top of page

Духовно - моральне виховання

     23 серпня – в День Державного Прапора України колектив викладачів, працівників закладу освіти взяв участь у святкуванні! Все буде Україна!

1.jpg

      27 вересня 2022 року в педагогічному коледжі відбулася чудова подія. Ми відкрили виставку картин під назвою «Балта – рідне місто моє», присвячену 496 річниці з дня заснування м.Балта. Символічно, що відкриття виставки відбулося напередодні професійного свята – Дня працівників освіти. Автором картин є наша молода, творча, креативна колега, випускниця закладу освіти 2005 року, викладач психолого-педагогічних дисциплін Маліношевська Анастасія Сергіївна. Бажаємо Анастасії Сергіївні творчих успіхів, професійного зростання, Мирного неба!

1.1.jpg
1.3.jpg
1.2.jpg
1.4.jpg

      Сьогодні у коледжі відбувся виховний захід для студентів 3 курсу бакалаврату, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

        Це була яскрава зустріч з художницею і майстринею Світланою Нані із смт Слобідка, що на Кодимщині.

    Світлана Миколаївна робить чудові флоромозаїки з насіння і круп, а також володіє багатьма іншими художніми техніками: ошибана, канзаші, квіти з ізолону...

       Передає свої уміння дітям, адже працює вчителем образотворчого мистецтва і технологій.

        Веде активне творче життя, організовує виставки та майстер-класи, бере участь у конкурсах, має багато нагород.

    Пані Світлана встановила національні рекорди України "Найбільша картина з зерна" і "Найбільша кількість авторських картин з природного матеріалу".

   Студенти послухали розповідь викладача Меленишин Наталії Борисівни про творчість майстрині, потім змогли поставити власні запитання героїні заходу. На завершення виготовили прикраси-підвіски у техніці флоромозаїки.

      Всі учасники заходу отримали велику порцію натхнення, естетичне задоволення і позитивні емоції.

      Пишаймося, що Україна має таких талановитих людей, цінуймо та підтримуймо їх!

2.1.jpg
2.3.jpg
2.2.jpg
2.4.jpg

                                             Вітаємо переможців Міжнародного конкурсу «В ОБ’ЄКТИВІ КНИГА»!

     Наукова бібліотека імені Іллі Чавчавадзе Грузія м. Кутаїсі виступила ініціатором проведення Міжнародного конкурсу світлин «В ОБ’ЄКТИВІ КНИГА», метою якого стала зв’язок єдності наших намірів, що відповідають програмним цілям і стратегіям наших бібліотек, виявлення цікавих (ексклюзивних) світлин, які відображають людину в процесі читання та реалізуються згідно національних ідей наших країн, прагненням до миру і спокою в усьому світі та співпраці, співдружності у бібліотечній справі між нашими країнами, популяризація читання, книги засобами мистецтва фотографії, з метою сприяння культурному розвитку студентської молоді у міжнародній співпраці. Критерієм оцінки робіт був зміст, який відображав тему конкурсу оригінальність ідеї, якість виконання. Загальне керівництво здійснювала наукова бібліотека Грузії іменні Іллі Чавчавадзе. Участь у конкурсі взяли користувачі обох бібліотек.

       В загальному маємо 55 світлин які були представлені на конкурсі.

       За підсумками конкурсу переможцями стали:

- Пирогівський Дмитро - учень 4 класу Структурного підрозділу Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж»

посів 1 місце у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга» у номінації «Фантастичне фото»;

- Зубарєва Ганна Федорівна - бібліотекар Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» здобула 1 місце у номінації «Війна і мир»;

2 місце у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга» здобув студент 32 групи - Єні Олександр.

У номінації «Книга у моєму житті» перемогу розділили між собою три учасника: студент 23 групи - Ребрій Олександр, студентка 21 групи - Ліщенюк Вікторія, студентка 32 групи - Ковбель Ганна.

У номінації «Моя бібліотека» перемогу отримали студенти 35 групи:

Танасійчук Богдан, Коєва Валентина, Сорочинський Денис, Полякова Катерина.

За активну участь у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга», за найбільшу кількість надісланих фото отримали подяку і великий смачний торт учні 4 класу. Дякуємо за надзвичайно гарні фото.

          Всі переможці отримали цінні грошові подарунки та солодощі за призові місця. Вітаємо наших переможців!!!!

