Морально - правове виховання

Увага! Небезпека! Булінг!

07.10.2021 р.

Формування правової культури студентської молоді

24.10.2021 р.

    В освітньому закладі КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» приділяється велика увага вихованню у студентів поваги до Закону, формування потреби діяти та вчиняти у житті згідно правил поведінки, згідно норм моралі, згідно Законів України.

   На початку кожного начального року укладається Угода про співпрацю з органами внутрішніх справ відділення поліції № 1 Подільського районного управління Одеської області. Куратором нашого освітнього закладу органами внутрішніх справ призначено старшого інспектора сектору відділу превентивної  діяльності  Балтського  відділення  поліції,  майора  поліції Андрюшкова Владислава Валерійовича. Систематично проводяться зустрічі, бесіди, лекції працівників ювенальної превенції зі студентів коледжу. Здійснюється індивідуальна робота зі здобувачами освіти, які того потребують.

    Під час зустрічі з  працівниками відділу ювенальної превенції було наголошено Андрюшковим В.В. на обов’язковості та неухильному дотриманню норм суспільної моралі, норм та правил взаємовідносин між людьми,  прав та обов’язків студента – майбутнього вчителя, громадянина, людини.

Виховання правової культури у студентів

27.10.2021 р.

     Питання формування особистості молодої людини, громадянина, патріота є пріоритетним  у ході освітнього процесу закладу. У коледжі розроблено та затверджено Кодекс академічної доброчесності, у якому зазначені права, обов’язки та рівень відповідальності за порушення студентами, педагогічними та науково-педагогічними працівниками, членами трудового колективу освітнього закладу. Створено документ Правила поведінки здобувачів освіти коледжу, під час поселення до студентського гуртожитку, мешканці укладають Угоду, у якій зазначено правила проживання. Постійно та систематично проводиться кураторами академічних груп, вихователями, педагогічними працівниками коледжу роз’яснювальна, виховна робота щодо формування особистості майбутнього вчителя, моральних та людський якостей, виховання правової культури студентської молоді. У виховному процесі активну участь беруть самоврядні органи.

   Та на жаль, у процесі виховання студентської молоді, іноді виникають питання, пов’язані з порушенням правил поведінки підлітків. Причиною неправомірної поведінки  здебільшого є прогалини  у вихованні дітей у родині, недостатній рівень набутих навичок культури поведінки, культури міжособистісних взаємостосунків у колективі, толерантного ставлення до інших.

   У коледжі створено та працює «Всеобуч батьківської громади», який займається просвітницькою педагогічною діяльністю. Викладачі коледжу готують для батьків цінні поради щодо застосування ефективних форм і методів виховання у родині, особливостей фізичного та психічного розвитку підлітків, методів роботи з обдарованими дітьми, щодо недопущення домашнього насилля, методів виховної роботи з дітьми у родині у період дистанційного навчання та інші.    

   Під час проведення батьківських зборів, до освітнього закладу запрошуються працівники поліції, які виступають перед батьками з  інформацією щодо відповідальності батьків за всі дії і вчинки неповнолітніх.

   У 2021-2022 навчальному році розроблено документ Звернення та надіслано всім батькам коледжу для вивчення, опрацювання, доведення до відома їх дітей та втілення у практичну діяльність. У зверненні мова йде щодо заборони в освітньому закладі та студентському гуртожитку вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, вживання лайливих слів, нецензурної лексики, булінг (цькування), заборони створення конфліктних ситуацій та інше.

     Коледж співпрацює з професійним закладом  економічного спрямування – школа Тейбальда Саймона у місті Бітбург Федеральної землі Німеччини Рейнланд-Пфальц.  Отримано документ – звернення до батьків та законних опікунів щодо правил поведінки здобувачів освіти, які є за віком такими ж, як студенти I-III курсів нашого коледжу та відповідальність батьків за порушення пунктів Угоди.  

Волонтерська діяльність у коледжі

21.01.2022 р.

