КЗ "БАЛТСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ"

Масові заходи

Поезія - наші броня і крила
14 вересня 2023 року в бібліотеці коледжу при велечезній підтримці студенської молоді відбувся виховний захід «Поезія - наші броня і крила» в рамках проекту «Книга виховує патріотів». Студенти дізнались, про те, які книги випустили українські видавництва під час повномасштабної війни. Емоційне знайомство з поезією Ліни Костенко про націю героїв вселяє віру в Перемогу. Звучали авторські вірші гуртківців: Ребрія Олександра, Лісниченко Єлизавети, Римаренко Олександри, Ковбель Ганни, Стафійчук Анастасії.
Вірші написані протягом надскладного воєнного часу і наша молодь спробувала разом знайти відповідь на зовсім не риторичні запитання. Якщо поезією не можна подолати ворога, можливо, в неї є якесь інше не менш важливе завдання?
Важливіше, ніж просто розповісти, описати, висловити почуття? Можливо в час війни вона більше, ніж будь-коли, стає рукою допомоги, простягнутою ближньому?
Наша поезія - це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина Української історії.
Пам'ятайте, ми усі одне ціле

30 ВЕРЕСНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки, як скарбниці знань та інформації, активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.
Напередодні свята в бібліотеці коледжу були проведені заходи, присвячені Дню бібліотек.
Бібліотека коледжу створена в далекому1930р, в рік створення нашого навчального закладу.
За 92 роки існування бібліотека пройшла значний шлях свого розвитку. ЇЇ робота - багатогранна. Це й методично – інформаційний центр, і світ відкриттів, і світ творчості.
З метою підвищення творчої активності молоді, створення соціально-культурного середовища на базі нашої бібліотеки створений гурток «Книголюби». Робота гуртківців реалізується в проведенні масових заходів, випуску власних поетичних збірок, що сприяє покращенню культури читання. Колектив бібліотеки працює злагоджено, професійно, намагається забезпечити потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках.
Тут згуртувалися справжні ентузіасти, які підтримують започатковані традиції та вносять інновації у сучасну бібліотечну справу.
Ми бажаємо всім нашим колегам добра, міцного здоров’я, творчої наснаги, відчуття впевненості у необхідності своєї справи. Щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам! Нехай буде мир і злагода!
Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.
Осіння толока

Разом ми – сила: гуртуємося та допомагаємо один одному! Разом ми -Україна!
Сьогодні в «Аlma mater" толока! Долучилися усі! Спільні цілі, спільна мета завжди об'єднують. Спільна праця завжди допомагає досягти бажаного результату.
Толока — то одна з найдавніших форм колективної взаємодопомоги. Коли треба зробити велику за обсягом роботу, скликають до гурту усіх небайдужих.
Тому сьогодні з посмішками, хорошим настроєм і жартами загрібали, замітали, виносили листя та сміття.
Працювати допомагав осінній настрій та яскраве сонечко, яке і робить толоку справжнім святом.
І справу корисну зробили, і позитивом зарядилися.
Тільки разом ми зробимо наш коледж чистим та красивим!
Р.S. Красивого осіннього листячка у нас ще багато… Можемо поділитись!!! САМОВИВІЗ!!!!!
Вітаємо переможців
Міжнародного конкурсу «В ОБ’ЄКТИВІ КНИГА»

