у юнацький період, коли відбувається формування організму що є запорукою міцного здоров’я у майбутньому. У період карантину працівники їдальні суворо дотримуються маскового режиму та роботи з харчовими продуктами у захисних рукавичках.

     Студенти коледжу мають змогу спожити сніданок, у меню якого – корисні молочні страви, випічка, вітамінні напої. До меню обіду входять перші страви, декілька других м’ясних та рибних страв, різноманітні гарніри, оладки та запіканки. Меню оновлюється кожного дня. Приємно вражаючим фактором є те, що за 15-18 грн. студенти мають змогу отримати повноцінний обід, який є смачним, калорійним, що вкрай важливо для студентів  підліткового віку.

      У вечірній час студенти мають змогу приготувати їжу у приміщеннях кухонь студентського гуртожитку, які обладнані холодильниками, електроплитами, столами з захисним покриттям для приготування їжі. Головною вимогою харчових блоків гуртожитку є дотримання зразкової чистоти, гігієни, техніки безпеки.

    Послугами студентської їдальні з задоволенням користуються і здобувачі освіти – студенти, і учні 3-го класу,  і працівники закладу.

Культура спілкування студентської молоді

09.02.2022 р.

    Питанням культури спілкування студентської молоді, дотримання норм та правил міжособистісних стосунків молодих людей, питанням правил службового етикету, професійної етики, дотриманню норм та правил професійних ділових відносин було присвячено проведення виховних заходів в академічних групах.

    Кожного тижня чи декади, яка є за різною тематикою, за напрямками національного виховання студентської молоді, до плану виховної роботи вводиться соціологічне опитування згідно визначеної теми.

  07.02.2022 року було проведено опитування  та вивчались позиція та думка студентів першого та третього курсів освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» щодо формування у студентів етики міжособистісних стосунків, правил ділового спілкування майбутнього вчителя. Аналізуючи наслідки опитування, педагогічні працівники закладу, куратори академічних груп, вихователі студентського гуртожитку, мають змогу визначити досягнення та позитивні результати в організації виховного процесу зі здобувачами освіти та спланувати роботу на тих ділянках виховного процесу, де є прогалини. Такими питаннями та проблемами є:  культура поведінки студентів, організація культури спілкування між однолітками, формування рис характеру та особистісних якостей молоді, виховання професійних якостей студентів – майбутніх вчителів початкової освіти.