Національно - патріотичне вихованя

Заходи до Дня захисника України

 

       В освітньому закладі багато років тому організовано роботу клубу «Патріот України». Членами клубу є всі студенти – юнаки коледжу, дівчата, які планують пов’язати своє подальше життя з професією військового та всі бажаючі бути членами клубу.

       До Дня захисника України для студентів I-II курсів було проведено бесіду на тему: «Міжнародне гуманітарне право, Кодекс поведінки учасника бойових дій. Правила поведінки учасників воєнних дій». Також було  обговорення питання щодо дотримання правил поведінки солдата у бою відповідно до норм  Міжнародного гуманітарного права на сході України. Кожен військовослужбовець має знати і дотримуватись норм Міжнародного гуманітарного права:

  • Виконуючи завдання, застосовувати зброю лише проти супротивника та його об’єктів;

  • Не нападати на осіб і об’єкти, які  захищає МГП, якщо особи не чинять ворожих дій, а об’єкти не використовуються  у воєнних цілях;

  • Не заподіювати зайвих страждань, не завдавати більшого збитку, ніж необхідно для виконання бойового завдання;

  • Якщо обстановка сприяє, забирати поранених, хворих й осіб, які не чинять ворожих дій, і надавати їм допомогу;

  • Гуманно ставитися до цивільного населення, поважати його гідність;

  • Стримувати себе й інших від порушення норм Міжнародного гуманітарного права.

      Для студентів було продемонстровано документальний фільм «Дебальцево», у якому було показано заборонені засоби та методи ведення воєнних дій на сході України, особливостей ведення воєнних дій з урахуванням норм Міжнародного гуманітарного права.

      Міжнародне гуманітарне право, або право збройних конфліктів – це система міждержавних визнаних юридичних правових норм, і принципів, які діють під час міжнародних та внутрішньодержавних збройних конфліктів.

      Переглянувши та проаналізувавши даний фільм студенти визначили,  що не діють чинні норми МГП у сучасних війнах, що є великою проблемою сьогодення. Урегулювання бойових дій за допомогою міжнародного гуманітарного права і особливостей врахування його норм – це об’єктивна необхідність.

 

      Керівник клубу «Патріот України»                                                                                           Одінцов В.Б.

07.10.2021 р.

Зустріч здобувачів освіти коледжу з

працівниками Першого відділу Подільського РТЦ

комплектування та соціальної підтримки

 

       18 січня 2022 року відбулася зустріч здобувачів освіти коледжу з працівниками Першого відділу Подільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Метою зустрічі було військово-патріотичне виховання студентської молоді, формування любові та поваги до рідної України, розуміння необхідності виконання свого конституційного обов’язку щодо захисту своєї країни, своєї землі, своєї родини. 

       Перед студентами виступив Санкевич Віталій Валерійович, майор, старший відділу територіального центру. На зустрічі була присутня психолог відділення Хом’як Регіна Анатоліївна.

       Зі вступним словом щодо ситуації в Україні, загроз, які існують у державі на даний період, окреслив викладач предмету «Захист України»  Одінцов Валентин Борисович.

          У студентів до гостей зустрічі виникло багато запитань  щодо особливостей призовної кампанії у 2022 році, стосовно служби за контрактом юнаків та дівчат, які досягли повноліття,  щодо умов вступу до вищих військових закладів освіти, норм і порядку проходження медичного обліку студентів 2005 року народження, стосовно адміністративної відповідальності за ухилення від військової служби, щодо створення загонів територіальної оборони на території Балтської громади та особливостей і функціонування новоутвореної структури.

          Розкрито було питання матеріального забезпечення військовослужбовців щодо збереження місця роботи паралельно зі службою у військовій частині та виплати заробітної плати по першому місцю роботи, умови стаціонарного навчання у поєднанні  зі строковою службою.

                                                         Зустріч була цікавою та корисною для здобувачів освіти!

19.01.2022 р.

Акція до Дня Соборності України

21.01.2022 р.

      Важливим засобом патріотичного виховання студентської молоді, формування громадянської активності, історичної пам’яті свого народу має відзначення та вшанування пам’ятних та знаменних дат. Однією із найважливіших в історії української держави є 22 січня – День Соборності України.

     Студенти коледжу провели акцію до Дня Соборності України. Ініціативу  проведення заходу виявили студенти 3-го курсу. У ході акції студентська молодь коледжу підтверджує причетність нинішнього молодого покоління до історичного минулого України, до історії рідної держави, необхідність єдності країни, соборної єдиної України.

День єднання у  КЗ "Балтський педагогічний
фаховий коледж"

17.02.2022 р.

      16 лютого 2022 року  викладачі, працівники Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» зібрались біля пам’ятника  Тарасу Григоровичу Шевченку – мислителю, пророку, патріоту України, який знаходиться на території закладу освіти. О десятій годині всі учасники зібрання прилучились до виконання державного Гімну України. На будівлях навчальних корпусів піднято було державний Прапор України.

День єднання

18.02.2022 р.

  Формуванню української національної ідентичності, свідомості, патріотичних, громадянських рис особистості студентської молоді у закладі освіти приділяється великої уваги. 16 лютого у День єднання, у всіх академічних групах коледжу у дистанційному режимі було проведено виховні заходи.

      Метою заходів було обговорення зі студентами питань зміцнення стійкості українського суспільства в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандиського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість, посилення консолідації українського суспільства. Студенти бакалаврського рівня, «молодший спеціаліст», «фаховий молодший бакалавр» висловлювали свої думки з питань медіаграмотності молоді, проблем медіаосвіти для майбутніх учителів, організації процесу постійного розвитку і самовдосконалення особистості молодої людини.