       З метою формування якостей особистості студентів, професійних рис, компетенцій майбутніх педагогів, з метою залучення студентів коледжу до благодійної діяльності, надання допомоги ветеранам війни та праці, учасникам операції Об’єднаних Сил, учням молодших класів міста Балти, вихованцям дитячих дошкільних установ, у закладі освіти  організовано волонтерську роботу. На початку другого семестру студенти всіх академічних груп відвідали закріплених за ними ветеранів, надали їм посильну допомогу, привітали з новорічними та різдвяними святами, побажали здоров’я, благополуччя, миру у країні. Ветерани звернулися до дирекції коледжу зі словами вдячності за виявлену турботу.

Лихослів’ю «Ні!»

24.01.2022 р.

      У закладі освіти проводиться систематична планомірна робота щодо формування у студентської молоді культури поведінки, культури спілкування, правил організації міжособистісних стосунків, вміння розв’язувати конфліктні ситуації цивілізованим шляхом.

      20.01.2022 в актовій залі коледжу відбулась дискусія зі студентами I та III курсу, спрямована на протидію та недопущення булінгу (цькування) у студентському середовищі. Розмова йшла про лихослів’я, як різновид психологічного цькування. Вживання нецензурної лексики серед підлітків та юнацтва, викорінення цієї шкідливої звички – тема для роз’яснювальної роботи серед студентів коледжу. Для обговорення були запропоновані питання, які стосуються спілкування та культури поведінки між студентами, формування особистісних рис майбутнього вчителя, дотримання Кодексу академічної доброчесності.

     У розмові взяли участь викладач коледжу Адаменко К.М., куратор 35 групи Маковський  П.П., студенти 35 групи Азенко В., Пащенко А., Караван К., Іщенко Є., Волочан О. та  студенти I курсу, які були учасниками дискусії. Надано було інформацію учасникам розмови про етичні норми поведінки, про досвід українського народу щодо дотримання культури, чистоти рідної мови, про згубний вплив лихослів’я на фізичний та психічний розвиток особистості, про негативний вплив лайливих слів на здоров’я майбутніх поколінь. Студенти – першокурсники активно висловлювали свої думки у ході дискусії, наводили власні приклади та побажання, щодо формування культури поведінки молодої людини, особистості, громадянина, майбутнього вчителя.

Пам’ятка з безпеки на залізниці

03.02.2022 р.

    Кожен громадянин, який потрапив на залізницю, повинен пам’ятати про особисту безпеку і захистити себе, дотримуючись основних правил:

 • Не переходьте через залізничні колії у невстановлених місцях, не перебігайте перед потягом, що наближається. Пам'ятайте, що потяг відразу зупинити не можна.

 • Для переходу через залізничні колії користуйтеся перехідними мостами, пішохідними настилами і переїздами, звертайте увагу на покажчики, уважно слухайте звукові сигнали, що подаються. На станціях, де немає мостів і тунелів, переходьте залізничні колії по настилах або в місцях, де встановлені покажчики.

 • Проїзд на дахах і підніжках вагонів, перехідних площадках і в тамбурах вагонів, а також вантажних потягах категорично заборонений.

 • Не виходьте на міжколії відразу після проходження потяга, переконайтеся у відсутності потяга зустрічного напрямку.

 • Не підлазьте під вагони.

 • Не влаштовуйте ігор та інших розваг (фото, відеозйомка) на залізничних спорудах.

 • Для уникнення ураження електричним струмом, не залазьте на дахи вагонів.

 • Не наближайтеся до лежачого на землі електропроводу ближче 10 метрів.

 • Не ходіть у районі стрілочних переводів, це може призвести до травми.

 • При користуванні залізничним транспортом дотримуйтесь правил поведінки на вокзалах і проїзду у потягах:

 • не стійте близько до краю платформи при наближенні потяга;

 • не сідайте і не виходьте на ходу потяга;

 • входьте у вагон і виходьте з вагона при повній зупинці потяга і тільки на сторону, що має посадочну платформу;

 • перебувати на залізничних коліях у стані алкогольного сп'яніння небезпечно для життя.

