Масові заходи

Що почитати на Різдво: 10 книг для святкового настрою)))

   Що таке отой “різдвяний настрій”, про який усі говорять, тільки-но перегорнуть сторінку календаря на грудень? Це віра в диво, передчуття чогось особливого, казкового, затишного і теплого, очікування зустрічей у сімейному колі, вручення (та отримування) подарунків, новорічні прикраси, вогники та ялинка, колядки і багато-багато посмішок, любові та щирих емоцій.

      Різдвяний настрій – це набір усіх маленьких і великих приємностей, які роблять нас по-справжньому щасливими у цей зимовий час. А якщо радість вам приносить читання, тоді до Різдва ви просто повинні прочитати декілька атмосферних новорічно-різдвяних книг, які обов’язково і настрій відповідний подарують, і змусять повірити в магію різдвяних свят.
                                                                   Шановні читачі! Пропонуємо вам книги, 
                                                                         які в ці святкові дні будуть для вас
                                                                                 відмінним путівником. 
                                                                               Ми від душі бажаємо вам
                                                                          щастя, здоров'я і веселого Різдва!

            https://www.google.com/amp/s/deztop.net/2018/11/28/shcho-pochytaty-na-rizdvo-10-knyh-dlia-sviatkovoho-nastroiu/amp/

                                                              Сьогодні і до нас завітали щедрівники)))

     За християнським календарем, 13 січня – день преподобної Меланії. У цей день, за традицією, щедрувальники  бажають господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту в новому році. 

       Вважається, що  щедрівки стають своєрідним захистом будинку і його господарів. А вже наступного дня, 14 січня, на Василя від самого ранку починають посівати. Зазвичай це роблять хлопці. Рано вранці вони ходять по домівках, співають посівальні пісні й щедро розсипають зерно для того, щоб наступний рік був урожайним і багатим.
    Тож за українським традиціями і до бібліотеки коледжу завітали щедрівники. Вони  бажали нашому колективу процвітання, здоров’я та Божої ласки.
    Дякуємо всім щедрівникам, що завітали до нашої бібліотеки.

                                                                     Любі наші читачі!!!!
                                                       Сьогодні Всесвітній день читання вголос!

      Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. Це свято, яке надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
У 2022 році Всесвітній день читання вголос відзначається 2 лютого.
   Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів!
    У ці холодні зимові дні Книги – джерело тепла і світла.

    Хай добрі і теплі історії, вовняні шкарпеточки та гарячий чай додають тепла і дарують затишок щодня, коли бракує сонця і тепла. Обирай те, що зігріває душу і дарує світло й радість!   

    Сьогодні для вас читають студенти Комунального закдаду "Балтський педагогічний фаховий коледж"‼️ Читай сам, читай разом з друзями, читай вголос, читай разом з нами .

                                                                    Подаруй собі радість читання!

                                                                                   Це так просто! 

Студентська молодь – за чисте довкілля)))

Творча зустріч з письменницею  
в Балтському історичному музеї

   Для всіх книголюбів та поціновувачів сучасної української літератури 7 жовтня 2021 року в Балтському історичному музеї відбулася творча зустріч з письменницею Ларисою Натолочною.  
   Лариса Володимирівна Натолочна народилася 21 листопада 1968 року на батьківщині

Р. А. Cкалецького. 

     У 1983 році вступила до Балтського педагочного училища. Після його закінчення двадцять один рік працювала у Балтській загальноосвітній школі-ліцеї І-ІІІ ступенів імені О.Гончара вчителем початкових класів. У 1992 році закінчила Ізраїльський державний педагогічний інститут за спеціальністю "Педагогіка та  методика початкового навчання".

      З 2009 по 2014 рік обіймала посаду заступника директора школи з навчально-виховної роботи Бершадської ЗОШ І–ІІІ ст. № 2. Має звання «Старший учитель», грамоти районного та обласного управління освіти. Захоплюється вишивкою бісером – це їй передалось від матері.У 2019 році побачила світ її перша книга "Подільський соловей".