Наукова бібліотека імені Іллі Чавчавадзе Грузія м. Кутаїсі виступила ініціатором проведення Міжнародного конкурсу світлин «В ОБ’ЄКТИВІ КНИГА», метою якого стала зв’язок єдності наших намірів, що відповідають програмним цілям і стратегіям наших бібліотек, виявлення цікавих (ексклюзивних) світлин, які відображають людину в процесі читання та реалізуються згідно національних ідей наших країн, прагненням до миру і спокою в усьому світі та співпраці, співдружності у бібліотечній справі між нашими країнами, популяризація читання, книги засобами мистецтва фотографії, з метою сприяння культурному розвитку студентської молоді у міжнародній співпраці.
Критерієм оцінки робіт був зміст, який відображав тему конкурсу оригінальність ідеї, якість виконання.
Загальне керівництво здійснювала наукова бібліотека Грузії іменні Іллі Чавчавадзе. Участь у конкурсі взяли користувачі обох бібліотек.
В загальному маємо 55 світлин які були представлені на конкурсі.
За підсумками конкурсу переможцями стали:
- Пирогівський Дмитро - учень 4 класу Структурного підрозділу Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж»
посів 1 місце у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга» у номінації «Фантастичне фото»;
- Зубарєва Ганна Федорівна - бібліотекар Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» здобула 1 місце у номінації «Війна і мир»;
2 місце у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга» здобув студент 32 групи - Єні Олександр.
У номінації «Книга у моєму житті» перемогу розділили між собою три учасника: студент 23 групи - Ребрій Олександр, студентка 21 групи - Ліщенюк Вікторія, студентка 32 групи - Ковбель Ганна.
У номінації «Моя бібліотека» перемогу отримали студенти 35 групи:
Танасійчук Богдан, Коєва Валентина, Сорочинський Денис, Полякова Катерина.
За активну участь у Міжнародному конкурсі «В об’єктиві книга», за найбільшу кількість надісланих фото отримали подяку і великий смачний торт учні 4 класу. Дякуємо за надзвичайно гарні фото.
Всі переможці отримали цінні грошові подарунки та солодощі за призові місця. Вітаємо наших переможців!!!!
Бібліотечний урок як засіб формування системи бібліотечно-бібліографічних знань студентів

Важливим засобом формування системи бібліотечно-бібліографічних знань студентів - є бібліотечні уроки.
Бібліотечний урок — це урок, орієнтований на формування у студентів уміння самостійно здобувати знання, здійснювати пошук додаткової інформації, використовуючи бібліотечно-бібліографічні знання та навички.
Програма бібліотечно-бібліографічних знань містить декілька розділів:
1. Загальне знання про бібліотеку, культура роботи з книжкою.
2. Знання про книгу.
3. Уміння користуватись абонементом та читальним залом бібліотеки.
4. Уміння користуватися довідковою літературою, періодикою.
5. Уміння користуватися рекомендаційною бібліографією, каталогами та картотеками, поняття про бібліографічний опис книжки.
Ці розділи є основою тематики бібліотечних уроків.
Засідання гуртка "Книголюби" відбувся захід за змістом Анатолія Дімарова "І будуть люди"

" ,,, на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі.."-
Тарас Шевченко
02 листопада 2022 року на засіданні гуртка "Книголюби" відбувся захід за змістом Анатолія Дімарова "І будуть люди". Студенти ознайомились з біографічними відомостями українського письменника, змістом та історією написання твору, обговорили різні аспекти екранізації.
Пророчі слова великого Тараса, що «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі» стали непохитним переконанням і Анатолія Дімарова: останній рядок цього твердження він узяв за назву одного з кращих своїх творінь. Хоч у ньому йдеться про найтрагічніші сторінки життя українського селянства періоду колективізації-Голодомору, хоч до нашої Незалежності ще залишалися довгі десятиліття. Річ у тім, що беручись за написання роману, а це початок 1960-х, письменник уже позбувся облуди радянщини. Зате вона цупко трималася за свої наративи — третину твору цензура скоротила. Нині ця правдива історія започаткувала нову сторінку у своєму життєписі.
Події роману охоплюють тридцятирічний період: з 1901 по 1932 роки минулого століття. У центрі подій – історія кількох українських сімей. Головні герої відчують на собі і своїх близьких турбулентність часу: першу світову війну, революції, встановлення комуністичного режиму... Чи зможуть вони зберегти свої життя, сім'ї, залишитися вірними своїм цінностям?Всі ми знаємо, що історія циклічна. І іноді, щоб зрозуміти, що відбувається з нами сьогодні, треба відступити назад і подивитися на себе в контексті часу.
Питання національної ідентичності: хто ми, звідки, що нас об'єднує - як ніколи гостро стоять в нашому суспільстві.
Перше засідання Студентського наукового товариства

З нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку 10 листопада 2022 року в КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» відбулося перше засідання Студентського наукового товариства. Цього року 13 здобувачів освіти мають змогу ознайомитися з основами науково-дослідницької діяльності.
Прийом до студентської наукової спільноти був урочистим. Учасники обговорили і затвердили план роботи на поточний навчальний рік, було визначено і затверджено тематику досліджень, призначено наукових керівників.
Учасники засідання на чолі з головою наукового товариства Ребрієм Олександром (студент 23 групи) відвідали бібліотеку, де практично працювали з каталогами, вчилися укладати та оформляти бібліографію, здійснювати пошук наукових джерел і працювати з довідковою літературою.
СНТ сприяє розвитку вмотивованості до наукової діяльності та навчання впродовж життя.
У складний, трагічний і водночас величний час для нашої країни кожний на своєму рівні повинен приймати складні рішення і відповідальні вчинки. У освітян свій фронт – забезпечувати інтелектуальний розвиток не просто молоді, а нашого майбутнього. Так було завжди, але зараз це відчувається та розуміється особливо гостро. Тому, якщо уболіваєш навіть за найменші досягнення молодих науковців в своєму закладі – це і є патріотизм.
З Новим 2023 роком та Різдвом Христовим