3.1.jpg
3.3.jpg
3.5.jpg
3.2.jpg
3.4.jpg
3.6.jpg
3.7.jpg

       Участь у конкурсі - це завжди корисний та цікавий досвід. Викладач технологій Меленишин Наталія Борисівна дякує студентці 42 групи Ганні Василіцькій за творчу співпрацю у виготовленні витинанки з елементами аплікації "Садок вишневий коло хати", яку достойно оцінили журі міжнародного конкурсу "Tatra of stars 2022" – 1

4.1.jpg
4.2.jpg
4.3.jpg
4.4.jpg

    День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні   

9 листопада.

    За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

   Не залишилися осторонь відзначення цієї дати і студенти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Тому здобувачами освіти І- го курсу першого (бакалаврського) рівня було проведено виховну годину на тему: «Наша мова - солов'їна».

     Бажаємо процвітання нашій українській мові, аби кожен громадянин грамотно володів державною мовою, збагачував її престиж, адже - це обов'язок кожного, хто вболіває за державу, її цілісність та розвиток.

5.1.jpg
5.2.jpg

Дякуючи нашим ЗСУ,

9 листопада 2022 року, ми мали змогу провести вечір присвячений

Дню української писемності та мови «Солов'їне шоу».

Швидко, весело та цікаво промайнув час у STUDHOUSE студентського гуртожитку БПФК.

Перемогла дружба та віра в Перемогу!

Україна понад усе!

6.1.jpg
5.1.jpg
5.1.jpg
5.1.jpg

                                                                Радіодиктант національної єдності – 2022!

      9 листопада відбувся радіодиктант національної єдності-2022.

    Головною метою проведення радіодиктанту до Дня писемності та мови є не виставляння оцінок, а "спонукання до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови”.

    У День української писемності та мови з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури учасники освітнього процесу КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» взяли участь у написанні всеукраїнського диктанту.

    Авторка тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності - українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. До методичної роботи над радіодиктантом вже традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.Читала текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

      Все буде Україна!

7.1.jpg
7.2.jpg
7.3.jpg
7.4.jpg
7.5.jpg

     13 листопада 2022 року в актовій залі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулися батьківські збори. Дирекція коледжу ознайомила батьків студентів 1 курсу інформацію про адаптацію здобувачів освіти до освітнього процесу та дотримання правил академічної доброчесності. Також у батьків була можливість поспілкуватися з кураторами академічних груп та вихователями студентського гуртожитку.

   Дякуємо Збройним Силам України за можливість проведення зборів! Дякуємо батькам за довіру своїх дітей педагогічному колективу коледжу.

Спільною працею наближаємо Перемогу!

Все буде Україна!

8.1.jpg
8.2.jpg
8.3.jpg
8.4.jpg

     14 листопада 2022 року, напередодні Дня студентського самоврядування, члени студентської ради на чолі з головою Карабіненко Іриною взяли участь у спільному засіданні з дирекцією та адміністрацією закладу освіти. Обговорювалися питання організації та проведення Міжнародного дня студентів, розподілу обов’язків між студентами-дублерами та дирекцією й адміністрацією педагогічного коледжу. Директор закладу освіти, Сергій Іванніков, побажав студентській раді успіхів в організації свята та висловив впевненість, що студенти гідно виконають покладені на них обов’язки.

                      Разом ми Переможемо! Все буде Україна!!!

9.1.jpg
9.2.jpg

     17 листопада у всьому світі відзначають День студента. Цього року це свято особливе для кожного з нас, у цей складний для всієї країни час ми вдячні ЗСУ, що завдяки їм, ми маємо можливість організувати це свято для мешканців гуртожитку КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж». Вихователі разом зі студентською радою оздобили хол гуртожитку та зробили гарну фотозону, де кожен має можливість зробити фото на пам’ять. Ми дбаємо не тільки про навчання , а й про психологічний стан студентів і саме через увагу, гарні емоції, бажання подарувати частинку тепла та уваги ми зробили маленькі святкові подарунки для кожного студента, які вони мали можливість отримати при виході на навчання!

               Тримаємо освітянський фронт! Все буде Україна!

10.1.jpg
10.2.jpg
10.3.jpg
10.4.jpg

     Життя переможе смерть, а світло – темряву (Володимир Зеленський).

