Морально - правове виховання

Увага! Небезпека! Булінг!

07.10.2021 р.

Формування правової культури студентської молоді

24.10.2021 р.

    В освітньому закладі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» приділяється велика увага вихованню у студентів поваги до Закону, формування потреби діяти та вчиняти у житті згідно правил поведінки, згідно норм моралі, згідно Законів України.

   На початку кожного начального року укладається Угода про співпрацю з органами внутрішніх справ відділення поліції № 1 Подільського районного управління Одеської області. Куратором нашого освітнього закладу органами внутрішніх справ призначено старшого інспектора сектору відділу превентивної  діяльності  Балтського  відділення  поліції,  майора  поліції Андрюшкова Владислава Валерійовича. Систематично проводяться зустрічі, бесіди, лекції працівників ювенальної превенції зі студентів коледжу. Здійснюється індивідуальна робота зі здобувачами освіти, які того потребують.

    Під час зустрічі з  працівниками відділу ювенальної превенції було наголошено Андрюшковим В.В. на обов’язковості та неухильному дотриманню норм суспільної моралі, норм та правил взаємовідносин між людьми,  прав та обов’язків студента – майбутнього вчителя, громадянина, людини.

Виховання правової культури у студентів

27.10.2021 р.

     Питання формування особистості молодої людини, громадянина, патріота є пріоритетним  у ході освітнього процесу закладу. У коледжі розроблено та затверджено Кодекс академічної доброчесності, у якому зазначені права, обов’язки та рівень відповідальності за порушення студентами, педагогічними та науково-педагогічними працівниками, членами трудового колективу освітнього закладу. Створено документ Правила поведінки здобувачів освіти коледжу, під час поселення до студентського гуртожитку, мешканці укладають Угоду, у якій зазначено правила проживання. Постійно та систематично проводиться кураторами академічних груп, вихователями, педагогічними працівниками коледжу роз’яснювальна, виховна робота щодо формування особистості майбутнього вчителя, моральних та людський якостей, виховання правової культури студентської молоді. У виховному процесі активну участь беруть самоврядні органи.

   Та на жаль, у процесі виховання студентської молоді, іноді виникають питання, пов’язані з порушенням правил поведінки підлітків. Причиною неправомірної поведінки  здебільшого є прогалини  у вихованні дітей у родині, недостатній рівень набутих навичок культури поведінки, культури міжособистісних взаємостосунків у колективі, толерантного ставлення до інших.

   У коледжі створено та працює «Всеобуч батьківської громади», який займається просвітницькою педагогічною діяльністю. Викладачі коледжу готують для батьків цінні поради щодо застосування ефективних форм і методів виховання у родині, особливостей фізичного та психічного розвитку підлітків, методів роботи з обдарованими дітьми, щодо недопущення домашнього насилля, методів виховної роботи з дітьми у родині у період дистанційного навчання та інші.    

   Під час проведення батьківських зборів, до освітнього закладу запрошуються працівники поліції, які виступають перед батьками з  інформацією щодо відповідальності батьків за всі дії і вчинки неповнолітніх.

   У 2021-2022 навчальному році розроблено документ Звернення та надіслано всім батькам коледжу для вивчення, опрацювання, доведення до відома їх дітей та втілення у практичну діяльність. У зверненні мова йде щодо заборони в освітньому закладі та студентському гуртожитку вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, вживання лайливих слів, нецензурної лексики, булінг (цькування), заборони створення конфліктних ситуацій та інше.

     Коледж співпрацює з професійним закладом  економічного спрямування – школа Тейбальда Саймона у місті Бітбург Федеральної землі Німеччини Рейнланд-Пфальц.  Отримано документ – звернення до батьків та законних опікунів щодо правил поведінки здобувачів освіти, які є за віком такими ж, як студенти I-III курсів нашого коледжу та відповідальність батьків за порушення пунктів Угоди.  

Волонтерська діяльність у коледжі

21.01.2022 р.

       З метою формування якостей особистості студентів, професійних рис, компетенцій майбутніх педагогів, з метою залучення студентів коледжу до благодійної діяльності, надання допомоги ветеранам війни та праці, учасникам операції Об’єднаних Сил, учням молодших класів міста Балти, вихованцям дитячих дошкільних установ, у закладі освіти  організовано волонтерську роботу. На початку другого семестру студенти всіх академічних груп відвідали закріплених за ними ветеранів, надали їм посильну допомогу, привітали з новорічними та різдвяними святами, побажали здоров’я, благополуччя, миру у країні. Ветерани звернулися до дирекції коледжу зі словами вдячності за виявлену турботу.