Пам'ятайте, дотримання цих правил збереже

Ваше життя і здоров'я!

 

 Одеське територіальне управління охорони праці, промислової безпеки та навчально-методологічної роботи Департаменту охорони праці та промислової безпеки АТ «Укрзалізниця»

 

Пам'ятка батькам

щодо забезпечення безпеки дітей на залізничному транспорті!

     Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, де головним травмуючим фактором був і залишається наїзд рухомого складу, висока напруга у контактній мережі, можливість падіння з висоти. Знаходження дітей у зоні залізниці може бути смертельно небезпечно.

Однак, нехтуючи існуючими нормами поведінки, деякі юнаки та дівчата самостійно знаходяться на залізничних коліях і об’єктах транспортної інфраструктури, чіпляються за автозчеплення і підніжки вагонів. Витівка не залишається безкарною, діти отримують травми різної тяжкості.

Збереження життя і здоров'я дітей – головний обов'язок батьків.

З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, збереження життя і здоров'я дітей:

 • Формуйте у дітей навички забезпечення особистої безпеки.

 • Проведіть з дітьми індивідуальні бесіди, пояснивши важливі правила, дотримання яких допоможе зберегти життя.

 • На  залізниці заборонено залишати дітей без нагляду – це може призвести до трагічних наслідків.

 • Завжди пам’ятайте, що перебуваючи на залізничних об’єктах, дітей необхідно міцно тримати за руку або на руках.

Залізниця – не місце для ігор, а зона підвищеної небезпеки!

Бережіть власне життя та життя Ваших дітей!

  Будь-яке стороннє втручання у діяльність залізничного транспорту загрожує серйозними наслідками, воно переслідується за законом і тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність (за порушення правил безпеки дітьми відповідальність несуть батьки).

    Попередьте дітей, що накладення на рейки сторонніх предметів, закидання потягів камінням і інші протиправні дії можуть спричинити  загибель людей!

Нехай Ви і Ваші діти завжди будуть здоровими!

Пам’ятка з безпечної поведінки па об’єктах залізничного транспорту

        Залізничні колії є об'єктами підвищеної небезпеки. Перебуваючи на них, Ви наражаєте себе на небезпеку.

 • Переходити залізничні колії можна тільки у встановлених і обладнаних для цього місцях, переконавшись у відсутності потяга, що наближається або на дозволяючий сигнал переїзної сигналізації.

З метою збереження власного життя, ніколи і ні за яких обставин:

 • не підлізайте під пасажирські платформи і рухомий склад, не стрибайте з пасажирської платформи на колії;

 • не проходьте по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума;

 • не знаходьтесь на об'єктах залізничного транспорту у стані алкогольного сп'яніння;

 • не піднімайтеся на опори і спеціальні конструкції контактної мережі, повітряних ліній і штучних споруд.

На залізниці заборонено:

 •  Ходити по залізничних коліях.

 •  Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом, що наближається, якщо відстань до нього менше 400 метрів.

 • Переходити через колії відразу ж після проходу потяга одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування потяга зустрічного напрямку.

 • На станціях і перегонах підлазити під вагони і перелазити через автозчеплення для проходу через колії.

 • Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.

 • Проходити по залізничних мостах і тунелях, які не обладнані доріжками для проходу пішоходів.

 • Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів на ходу потяга, затримувати відкриття і закриття автоматичних дверей приміських поїздів.

 • Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах і у вагонах.

 • Виходити з вагону на міжколії і стояти там при проході зустрічного потяга.

 • Влаштовувати на платформі різні рухливі ігри.

 • Палити у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських потягів, у

невстановлених для палінні місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення.

 • Бігти по платформі поруч з вагоном потяга, що прибуває чи відправляється, а також знаходитись ближче 2 метрів від краю платформи під час проходження потяга без зупинки.

                                                                                       Пам’ятайте!

Порушення цих простих правил може дорого коштувати Вам і Вашим близьким!