      Книга-меморіал «Подільський соловей» розрахована на широке коло читачів, хто цікавиться історією рідного краю та його відомими особистостями. Спадщина Р. А. Скалецького є і завжди буде тим джерелом, із якого черпатимуть натхнення нові покоління митців Подільського краю.Другу книгу "Життя мого стежина" (2021р) Лариса Володимирівна присвятила своїм рідним, друзям та всім, кому не байдуже наше повсякденне життя.

    Одразу вслід за другою виходить наступна книга, яка є бібліографічним покажчиком до вшанування митця, композитора, диригента, педагога Радіона Скалецького. Покажчик адресовано бібліотечним працівникам, педагогічним кадрам, студентам, усім, кого цікавить життя і творча спадщина Радіона Андрійовича Скалецького.

   З 2019 року є членом  Національної спілки журналістів України. Того ж року стала лауреатом ХХ Загальнонаціонального конкурсу "Українська мова - мова єднання".На згадку про зустріч відбулася традиційна фото- і автограф-сесія, лунали найкращі побажання молодій письменниці. Зустріч була теплою, жвавою і невимушеною. Талановита авторка зацікавила присутніх своїм баченням створення літературних образів та зарядила своїм життєвим позитивом та подарувала в бібліотеку коледжу ці чудові книги.  

     Дякуємо Ларисо Володимирівно, що завжди пам'ятаєте про  Балтський  педагогічний фаховий коледж, про нашу Альма-матер!  Бажаємо Вам писати чудові рядки від серця, проникати в душу кожного читача, підкорювати весь світ своєю творчістю. Нехай муза буде благоговіти Вам! Вірте в себе і досягайте визнання!Спасибі Вам, наші двері завжди відкриті для вас!

Зустріч читачів

В вересневий, трохи спекотний по-літньому та загружений студентськими радісними турботами звичайний день зібрались в бібліотеці Балтського педагогічного коледжу студенти, справжні цінителі книги, наші гуртківці, наш бібліотечний актив.

    Незвична  форма проведення на свіжому повітрі, цікава розповідь про нові надходження до книжкового фонду класичної та сучасної  української літератури спонукали студентів по – новому оцінити роль бібліотеки в організації дозвілля сучасної молоді.       «Люди перестають думати, коли перестають читати» - слова відомого філософа Д. Дідро  актуальні сьогодні, як ніколи. Адже читання – це не просто спосіб отримання інформації, це унікальний  процес, який позитивно впливає на формування особистості, яка вміє відчувати, співпереживати, мислити.  Останнім часом склалася думка, що люди перестали читати, тому що Інтернет витіснить надруковану книгу. Насправді, електронна культура здатна посилити можливості книжкової.  Необхідно не протистояти, а поєднувати книжкову культуру і можливості електронної. Такі поняття, як  «Інтернет», «web-сайт», «e - mail», «локальна мережа» – просто черговий інструмент, який допомагає вирішити  проблему просування читання новими і сучасними методами. Тому пріоритетним напрямом діяльності нашої бібліотеки сьогодні залишається просування і популяризація читання.  На сьогоднішній день в нашій бібліотеці розроблено проект на підтримку читання «Відкритий простір української книги» мета якого привернути увагу студентської молоді до книги та читання як важливих  факторів збереження і розвитку світової та національної культури;- формування у студентів сталої  зацікавленості до читання  та підвищення читацької культури;пошук нових методів і форм роботи зі студентською молоддю.Складено план проведення заходів, де заздалегідь враховані побажання та пропозиції студентів-користувачів.

Бібліотечний урок

26 жовтня в читальному залі бібліотеки були проведені  бібліотечні  уроки "Каталоги та картотеки, їх види та необхідність".  Працівники книгозбірні розкрили поняття про довідковий апарат бібліотеки (каталоги, картотеки, словники, довідники, енциклопедії). Закріпили  знання студентів,  виховували дбайливе ставлення до книг та нагадали правила користування ними. 