     Дякуючи Збройним Силам України ми маємо унікальну можливість навчатися в режимі офлайн. Сьогодні ми продовжуємо відкривати таланти серед викладачів та працівників закладу освіти і відкриваємо фотовиставку авторських робіт викладача циклової комісії мистецтва Буяновської Віри Вікторівни та лаборанта Олійник Світлани Володимирівни. Основна тема фотовиставки – це відображення живої та неживої природи в яскравих фарбах, як утвердження життя.

     А головна ідея полягає в наступному «…росія не може забрати у нас світло, бо МИ і є СВІТЛО!!!»

      Віримо в Збройні Сили України! Все буде Україна!

11.5.jpg
11.1.jpg
11.2.jpg
11.3.jpg
11.4.jpg

     Дирекція, профспілковий комітет, педагогічний та студентський колектив, працівники КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» від щирого серця вітають голову предметно-циклової комісії соціально-економічних дисциплін Лекаря Анатолія Михайловича за зайняте ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі імені Олени Теліги та Олега Ольжича в номінації «Наукові дослідження» за наукове дослідження «Семен Заболотний – борець за українську державність на Балтщині в добу Української революції» та бажають Анатолію Михайловичу подальших наукових звершень на педагогічній ниві!

1.1.jpg
1.2.jpg

     Дирекція, профспілковий комітет, педагогічний та студентський колектив, працівники КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» від щирого серця вітають квартет «Vil`ni» (Анну Димовську, Ростислава Димовського, Анну Шиліну, Людмилу Бронзель) з отриманням Першої премії у Міжнародному українсько-канадському конкурсі мистецтв «Шлях до успіху» та бажають учасникам квартету творчої праці щодо збереження та розвитку культури України.

2.1.jpg
2.2.png

     У ніч на 14 січня Україна зустрічає Новий рік за старим стилем. Вечір з 13 на 14 січня – Щедрий вечір. Щедрування – давня слов’янська традиція, яка в Святий вечір об’єднує всі покоління.

     13 січня 2023 року викладачі предметно-циклової комісії мистецтва,  студенти 21 групи та учнів 4 класу структурного підрозділу педагогічного коледжу з Новорічними та різдвяними святами привітали трудовий колектив та студентську молодь закладу освіти. Завдяки нашим талановитим колегам, студентській та учнівській молоді засобами мистецтва пропагуються  давні традиції та культура  українського народу.

                                         Зібрані кошти під час свята підуть на підтримку ЗСУ!

                                                                   Все буде Україна!

3.1.JPG
3.3.JPG
3.2.jpg
3.4.JPG
3.5.JPG
3.6.jpg
3.7.jpg

   Педагогічний колектив КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» завжди відкритий для спілкування з батьками. Тому в п’ятницю, 27 січня 2023р., в бібліотеці закладу освіти відбувся всеобуч батьківської громади. Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк, завідувач  навчально-методичною  лабораторією бакалаврату Катерина Подуфалова, психолог Валерій Іванов, вихователь студентського гуртожитку Софія Козачинська, голова студентської ради Ірина Карабіненко надали фахову цілеспрямовану допомогу батькам у вихованні здорової, соціально адаптованої, всебічно розвиненої особистості дитини. Провели консультацію щодо взаємодії батьків і дитини в умовах дії правового режиму воєнного стану.

                                              Ми разом! Ми єдині! Ми сильні! Ми – це Україна!

1.JPG
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

     Дякуючи Збройним Силам України в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» 7 лютого 2023р. відкрито персональну виставку творчих робіт студентки 35 групи Олійник Анастасії. Бажаємо художниці-аматору подальших творчих успіхів і визнання праці.

                                                          Ми сильні! Ми вільні! Ми – Україна!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

    Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

    Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

   21 лютого 2023р. в актовій залі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» студенти чергової 32 групи провели виховний захід «Українська мова – мова Перемоги!», до якого долучилися викладачі коледжу та студенти І-ІІ курсів.

                                                               Боролися! Боремося! Поборемо!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
9.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
10.jpg

    У нашому коледжі навчається цікавий творчий хлопець із Кодимщини. Це студент 32 групи Юрій Бойко. Він любить музику, спів, гумор та рукоділля. Темою своєї курсової роботи обрав навчання обробці фетру в початкових класах і виявив бажання взяти участь у міжнародному конкурсі "Торонто", виготовивши аплікацію з фетру, яка посіла 1-ше місце.