Матеріали Листа Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації
від 12.01.2022 року

№ 106/02/52-01-01
ПРАВИЛА
         поведінки громадян на залізничному транспорті

03.02.2022 р.

Загальні положення

 

     1. Ці   Правила   стосуються   пасажирів,   які  користуються залізничним транспортом,  а також громадян,  які  зустрічають  або проводжають їх  на  території  залізниці,  у вокзалах та  поїздах. Зазначені пасажири та громадяни  зобов'язані  дотримуватися  вимог цих Правил   та   інших   документів,   що  регламентують  порядок перевезення пасажирів і багажу залізницями.

                                                      Правила поведінки на роздільних пунктах залізниці

     2. Роздільний пункт  залізниці  (станція,  роз'їзд,  обгінний пункт) разом   з   обладнанням,   призначеним   для   забезпечення діяльності залізниці та безпеки руху поїздів,  є зоною  підвищеної небезпеки і особливого контролю.

     3. Особи,   які   не  належать  до  працівників  залізничного транспорту, не  мають  права   ходити   по   залізничних   коліях, знаходитися у службових приміщеннях  залізниці, крім приміщень, де здійснюється прийом громадян, у вагонах під час їх відстою. Для проходу до поїзда або виходу до вокзалу пасажири  повинні користуватися призначеними для цього пішохідними мостами, тунелями чи переходами.

     4. Пасажири   безпересадочних   вагонів    у    пунктах    їх перечіплювання можуть    користуватися    службовими    переходами залізничників. При  цьому  необхідно  мати  при  собі  залізничний квиток або інший документ, який дає право на проїзд.

     5. Забороняється   псувати   колії,   споруди  та  обладнання залізниці, а також вчиняти інші дії,  які можуть порушити  розклад чи безпеку руху на залізниці.  Розмір збитків,  завданих  зазначеними діями,  встановлюється залізницею.

                                     Правила поведінки на вокзалах, платформах та у пасажирських спорудах

    6. Вокзал  (приміщення  для пасажирів на проміжних  станціях) залізниці – комплекс спеціальних  споруд,  приміщень,  обладнання, призначених для   обслуговування  пасажирів,  надання  їм  платних послуг, управління  рухом  поїздів  та  розміщення  персоналу.  До складу вокзального   комплексу   входять:   посадочні   платформи, пішохідні тунелі  та  мости,  переходи  через  залізничні   колії, багажні приміщення,  частина  прилеглої  до  споруди привокзальної
площі.

  7. На території вокзалу  пасажири,  а  також  громадяни,  які зустрічають або   проводжають  їх,  повинні  дотримуватись  правил санітарно-гігієнічної, санітарно-протиепідемічної   та    пожежної безпеки.

     8. Користуватися вокзалом та приміщеннями для пасажирів мають право:

 • пасажири, які придбали квитки або мають  інший  документ,  що дає право на проїзд;

 • громадяни, які проводжають пасажирів;

 • громадяни, які зустрічають пасажирів.

     9. Вокзал забезпечує обслуговування пасажирів цілодобово. Для осіб, які мають проїзні документи,  вхід до залів   обслуговування безплатний, для осіб,  які таких документів не мають, – за плату, встановлену Укрзалізницею. Вхід до касового залу безплатний.      У години  доби  з  22.00  до  6.00  в  залах  вокзалу  можуть знаходитися тільки особи,  які мають залізничні квитки на сьогодні та завтра, а також ті, що зустрічають та проводжають пасажирів.