Друзі! Щиро вітаю Вас з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим!
Для кожного з нас рік, що минає, був непростим, був роком страху і жахів, які ми всі переживали і переживаємо від дій північного сусіда. Це рік ненависті й люті до ворога. Це рік, коли цінності, які раніше для багатьох були лише красивими словами, дали нам сили вистояти.
Те, як росія прицільно стріляє по школах, університетах, музеях, бібліотеках, чітко демонструє їхню ціль: вони намагаються знищити нашу історію, культуру, освіту, нашу пам’ять і наше майбутнє, нашу ідентичність. На окупованих територіях окупанти знищують українські книжки, грабують бібліотеки: вивозять техніку та меблі, і що найгірше ‒ рідкісні та цінні документи, які є культурним надбанням не лише України, а усього світу. Але те, як росія боїться наших книжок, лише підтверджує, що сучасні бібліотеки і бібліотекарі є надзвичайно важливими для нашої Перемоги.
Коли ми обирали девіз бібліотеки 2022 року «Бібліотека: тримаємо інформаційний фронт», ми мали на увазі, що у часи війни ключовим стає готовність та вміння захищати свою державу. Російсько-українська війна 2022 кожного українця зробила воїном, готового на своєму місці робити те, що він уміє та разом з армією наближати перемогу.
І нашим головними професійними та життєвими пріоритетами стали: захист інформаційного простору: робота з новинами у книжковому просторі, боротьба з дезінформацією, робота з переселенцями і тимчасово переміщеними особами, організація навчань з надання першої домедичної допомоги, надання психологічної та емоційної підтримки читачам та внутрішньо переміщеним жителям.
В бібліотеці кожен може знайти однодумців, а бібліотекарі підтримають та допоможуть втілити твою мрію в життя.
Наразі ми всі маємо одну спільну мрію – Перемога! І всі разом, і кожен та кожна на своєму місці робимо все можливе, щоб її наблизити.
Це заповітна мрія мільйонів українців – щоб 2023-й став роком нашої ПЕРЕМОГИ!
Ми щодня йдемо у бібліотеки і робимо свою роботу. Бібліотекарі незламні! І ми не маємо жодних сумнівів у тому, що ми переможемо!
Ми дякуємо Збройним Силам України за те, що завершуємо цей рік в Україні і з Україною! Ми безмежно вдячні всім, хто відстоює нашу незалежність і свободу на фронті і в тилу. Ми хочемо, щоб ви знали, що ми бібліотекарі також є вашим надійним тилом на передньому краї інформаційного фронту.
Дорогі студенти! Вірте у себе та відповідально й успішно творіть своє майбутнє, навчайтесь і самовдосконалюйтесь, бо саме від Вас невдовзі залежатиме доля Української Держави!
У 2023 році я бажаю всім нам перемоги, натхнення та міці, щоб відбудовувати та покращувати нашу рідну Україну! Хай ніколи не згасає у серці любов, а жага робити світ та життя кращими лише збільшується! Веселих свят, мирного неба!
Слава Україні!
З повагою,
Тетяна Зубарєва, завідувач бібліотеки Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж",
Провідний бібліотекар, Відмінник освіти України.
Традиції рідної землі!

Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки.
Новорічні та різдвяні свята ― це унікальний, ні на що не схожий, час у році, коли і малеча і дорослі поринають в особливу атмосферу і дарують собі та своїм близьким позитивні емоції.
Саме 13 січня в Україні святкують щедрий вечір або Маланку. В цей день щедрують, обходячи хати, з побажанням щастя, здоров’я всім членам родини, розквіту господарства та великого врожаю. Так і до нашої бібліотеки завітали завітали до нашої бібліотеки щедрівники.
Тільки визирнув на небо
Місяць-зорепас,
Щедрий вечір, добрий вечір
Завітав до нас.
Йшов – не йшов, а просто линув,
Ми його чекали,
Щоб велику Україну
Лихо обминало.
У родину нашу всеньку
Стиха увійшов –
І до кожного серденька
Світлий шлях знайшов.
Залунали скрізь щедрівки
І слова вітань!
Щедрий вечір, добрий вечір…
Добрий день, настань!
Старий рік минає. Новий наступає.
Пану господарю. Великий владарю.
Дайте нам з полиці із медом пшениці.
І ще щось такого до столу Святого.
Новий рік приходить, щастя він приносить.
Дякуємо щедрівникам за створення святкового настрою у нашій бібліотеці.
Вітаємо усіх українців зі святом Маланки!
Веселого вам щедрування!

Акція до Міжнародного дня дарування книг та до Дня закоханих

Даруйте книги з любов'ю
День 14 лютого, безумовно, відомий, перш за все, як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, росте
число людей, які знають ще про ще одне свято, що відзначається в цей день. Щорічно, починаючи з 2012 року 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), який об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання.
Бібліотекою коледжу цьогоріч була проведена акція "Даруйте книги з любов'ю" присвячена Міжнародному дню дарування книг. Перемогу здобула студентка 43 групи - Пижикова Анна, якій було вручено браслет "Золоті серця". Вітаємо тебе Аня з перемогою! Бажаємо добра, миру, успіхів. Даруйте, любі друзі, книги з любов'ю!
Цьогоріч акція «Даруйте книги з любов'ю» привернула увагу читачів до проблеми читання під час війни, окреслили гідну літературу національно – патріотичного спрямування, що підносить дух та наш спротив агресору, наближає Перемогу.
24 лютого відбулося повномасштабне вторгнення росії, що змінило життя не тільки України, а й усього світу. Війна принесла українцям багато горя, жаху, непоправних втрат, проте на тлі страшних випробувань укріпилися жага Перемоги та віра в неї. Нова воєнна реальність породила феномен нової літератури, що є не тільки рефлексією на ті чи інші події, а передусім реалістичним змалюванням боротьби українців за свій дім, землю, незалежність. На заході обговорили твір «На лінії зіткнення. Любов і ненависть» автора Богдана Кушніра, ознайомилися з книгою «Любов на лінії вогню» автора Васіліси Трофимович, переглянули відеоролик «Кращі книги українських письменників, які слід читати у війну».

Сьогодні відзначаємо Міжнародний день рідної мови
Свято сьогодні у нас незвичайне.
Хай буде воно урочисте, повчальне.
Пригадайте найщиріше слово,
Щоб заграла веселково наша рідна мова!
21 лютого у Міжнародний день рідної мови працівники бібліотеки спільно зі студентами 35 групи провели мовознавчу квест – гру «Квітни, наша рідна мово».
Бібліотекар Зубарєва Ганна Федорівна запросила поринути у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови та провела гру "Чи знаєш ти українську мову", підготувала мовознавчі завдання, ребуси, ігри.
Студенти 35 групи Понзель Василь та Полякова Катерина підготували цікаву легенду та розповіли історію цього свята.
По завершенню свята переглянули мультфільм "Символи України".
Учні у цікавій ігровій формі не лише засвоїли нові знання та закріпили вивчений матеріал, а й проявили в інтелектуальних змаганнях найкращі здібності – кмітливість та креативність.
Гра допомагає розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння працювати в колективі. Виховувати інтерес та повагу до рідної мови.
Моя мово! Мово невмируща!
Нездоланна в просторі віків,
Ти потрібна нам, як хліб насущний,
Як дарунок вічний прабатьків.

Захід «Я в серці маю те, що не вмирає» присвячений 152-й річниці від дня народження Лесі Українки
«Люди й покоління – се тільки кільця в ланцюгу великім
всесвітнього життя, а той ланцюг порватися не може»
Леся Українка.
Леся Українка є однією з найвизначніших постатей України. Історія світової культури, мистецтва, мабуть, не знає іншої жінки, гідної такого захоплення, такої вселюдської шани. Поетичний геній, сталева воля, безмежна доброта і ясність розуму, зворушлива жіночність і сила духу щасливо поєдналися в її особі.
27 лютого 2023 року в бібліотеці Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж» спільно викладачами української філології та працівниками бібліотеки був організований захід «Я в серці маю те, що не вмирає» присвячений 152-й річниці від дня народження Лесі Українки.
Ведучі заходу розкривали життєвий і творчий шлях поетеси. Глядачі ознайомились з її творами, які надихають, додають сил та впевненості.
У доброзичливому, щирому, гостинному дусі студенти декламували вірші поетеси, звучали улюблені мелодії та пісні на її слова.
В ході заходу присутнім студентам демонстрували відео – альбом , що включав відеоролики: «Цікаві факти про Лесю Українку», «Про «Лісову пісню». Майстерне виконання улюблених поезій Лесі Українки переконало присутніх, в тому, що це - багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці.
Творчість геніальної поетеси і нині впевнено крокує світом, залишаючи глибокі сліди у свідомості сучасників.
Бібліокафе "Читання-частування"