    Ідею підказала Юрію я, як керівник. Мене захоплює і розчулює та потужна сестринська підтримка, котру надає Україні Польща весь час війни, тому на композиції, яку студент назвав "Символічна гармонія України і Польщі", зображені дві пташки-сестрички в кольорах прапорів наших держав.

   Окрім фетру, в роботі використаний фоаміран та стрази. Для виготовлення тла використана техніка витинанки ножем.

Вітаю Юрія і дякую за творчу співпрацю!

Викладач мистецтва Меленишин Н.Б.

1.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg

   Дякуючи Збройним Силам України Комунальний заклад «Балтський педагогічний фаховий коледж» продовжує свою роботу в системі онлайн.

   28 лютого 2023р. в актовій залі педагогічного коледжу відбулася нарада при директорі, під час якої заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк проаналізувала Закон України № 2806-IX від 01.12.2022р. «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню). Практичний психолог Валерій Іванов надав психологічні рекомендації викладачам щодо профілактики мобінгу в закладі освіти. В обговоренні виступила голова студентської ради Ірина Карабіненко, яка проаналізувала проблеми булінгу в студентському колективі.

                                                          Разом до Перемоги! Все буде Україна!

1.jpg
3.jpg
2.jpg
4.jpg

    З метою недопущення проявів агресії, дестабілізаційної поведінки та порушень з боку представників молоді Одещини, критичного ставлення до діяльності неформального об’єднання «ЧВК «Редан» в бібліотеці КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» 6 березня 2023р. відбулася зустріч активу академічних груп, студентської ради із старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції відділення поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області майором поліції Владиславом Андрюшковим та інспектором сектору кадрового забезпечення Анною Скоцеляз.

               Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати в системі офлайн!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

    Бакан Катерина - творча студентка Балтського педагогічного коледжу, яка навчається у 31 групі. Дівчина виявила бажання взяти участь у Всеукраїнському конкурсі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Результатом її копіткої праці стала композиція "Українські котики", де стилізовано і по-дитячому зображена війна в Україні. Російські миші атакують, однак дружні українські котики дають відсіч і врешті знищать усіх агресорів. Аплікація виконана з фетру із вишитими деталями, доповнена стразами, а обрамлення сплетено зі стрічок.

                        Дякую Катерині за творчу співпрацю! Вітаю з 1-м місцем у конкурсі!

                                    Кожному з нас бажаю бути сміливим українським котиком

                                                                                                                              Викладач Наталія Меленишин

1.jpg
3.jpg
2.jpg
4.jpg

     За ініціативи Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації 9 березня 2023р. відбулася онлайн нарада з питань запобігання поширенню негативних субкультур, зокрема ПВК «Редан», за участі фахівців Головного управління Національної поліції в Одеській області. В нараді взяла участь заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Тетяна Притуляк.

200.jpg

    Діяльність практичного психолога має багатокомпонентну структуру. Одним із основних завдань такої діяльності є забезпечення психологічного і соціально-педагогічного супроводу студентів, котрі мають проблеми з поведінкою.

    10 березня 2023р. відбулася спільна нарада практичного психолога Валерія Іванова, кураторів груп, вихователів студентського гуртожитку на чолі з заступником директора з гуманітарної освіти та виховання Притуляк Т.С. Практичний психолог надав рекомендації вихователям і кураторам щодо роботи зі студентами з девіантною поведінкою.

1.jpg
2.jpg

    З метою координації виховної роботи з питань профілактики правопорушень та девіантної поведінки, формування потреби здорового способу життя, пропаганди здорової та безпечної поведінки здобувачів освіти, зміцнення морально-етичних норм, протидії залучення молоді до вживання алкогольних, наркотичних, психотропних речовин, тютюнопаління, з метою недопущення насилля над особистістю молодої людини, протидії булінгу (цькуванню), з метою формування професійних компетентностей, моральних рис особистості майбутнього вчителя Нової української школи, створення безпечного і здорового освітнього середовища в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» дії Координаційна рада з профілактики правопорушень. Так, 10 березня 2023р. на черговому засіданні координаційної ради розглядалося питання булінгу серед студентської молоді.

    Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати в режимі офлайн. Все буде Україна!