     10. На платформах та в приміщеннях вокзалу забороняється:

 • смітити, кидати  та  залишати  будь-які  предмети  на  колії,
  платформі, підлозі, підвіконнях, сидіннях у залі чекання;

 • пошкоджувати чи забруднювати майно залізниці;

 • розпивати спиртні напої, палити у невстановлених місцях;

 • створювати перешкоди   працівникам   вокзалу   у   проведенні
  контролю за  дотриманням Правил  та   виконанні   ними   службових обов'язків;

 • продавати чи купувати квитки з рук;

 • підходити ближче  ніж  на  0,5  метра до краю платформи після
  оголошення про подачу чи прибуття поїзда до його повної зупинки;

 • самостійно перевозити  ручну  поклажу  засобами   перевезення пошти чи багажу;

 • захаращувати зали, вестибюль вокзалу, проходи в залах чекання та платформи власною ручною поклажею;

 • залишати особисті речі без догляду.  Щодо речей, знайдених за відсутності їх  власника,  вживаються  заходи  для встановлення їх приналежності;

 • здавати на зберігання до автоматичних чи  стаціонарних  камер схову та   заносити   у   вокзал   зброю,   вибухові,  інфекційні, радіоактивні речовини,  бензин,  гас,  ацетон,   спирт   та   інші легкозаймисті та легкогорючі речовини.

                                                                                     Правила проїзду

     11. Для проїзду у вагонах будь-якої категорії пасажир повинен мати відповідні документи на право проїзду та пред'являти їх перед посадкою у потяг провідникові вагону або особі, яка контролює вхід до вагонів приміського потяга. Пасажир повинен зберігати  проїзний квиток  протягом усієї поїздки та пред'являти його на вимогу осіб, які   здійснюють  контроль  (за  винятком  випадків,  коли  квиток зберігається у провідника вагону).

     12. Кожний  пасажир має право безплатно перевозити із собою у вагоні ручну поклажу вагою до  36  кілограмів,  а  за  об'ємом  не більше   місткості   місць,   відведених   кожному   пасажиру  для перевезення ручної  поклажі.  Пасажири  з  ручною  поклажею  вагою більше 36  кілограмів  та  з легковаговою ручною поклажею об'ємом, більшим  місткості  місць  для  її   перевезення,   у   вагон   не допускаються.

     13. Ручна поклажа розміщується:

у пасажирських купейних, плацкартних та спальних вагонах:

 • пасажирів, які займають нижні місця,  – у рундуках купе;

 • пасажирів, які займають верхні місця, – на  третіх  полицях
  плацкартних вагонів,   у   нішах   купейних  вагонів,  на  верхніх
  спеціальних полицях спальних вагонів;

у пасажирських загальних вагонах:

 • пасажирів, які займають непарні  місця, – у рундуках   під сидіннями;

 • пасажирів, які займають парні місця та місця з літерою "а", – на третіх полицях купе;

у приміському поїзді:

 • під сидінням та на боковій верхній полиці вагона. 5

     Забороняється розміщення ручної поклажі  у  тамбурах  вагона, коридорі салону, проходах купе, у проході приміського вагона.

     14. Пасажирам забороняється:

 • знаходитися у  вагоні  без проїзних документів чи посвідчення на право безплатного проїзду;

 • перебувати на підніжках, дахах вагонів, перехідних площадках, у тамбурах пасажирського поїзда;

 • заходити і виходити з вагона до повної зупинки поїзда;

 • самовільно користуватися  стоп-краном для затримки поїзда без крайньої потреби.  У  разі  виникнення   непередбачених  аварійних обставин пасажир   повинен   сповістити   провідника,  а  за  його відсутності самостійно скористатися стоп-краном;

 • розпивати спиртні напої у невстановлених  місцях,  порушувати спокій інших пасажирів;

 • перебувати у стані наркотичного чи явно вираженого алкогольного сп'яніння, в забрудненому одязі;

 • палити у  невстановлених  місцях  та  застосовувати відкритий вогонь;

 • смітити у купе,  коридорах вагона,  кидати через вікно сміття та інші предмети;

 • забруднювати вагон,    пошкоджувати     внутрішнє     вагонне обладнанням, постільні речі;

 • перевозити зброю   (крім  особливих  випадків – перевезення службової та  мисливської  зброї),  вибухові,  отруйні,  смердючі, інфекційні,  радіоактивні речовини,  спирт, бензин, гас, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті, самозаймисті  речовини  також ручну поклажу, яка може забруднити вагон. Перевірка ручної поклажі здійснюється у порядку, передбаченому законодавством;