    Після короткого лекційного екскурсу з історії розвитку бібліотечної справи та ознайомлення першокурсників із поняттям про довідково-бібліографічний апарат, складений із каталогів, картотек та різноманітних довідкових видань бібліотечного фонду, відбулися практичні заняття та переглянули фільм про бібліотеку коледжу.Працівники книгозбірні навчали студентів:самостійно орієнтуватися в бібліотечному фонді;підбирати літературу, користуючись алфавітним, систематичним, електронним каталогами та систематичною картотекою статей;грамотно складати бібліографічні описи книг для оформлення списків використаної літератури.Завдяки ново набутим бібліотечно-бібліографічним знанням та навичкам, усі присутні першокурсники успішно справилися з практичними завданнями. Після закінчення бібліотечного уроку студентки-першокурсниці поділилися своїми враженнями від відвідин бібліотеки.

Структура та правила користування довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки: на допомогу студенту

      Необхідною умовою успішної роботи бібліотеки нашого коледжу з усіма категоріями читачів є добре організований довідково-бібліографічний апарат бібліотеки (ДБА), складовою частиною якого є система каталогів і картотек.

      В читальному залі бібліотеки зі студентами І курсу проведено практичне заняття по ознайомленню з ДБА бібліотеки та методами пошуку потрібної інформації.Бібліотекар Ганна Зубарєва розповіла студентам про систему створення, функціонування і використання каталогів, які представляють склад та зміст фонду бібліотеки, як друкованих, так і електронних. Присутнім було наголошено, що традиційні каталоги залишаються актуальними, адже поки що тільки вони можуть задовольнити різноманітні інформаційні запити користувачів у повному обсязі.Алфавітний каталог (АК) є генеральним каталогом бібліотеки і являє собою алфавітний перелік всіх друкованих документів, наявних в бібліотеці.          Щоб використати його в своїй роботі, необхідно перш за все точно знати прізвище та ініціали автора і назву книги.Систематичний каталог (СК) є одним з найбільш використовуваних частин довідково-пошукового апарату бібліотеки. Він розкриває зміст фондів бібліотеки за галузями знань у відповідності з таблицями класифікації творів друку. Допомогти знайти потрібну інформацію в СК покликаний «Алфавітно-предметний покажчик» – («Ключ»), в якому від А до Я в алфавітному порядку вказано перелік всіх рубрик, понять, питань, предметів, які є в СК із вказаними індексами до них і номерами каталожних ящиків.Сьогодні серед найбільш затребуваних інформаційних ресурсів є електронний каталог (ЕК) бібліотеки, який фонкціонує в бібліотеці коледжу з 2009 року. Він майже стовідсотково охоплює наявний фонд бібліотеки нашого коледжу, розкриває склад електронного ресурсу бібліотеки у вигляді бібліографічних записів, що дає змогу виявити потрібну інформацію за будь-яким елементом опису.Проведене заняття допоможе в майбутньому студентам в пошуку необхідної інформації в кожному конкретному випадку залежно від суті запиту.

ДЕНЬ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В БІБЛІОТЕЦІ

     У день студентського самоврядування   в бібліотеці була створена дружня родина любителів книги: в тісній співпраці об’єдналися бібліотекарі та студенти. 
     Дублерами всіх співробітників нашої бібліотеки стали: Синячов Тетяна – 11 група, Ворона Вікторія  – 33 група, Добіжа Діана – 12  група.

   Силами студентів була організована книжкова виставка, впорядковувалась картотека реєстрації читачів, опрацьовувалась література для тематичних картотек. Проводилась робота по відбору морально-застарілої літератури з бібліотечного фонду.     
   Дублери мали змогу відчути радість спілкування з читачами та влитися в дружній колектив нашої бібліотеки.
   День самоврядування розкриває творчі здібності студентів та допомагає глибше зрозуміти роботу бібліотеки.

День української писемності та мови

   8 листопада в читальному залі бібліотеки з виконанням усіх протиепідеміологічних умов працівниками бібліотеки спільно з головою комісії філологічних дисциплін Н.М. Мягкоход було проведено виховний захід до Дня української писемності та мови "Українська мова лине". 
     