331445161_1400338447393124_9011150335345025060_n.jpg

   22 березня 2023р. в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулося відкриття виставки картин креативної та творчої викладачки Меленишин Н.Б. Саме слова В.Зеленського, Президента України» стали гаслом, під яким відбувається виставка «Світло переможе темряву, добро переможе зло, життя переможе смерть, а отже, неодмінно переможе Україна!». Бажаємо Наталіє Борисівні творчих успіхів під мирним УКРАЇНСЬКИМ небом! Все буде Україна!!!

1.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
9.jpg

   З метою формування національної свідомості, шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 9 березня 2023р. провела літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка. В онлайн-марафоні взяв участь викладач мистецтва КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» Ростислав Димовський.

Screenshot_1.png

    9 березня святкуємо день народження Тараса Шевченка. У дні потрясінь, революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний Тарас поруч із нами і сьогодні, під час російсько-української війни.

   Студенти, викладачі, працівники коледжу взяли участь у заході з нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

   Викладач філологічних дисциплін Димовська Анна Костянтинівна виступила з промовою-закликом пам’ятати полум’яне слово Пророка, тому що саме сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу для боротьби з ворогом. Активну участь взяли студенти Мостова Ганна (22 група), Ребрій Олександр (23 група), Садовник Надія (33 група), Кравченко Сніжана (31 група), які продекламували найвідоміші поезії Кобзаря.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

До 209-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

    Студенти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» долучилися до спільного регіонального марафону серед педагогічних фахових коледжів Південного регіону України «Пророче слово Кобзаря: понад часом, понад епохами», започаткованого Новобузьким фаховим педагогічним коледжем.

У спільному проєкті беруть участь 12 навчальних закладів Південного регіону.

    Наш коледж почав марафон першим. Студент Ребрій Олександр (23 група) декламує уривок з поеми «Сон» («Гори мої високії…»). Кожний рядок поезії звучить як утвердження любові до рідної країни, як висловлення непереможного бажання бачити Україну незалежною, вільною. Достатньо відчути, з якою впевненістю і силою прозвучали слова Кобзаря:

«Я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого бога,

За неї душу погублю».

    Марафон продовжили студенти Бериславсього фахового педагогічного коледжу рядками «Мій краю прекрасний, розкішний, багатий! Хто тебе не мучив?» («Іржавець»)

3333333333333333.jpg

    Зі студенткою 21 групи Шевельовою Христиною взяли участь у науково-практичній конференції до 209-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та підготували доповідь на тему: «Увіковічення Кобзаря в пам’ятниках рідного краю».

    Щиро дякуємо Зубарєвій Тетяні Олексіївні Татьяна Татьянка Ткачу Петру Астафійовичу Петро Ткач, Мартинюку Олександру Івановичу, Морозу Миколі Анатолійовичу Микола Мороз, Ковальчук Валентині Афанасіївні Валентина Ковальчук та Гажій Дар'ї за допомогу в підборі інформації та світлин.

1.jpg
3.jpg
2.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

   З метою створення системи ранньої профілактики девіантної поведінки здобувачів освіти, ефективної індивідуальної роботи з неповнолітніми, схильними до правопорушень, забезпечення наступності у правовиховній роботі на різних рівнях функціонування закладу освіти, підвищення правової культури 14 березня 2023р. відбулася зустріч мешканців студентського гуртожитку з членами Ради профілактики правопорушень закладу освіти та старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції відділення поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області майором поліції Владиславом Андрюшковим.

    Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати і навчатися в безпечних умовах!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg

Науково-практична конференція до 209-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

   У КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» у рамках святкування 209-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка 13 березня була проведена науково-практична конференція «Голос Шевченка потужний, як ніколи». У підготовці до конференції активну участь взяли викладачі української філології, психолого-педагогічних дисциплін, образотворчого мистецтва, соціально-економічних дисциплін, музичного виховання, які допомогли здобувачам освіти підготувати змістовні й пізнавальні доповіді, підкреслити універсальність й позачасовість творчості Кобзаря.

Програма конференції передбачала висвітлення восьми тем, які відкрили багатогранність Шевченка як особистості, поета, пророка, митця.