 • залишати ручну поклажу та власні речі  без  догляду.  У  разі виявлення пропажі  речей пасажир повинен негайно сповістити про це провіднику вагона;

 • створювати  перешкоди  для  роботи  або  не виконувати вимоги провідника     вагона,    поліцейських,    працівників    митного, прикордонного  та  фітосанітарного  контролю.  { Абзац тринадцятий пункту  14  із  змінами,  внесеними  згідно  з Постановою КМ N 437 ( 437-2016-п ) від 13.07.2016 }

     15. За порушення  цих  Правил  винні  особи  притягуються  до відповідальності згідно із законодавством.

Угода про співпрацю

09.02.2022 р.

     Робота закладу освіти за участю працівників правоохоронних органів є планомірною та плідною. Працівники поліції проводять профілактичну роботу серед здобувачів освіти коледжу. Активною є участь представників правоохоронних органів у проведенні просвітницької роботи серед батьківської громади. Працівники поліції виступають перед батьками під час проведення батьківських зборів. Висвітлюються та обговорюються проблеми формування правової культури студентів, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, питання відповідальності батьків перед Законом за порушення правопорядку, правил співжиття та поведінки під час навчального та виховного процесу здобувачами освіти.

      На початку кожного календарного року, у січні місяці, укладається  Угода про співпрацю Ювенальної превенції Відділу превенції  Подільського РУП ГУНП в Одеській області та КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» за підписом директора коледжу Іваннікова С.І. Відбулася зустріч Андрюшкова В.В. старшого інспектора сектору відділу превентивної  діяльності  Балтського  відділення  поліції,  майора  поліції, куратора освітнього закладу з правових питань з Подуфаловою К.Ю. завідуючою навчально-методичною лабораторією бакалаврату щодо проведення профілактичної роботи  серед студентів першого бакалаврського рівня вищої освіти. Заступник директор з гуманітарної освіти і виховання Таскіна Л.І. акцентувала увагу на організації співпраці сторін у рамках Угоди на основі принципів законності, рівноправності, взаємодопомоги, з урахуванням взаємних інтересів та інтересів суспільства, оперативності, гласності, раціональності, конфіденційності інформації, отриманої у процесі співпраці.

Заходи декади морально-правового виховання

09.02.2022 р.

      На початку кожного навчального семестру, згідно плану виховної роботи коледжу, відбувається проведення заходів з обговоренням зі здобувачами освіти найбільш значущих питань, які стосуються формування особистості майбутнього вчителя, проблем формування громадянської позиції молодої людини, громадянина.

      Обговорення положень Кодексу академічної доброчесності студентів педагогічного закладу освіти відбулось у всіх академічних групах коледжу у період проведення навчально-виховної роботи у дистанційному режимі. Студенти першого бакалаврського рівня, рівня молодший спеціаліст закладу освіти обговорювали питання правил поведінки здобувачів освіти педагогічного закладу освіти, дотримання положень та правил академічної доброчесності. У документі зазначено, що студент  має бути зразком порядності, культури і моралі, дотримуватись норм законодавства, на власному прикладі пропагувати здоровий спосіб життя, дбати про сумлінне виконання вимог навчального процесу, мати активну життєву та громадянську позицію. Активним було обговорення питань про те, що вважається порушенням академічної доброчесності. Акцентовано було думку на тому, що порушення академічної доброчесності є несумісними з поведінкою та вчинками студента педагогічного закладу освіти, з майбутньою професією вчителя нової української школи.

Про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів, навчання базовим правилам безпечної поведінки
у разі їх виявлення

10.05.2022 р.

       На  виконання  листа  Департаменту  освіти  і  науки  Одеської  обласної  державної адміністрації від   05.05.2022р.     

№1189/01-32/2-22/4086 «Щодо проведення просвітницької діяльності з питань обізнаності здобувачів освіти про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів, навчання базовим правилам безпечної поведінки у разі їх виявлення» пропонуємо наступні методичні матеріали, рекомендовані Інститутом модернізації змісту освіти.