   Завітали на виховний захід студенти 1 курсу 2 групи небайдужі до української мови, щоб підтвердити свою громадянську позицію, наповнити юні серця великою гордістю за свою українську мову. Ведучі заходу, Заборська Ксенія та Свиргунов Максим, ознайомили присутніх з історією свята української мови, згадали  про велетнів нашого духу: преподобного Нестора - літописця, Тараса Шевченка, Лесю Українку, Івана Франка, неперевершену Ліну Костенко. В залі звучали вірші гуртківців - випускників коледжу. А читці віршів  Анастасія Волошина, Тутевич Антон та Андрюшков Дмитро проявили неабияку акторську майстерність. Патріотично налаштована молодь проявила велику шану до української мови як скарбу української нації. 
    Тож любімо,  поважаймо, плекаймо та вдосконалюймо нашу рідну мову, адже мова, як і Україна, —у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

Розкриваємо таланти: виставка картин студентів Комунального закладу Балтський педагогічний
фаховий коледж"

                                                У кожній людині сонце. Тільки дайте йому світити. (Сократ)
    Яскравою подією стала презентація виставки картин студентів педагогічного фахового коледжу. З       16 листопада хол біля бібліотеки коледжу прикрашає  виставка картин під назвою " Твої таланти, Україно". Керівник: викладач мистецтва КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"- Буяновська В.В.

    Пейзажі та розкішні букети квітів, будівля коледжу, зображення книг зачаровують різноманіттям фарб, чіткими лініями і щирістю художників. Це дивовижно!
Звичайно, кожен з нас вибере «свою» картину, яка збудить душу. І неважливо, що це - пейзаж чи портрет. Головне, що наші юні художники змусили вас посміхнутися і зробили своїми картинами світ яскравішим та добрішим.
   Виставка триватиме до 26 листопада. Усіх, хто не встиг на відкриття, але хоче побачити ці дивовижні роботи, запрошуємо в хол біля бібліотеки коледжу.

ГОЛОКОСТ -ТРАГІЧНА СТОРІНКА ІСТОРІЇ

    26 січня 2022 року напередодні Міжнародного  дня пам'яті жертв Голокосту  в приміщенні читального залу бібліотеки коледжу студенти гуртка "Книголюби" разом з працівниками бібліотеки провели для всіх присутніх  інформаційну годину  "Голокост - трагічна сторінка історії". 
    Присутні були ознайомлені з книгами Діани Акерман "Дружина доглядача зоопарку" та Тетяни Пахомової "Я, ти, мальований та немальований бог", прозвучали вірші про Балтське гетто Семена Цванга, почесного громадянина нашого міста Балта.

     Зрозуміти причини сучасного геноциду, усвідомити світову історію ХХ сторіччя, зупинити фашизм, що відроджується, неможливо без знання історії Голокосту.      
    Голокост - від Holocaust, що з грецької означає «всеспалення» - визначення масових вбивств євреїв у 1933 - 1945 гг. у Європі. Хай навічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, старих.     
      Хай світла пам’ять замучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.

З Україною в серці

     Найкращий спосіб щоб допомогти дитині забути жах пережитого - це оточити її любов'ю і турботою, а ще допомогти знайти пізнавальні і позитивні заняття, які відволікатимуть від негативних думок та спогадів.

     

      Так, сьогодні, 15 квітня 2022 року в бібліотеці Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж" для дітей та батьків, які тимчасово переселені з районів, де відбуваються військові дії, а також для мешканців громади, які перебувають у стресовій ситуації, працівниками коледжу було проведено захід "З Україною в серці", спрямований на зняття психоемоційного напруження, втоми, агресії.

    Діти мали змогу відпочити, послухати казку, намалювати малюнок, уявно політати над нашим містом на літачку, відвідати лялькову виставу, подивитися мультфільми та виготовити на занятті майстер-класу іграшку антистрес.

     Дітки залюбки виконували всі завдання, дуже приємно було спостерігати коли з'являласях посмішка на обличчі дітей і оченята сяяли від радості. Мабуть це наша найзаповітніша мрія дорослих - бачити дітей щасливими !

      Щиро дякую всім, хто долучився до організації проведення цього заходу. Зараз ми, як ніколи, повинні бути разом і все робити для нашого майбутнього, а діти - це і є наше майбутнє!! Наближаємо нашу перемогу, віримо і знаємо - Україна переможе!!!