    До уваги присутніх були представлені такі доповіді: «Тарас і його пророцтва» (доповідач Андрюшков Д., 22 група), «Поезія Шевченка – це душа народу» (Джосан А., 32 група), «Внесок Т.Шевченка у розвиток української дитячої літератури» (Чернега А., 24 група), «Історико-світоглядна спадщина Шевченка» (Сорочинський Д., 35 група), «Психологічні аспекти творчої діяльності Т.Шевченка» (Ребрій О., 23 група), «Душевні муки Т.Шевченка як рушій загартування міцного вільного слова» (Бондар М., студентка ІІІ курсу І бакалаврського рівня», «Особистість Т.Г.Шевченка через призму психоаналізу (Білоус В., студентка ІІІ курсу І бакалаврського рівня), «Увіковічнення Кобзаря в пам’ятниках рідного краю» (Шевельова Х., 23 група).

     Здобувачі у своїх виступах декламували уривки з віршів поета (Єні О., 32 група, Бриндзя А., 33 група, Терлецька К., 32 група), розповідали цікаві факти з його життя, ставили інсценізацію з містерії Т.Г.Шевченка «Великий льох» (студенти 21 групи – Гажій Д., Кравченко Д., Ліщенюк В., Гершун Д.), представляли свої дослідження презентаціями. Справжньою окрасою конференції була пісня «Шлях до Тараса» у виконанні викладача мистецтва Ростислава Димовського.

По завершенню конференції всім учасникам були вручені сертифікати. За матеріалами конференції буде видано збірник доповідей.

                                                                                                                      Викладачі української філології

1.jpg
2.jpg
5.jpg
6.jpg
4.jpg
9.jpg

21 березня -Всесвітній день поезії

    “І щось в мені таке болить, що це і є, напевно, Україна”- це слова відомої української поетеси Ліна Костенко і вони є особливо актуальними зараз.

    Біль відчуває кожен українець і щоб якось впоратись з ним хтось бере зброю і йде мужньо боронити Батьківщину, хтось волонтерить, хтось пише пісні, а хтось римуючи рядки складає їх у вірші.

  Студенти КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж »,члени гуртка «Книголюби» вирішили закарбувати свої спогади і переживання про війну власними поетичними рядками для наступних поколінь. «Все буде Украіна» - нова патріотична збірка поезій студентів наближає для нас до Перемоги. Студенти змушують пишатися Україною та українським народом . Хтось писав про і захисників, хтось про відвагу та незламність нашого народу, хтось про мирне небо і кохання, але головне, що вклали у них усю свою душу і дух патріотичності.

    У Всесвітній день поезії будемо пам'ятати, що поезія – зброя, тримаємо поетичний фронт!

1.jpg
10.jpg
11.jpg
13.jpg
15.jpg
12.jpg
14.jpg
16.jpg

   З нагоди Всесвітнього дня поезії, 21 березня, незважаючи на сигнали повітряної тривоги, в студентському гуртожитку КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж", в укритті, проведено захід "Поезія нескореності." Мета якого ознайомити присутніх про роль, яку поезія відіграє в житті кожної людини. До заходу долучились студентська рада гуртожитку на чолі з головою студентської ради Ротар А., члени гуртка "Книголюби", бібліотекар Притуляк Н.О., вихователі та мешканці гуртожитку.

Родзинкою заходу стало декларування віршів у виконанні Ребрія О., Ковбель Г., Лісніченко Є.,

Паладій А.

    Наскрізною лінією, через поетичний вернісаж, проходила думка, що поезія житиме вічно!

    Дякуємо, Збройним Силам України,за можливість навчатися та творити дива навколо!!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

    5 квітня відбувся захід присвячений історії української пісні. Наші талановиті викладачі та гурток "Україна - це я" підготували літературно-музичну композицію, в якій творчо розкрили пісенно-історичну хронологію українців.

    Пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою, геніальною поетичною біографією.

    Живемо в Україні і не знати народних пісень ми просто не можемо. Українці — це саме та нація, яка зростала, виховувала на своїх піснях, яка вкладала в слова усе, що не могла просто забути. Недарма ж говорять, що українська пісня — це бездонна душа українського народу, це його мова.

Тож розпочалося все з фольклору.

    Український фольклор - дзеркало століть, дивлячись в нього, ми бачимо всі наші минулі покоління.

Український народ народився разом із піснею. З давніх-давен оспівує все, що з ним відбувається. Це неймовірно, адже ми можемо вивчати історію співаючи, або слухаючи пісні, в яких відображена вся палітра відчуттів, які проживали українці в певному історичному часі.