В затишній читальній залі рідного коледжу зібрались студенти, викладачі та бібліотекарі, щоб заслухати творчий звіт поетичної діяльності гуртка "Книголюби".
Захід розпочали чарівні ведучі: Сенчак Аліна студентка 21 групи та Ребрій Олександр студент 23 групи. Поетичний простір гуртка перетворює нашу бібліотеку в центр молодіжного дозвілля. В підтримку проектів "Книга виховує патріотів" та "Україна читає, Україна процвітає" відбулася презентація поетичної збірки "Доля моєї Вкраїни" Лісниченко Єлизавети та збірки ліричних роздумів Анастасії Стафійчук "Щоденник закоханої: Кава без цукру".
Талановита молодь завжди прагне почути живе поетичне слово, яке спроможне наближати Перемогу, спроможне вселяти надію і протягувати руку допомоги. Силами студентів були відзняті 11 відеороликів з записами авторських віршів, відомих сучасних українських поетів.
Наближення читання до інтересів молодіжної аудиторії захід було проведено у формі Бібліокафе. Всі присутні мали змогу почути чуттєве виконання пісні "Я кажу ні, жахливій цій війні" неймовірно талановитими студентами Кравченко Дариною та Гажій Дарією. Пісня, оздоблена текстом молитви Божої, держала зал в напрузі до сліз і щему за долю Украіни.
Всіх присутніх на заході приємно вразив студент 11 групи Жуматій Ілля натхненною грою на гітарі та виконання пісні "Обійми мене". Виконання пісні у супроводі гітари торкається глибинних струн нашої душі, знаходить там незабутній резонанс.
Приємно, що у нашому коледжі така талановита молодь!
Все це підсилило виховний захід та сприяло підвищенню іміджу бібліотеки коледжу.
В кінці свята учасників заходу почастували солодкими призами, а смачний солодкий стіл чудово завершив це веселе та цікаве дійство.
З Днем Вишиванки, Україно!
Цей день - символ нашої культури, нашої спадщини та нашої гордості. Вишиванка - не просто красива сорочка, це ключ до нашого коріння, наша душа, яка вбрана у неповторний орнамент.
Як і більшість українців, 18 травня бібліотекарі вдягли святкові вишиванки, і бібліотека розквітла червоно-чорними та різнокольоровими барвами на сучасних українських вишитих сорочках.
Нехай сьогоднішній день буде наповнений радістю, красою та єднанням. Нехай кожен стібок, кожна вишивка буде символом нашої єдності, нашої сили та нашого духу.


ВІДЕО-ПРОЄКТ – «НЕМАЛЕНЬКІ ЛЮДИ»
На адресу Міністерства молоді та спорту України надійшов лист Міжнародного республіканського інституту щодо використання відео-проєкту – «Немаленькі люди» у заходах, присвячених Дню молоді.
Відео-проєкт – «Немаленькі люди» – це 31 серія короткометражних фільмів про молодь, яка радикально змінила своє життя через війну. Герої циклу представляють різні регіони, мають різні історії змін, проте всіх їх єднає чітко
визначена громадянська позиція – бути громадянами своєї країни, допомогти їй вистояти і перемогти.
Герої серіалу обрали різні шляхи для себе: хтось пішов до лав ЗСУ, хтось став госпітальєром, військовим медиком, волонтером – про нові для себе ролі, складнощі і перемоги.
Серії не пов’язані одна з одною і можуть бути показані в різному порядку.
Відео-проєкт знаходиться за посиланням https://fex.net/ru/s/r5vckpa.
Крім того, на офіційному ютуб-канал МРІ https://www.youtube.com/@IRIUkraine також можна знайти вищевикладені короткометражні фільми.