    І ось наш час... В країні війна. А Україна співає! Співає так, що чує весь світ! Час нанизує століття, як намистини, а ми знову переживаємо невимовно важкі події, і знову з піснею, патріотичною піснею. Адже саме вона - цілителька незламного вільного духу українців!

   Цей захід дав зрозуміти, що наші студенти слухають українську, цікавляться українським. І це не аби як тішить.

   В нас є в кого вчитися, є ким надихатися, є ким гордитися. І 2022 рік став переможним, переможним на культурному пісенному фронті. Ми нині живемо з однією крилатою мрією, щоб 2023 став для України переможним на всіх фронтах.

   Жодна нація за всю історію не має стільки пісень, які самостійно створив український народ. Тож, пам'ятаймо, ця солов'їна скарбниця наповнювалася ціною життя. Не дайте її знищити нікому, бо це біографія українського народу. Поки жива пісня - доти є ми, українці!

8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg

Майстер-клас з писанкарства

    Сьогодні наші четвертокласники отримали незабутнє досвід від майстер-класу з писанкарства від нашого вчителя образотворчого мистецтва!

    Діти дізналися багато цікавого про українську культуру та традиції і навчилися розписувати писанки власноруч за допомогою фарб та воску!

    Кожен з них створив свою унікальну писанку з власним дизайном та кольоровою гамою!

Дякуємо нашому вчителю за чудово проведений майстер-клас і незабутні емоції, а дітям за чудову роботу!

    Бережіть себе та своїх рідних.

#образотворчемистецтво #майстерклас #писанкарство #традиції #українськекультура #творчість #фарби #віск

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
5.jpg
8.jpg

                                                                             Сопілочко з бузини

                                                                             Веди мене до весни.

                                                                              Хай вона мені у гаю

                                                                              Гарну пісню заспіває!

                                                                              А я візьму тії звуки

                                                                            Наче квітоньки, на руки,

                                                                              І понесу з краю в край.

                                                                              Грай, сопілко, грай!!!

    4 травня у КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбувся майстер- клас з виготовлення та гри на сопілці " Сопілка - прамати сучасних духових інструментів" для студентів музичних груп та 3 курсу бакалаврату. Це була яскрава, цікава та пізнавальна зустріч з майстром Василем Віхренком.

  Василь Харитонович веде активне творче життя, виготовляючи українські народні музичні інструменти з дерева та глини, виконуючи на них неповторні самобутні чудові мелодії України, тим самим відроджуючи і популяризуючи своє, національне, українське!

                                  Викладачі предметно-циклової комісії мистецтва Тетяна Віхренко, Василь Віхренко

1.jpg
3.jpg
5.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

   15 травня 2023р. в актовій залі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбувся флешмоб до Дня матері, в якому взяв участь квартет викладачів «Vil’ni».

    Найрідніша, найдорожча для кожного з нас!

    Мама!

    Мамо, Матінко, Мамусе, Мамуне, Нене — найтепліші слова для кожного з нас.

   Саме цим словом ми завжди починаємо будь-яке речення у дитинстві, коли щось просимо, шукаємо, скаржимось... Коли нам треба допомога. Коли нам страшно. Коли ми потребуємо захисту.

   У День Матері ми дякуємо нашим Мамам за любов, підтримку, сльози та переживання, які відчуваємо впродовж життя. Адже для кожної з них ми завжди — діти.

   Ми розділяємо невимовний біль і горе Українських Матерів, чиї сини та доньки віддали життя у цій жахливій, неспровокованій війні. Віддали найцінніше — за Україну.

   Розділяємо віру й хвилювання Українських Мам, які чекають на своїх Захисників і Захисниць, своїх Героїв і Героїнь.

   Вдячні Мамам за те, що виховали справжніх патріотів, наших воїнів та воїнок, які без вагань стали на захист вільного майбутнього України.

   Дякуємо Мамам, які захищають Україну від російського загарбника заради українських дітей.

   І ми дякуємо Мамам, які дарують нове життя, попри жахливу війну. Тим, хто заспокоює дитя під час сирен, захищає міцними обіймами у бомбосховищах і чия любов лікує будь-який дитячий страх.

   Ми всі — велика Українська родина з найкращими Мамами у світі!

   Тому важливо у цей день висловити подяку нашим Мамам.

   Дякую, що дала нам життя!

   Дякую, що виростила!

   Дякую за молитву!

   Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати! Слава Україні!

   Героям Слава!

1.jpg
2.jpg
4.jpg

   З любов’ю до України та вірою у Перемогу. До міжнародного дня вишиванки в Балтському педагогічному фаховому коледжі відбувся патріотичний флешмоб.

                                                Благодійний концерт гурту "Vil'ni".

    Музика може бути не лише джерелом насолоди, але й силою, здатною змінити світ навколо нас. Благодійний концерт квартету "Vil'ni" був саме таким актом музичного об'єднання та підтримки. Ця вишукана українська група виступила з метою зібрати гроші для підтримки Збройних Сил України.

   У теплій атмосфері Балтської публічної бібліотеки музика "Vil'ni" заповнила простір емоціями та відчуттями єдності. Голоси артистів вражали серця слухачів. Кожна нота, кожен акорд ставали символом нашої підтримки та глибокої поваги до наших військових, що захищають нашу свободу.

   Благодійний концерт "Vil'ni" виражав наше об'єднання та готовність стояти пліч-о-пліч з нашими героями. Кожен, хто брав участь у цьому великому акті солідарності, вніс свій вклад у підтримку ЗСУ. Цей захоплюючий музичний захід нагадав нам про нашу вільну державу та про те, що вона варта будь-яких зусиль для захисту.

    Нехай музика й надалі стає сполучною ниткою між нами, нагадуючи про нашу силу і рішучість. І хай наша підтримка Збройних Сил України завжди звучить як мелодія надії і прагнення до миру у нашій рідній країні.

Екскурсія до музею історії коледжу

Комунального закладу " Балтський педагогічний фаховий коледж"

    З початком нового навчального року у коледжі розпочалися екскурсії. Кожен знає Балтський педагогічний фаховий коледж - символ національної освіти.

   Для студентів 1 курсу була організована цікава та пізнавальна екскурсія до Музею історії Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж" .

    Кожен студент коледжу має знати історію створення та традиції свого навчального закладу. Тому студенти мали змогу завітати на екскурсію до музею історії коледжу .

    Екскурсію провели студенти 3 курсу 2 групи - Заборська Ксенія, Тутевич Антон, Мостова Ганна, Гриценко Денис.

Студенти ознайомилися з експозиціями, які відтворюють життя студентів та викладачів тих часів, наукову діяльність чия діяльність була пов’язана з життям коледжу.

  Серед едекспонатів Музею: нагороди та відзнаки коледжу, особисті речі й наукові праці викладачів, спортивні нагороди студентів та інше.

   Музей розповідає також про участь студентства та працівників, викоадачів в захисті своєї країни під час неоголошеної війни на Сході, що триває нині. Зокрема, експозиція, присвячена студентам-випускникам та викладачам, працівникам, які захищають і які загинули як герої, захищаючи свою Батьківщину.

   Першокурсники оглядали експозиції, що розповідають про етапи становлення нашого освітнього закладу, знайомилися про найвідоміших викладачів та видатних випускників.

  Для освіченої людини потрібно знати історію, культурну та наукову спадщину закладу вищої освіти. По завершенні екскурсії студенти робили фото на пам'ять у найкращому коледжі України.

  Сьогодні ми намагаємося зберегти в пам’яті майбутніх поколінь свою історію і пишаємося своїми здобутками. Навчатися у стінах найвідомішого в Україні навчального закладу - почесно та відповідально.

     По завершенні екскурсії студенти робили фото на пам'ять у найкращому коледжі України.

     Хочеться зазначити, що ця подія залишиться назавжди в пам’яті наших першокурсників.

     Слава Україні! Героям Слава!

     Разом до перемоги!

1.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
9.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
12.jpg

  Петриківський розпис – це магія, яка полонить душу і не відпускає. Таке безмежне почуття проймає кожен задум майстрині Тетяни Борбели із села Борсуки, що на Балтщині.

   Вперше побачивши її роботи, ми були зачаровані тим, як оживає гордість українців – петриківський розпис. Цей народний живопис зародився в українському селі Петриківка. У 2013 році його включено до Списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

   15 вересня 2023р. народна майстриня Тетяна Борбела провела майстер-клас з петриківського розпису зі здобувачами освіти 3 курсу КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж».

   Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися, працювати і доторкатися до краси серцем!

1.jpg
3.jpg
5.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
11.jpg
13.jpg
10.jpg
12.jpg
14.jpg
bottom of page