top of page

Книжкові виставки

З Днем української державності

0-02-05-874ff80460f901bb89cb2d3c26b0b41f08c11d4c07f6738f181f4c5887fa2f50_62b434520e9cc014.

 

  28 липня цього року Україна вперше відзначає День української державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. 
   Свято встановлено указом президента Володимира Зеленського      24 серпня 2021 року, підписаний під час урочистостей  до тридцятої річниці незалежності України. Зеленський підписав указ під час параду.
  Бібліотека Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж"  презентує добірку видань про тисячолітню історію України та її державотворчі традиції.
З цього приводу в чи тотальному залі бібліотеки коледжу організована презентація документно-ілюстративної виставки «28 липня -День Української Державності" та бібліографічний огляд добірки видань. 
Вони репрезентують понад тисячолітню історію України, її державотворчі традиції, підкреслють роль і місце українського народу у глобальних цивілізаційних процесах.
   День української державності – це можливість для кожного українця згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливу життя. Цінуємо ті, за що боролися наші предки, пам'ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі, будуємо майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити. Вітаємо кожного українця з його святом, з Днем української державності!

0-02-05-75eb24128cc866f1dae20658677ed0826b61d6839637149602f0eca4475a8e18_af27c8cd02cfe84f.
0-02-05-83337b36caeeb22fbc1c26cdf648a2be4efa0dea1910a17f6790567de9777d68_faa12035b34b4167.

С Днем Державного прапора!

зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-840.jpg

                                              Дорогі друзі!

             Вітаємо всіх вас з Днем Державного Прапора України.

 

       Державний прапор – це символ духу і свободи нашої країни.
     Він несе в собі її історію. Як багато всього у двох кольорових смугах - це вірність і мужність наших громадян, їх відвертість та чесність, готовність до самопожертви та віра в нашу державу. 
    Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини.  З початком повномасштабної війни українські воїни підняли Державний прапор України на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, символами віри в перемогу, саванами для полеглих. Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські прапори стали символами єдності нації, її незламності, стійкості та мужності.
Цьогоріч, синьо-жовтий стяг майорить по всьому світу, виражаючи підтримку українського народу. Сьогодні особливо гордо та урочисто розгортаємо прапор України, і як він замайорів  над звільненим островом Зміїний, так, віримо, буде на всій нашій території - бо він з таким потенціалом міцності й сили духу, які є лише в українців! 

     І тому ми хотіли б запросити вас до бібліотеки коледжу, щоб ви мали змогу ознайомитися з книжковою  виставкою , яка експонується в читальному залі бібліотеки до Дня Державного Прапора України. 

     Як завжди, з нетерпінням чекаємо на вас.
    А також нагадаємо, що прапор - одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож 23 серпня у День Державного Прапора України не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний стяг як символ гордості за свою країну
     Вітаймо країну з цим значущим святом - Днем Прапора!

зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-445.jpg
зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-759.jpg
зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-627.jpg
зображення_viber_2022-08-24_08-25-32-362.jpg

     

 

     

 

 

                                      Шановний читачу!

  Пропонуємо ознайомитися з унікальною книгою. Це поєднання нинішньої Конституції України, як головного закону України, з текстом конституції Пилипа Орлика 1710 року.
  Багато людей знають, що конституція Пилипа Орлика є першою в Європі конституцією, яка поклала початок і стала основою конституцій інших країн.  
    Ця конституція базується на спільноті вільних козаків. Коли текст поданого документу буде прочитаний вами, ви побачите його актуальність для сьогоднішнього часу. 💙💛
                              Запрошуємо до нашої книгозбірні!!!

З  Днем Незалежності!

зображення_viber_2022-08-24_08-26-24-908.jpg

             💙💛КРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ💙💛
   

     🗓️У 2022-му святкуємо 31 рік, як Україна стала вільною. Цього року Україна показала всьому світу своє прагнення до свободи та незалежності.
    💠І вчора, і сьогодні, і завжди буде для нас неоціненною наша незалежність. Щодня ми продовжуємо боротьбу за свободу своєї держави та щасливе життя нащадків. 
   В читальному залі бібліотеки коледжу експонується патріотична виставка: 
"З Днем Незалежності!". Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні. 🇺🇦💙💛
    Ми знаємо, що наші діти будуть жити у вільній, квітучій та заможній Україні. 

 

                   З Днем Незалежності, дорогі українці!

                           Віримо у перемогу!💙💛

Виставка до Дня студента

    До Дня студента України в бібліотеці коледжу підготовлено книжкову виставку. Експозиція вміщує літературу, що висвітлює проблеми сучасної молоді і студентів, тенденції розвитку світоглядних орієнтацій студентства, згідно з якими вони входять у самостійне життя і діють як громадяни власної держави, представники і носії власної культури.

На виставці представлено документи з фонду бібліотеки педагогічного коледжу. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

1.jpg
3.jpg
4.jpg
2.jpg

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи

15.jpg

 

    Цей день почали відзначати з 2014 року – в річницю початку Євромайдану. Свято було встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

   Українці як ніхто знають, що таке гідність і що таке свобода. І з кожним роком у цьому переконується все більше і більше людей в усьому світі.

    Цьогоріч це свято відбивається особливим теплом і болем у серці. Але і це випробування ми пройдемо з високою піднятою головою, з гідністю та заради свободи.

Ми все подолаємо.

Пересилимо.

Переживемо.

Переможемо

12.jpg
13.jpg
17.jpg
14.jpg
16.jpg
18.jpg
19.jpg

"Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо"

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg

     Проходить час, і, здається, він повинен був залікувати рани. Але ці рани на серці України кровоточать дотепер, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.

     Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

В цьому році 26 листопада відзначаємо 90-ті роковини Голодомору – геноциду над українським народом.

 Вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю.

    Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв. Тому закливаємо приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері листопада . годині запаліть вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

   На вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору в Україні у 1932 – 1933 роках в бібліотеці коледжу відбувся перегляд художніх фільмів «Гіркі жнива». У центрі сюжету - історична епопея і водночас зворушлива історія кохання у розпал Голодомору 1932-1933 років. Створений на основі реальних подій, фільм презентує справжню історію геноциду, вчиненого сталінською рукою. Його наслідком стала мученицька смерть мільйонів українців. Крім відновлення історичної правди, фільм має допомогти розумінню і сьогоднішньої України.

 Фільм можна переглянути за силкою https://kinanema.net/.../film_girki_zhniva/15-1-0-13663

  В читальному залі для відвідувачів бібліотеки організована виставка-інсталяція «Пам'ять жертв голодомору», де зібрані історико-документальні та художні книги про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.

4.jpg
6.jpg

З Днем української писемності та мови

      Кожна епоха приносить свої винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства була писемність. Кожна освічена, культурна людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності, аджеце є здобутком культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцініший скарб».
   Для своїх користувачів працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-експозицію.      «9 листопада - День української мови та писемності», завдяки якій молодь ознайомилася з безцінними літературними пам’ятками українського народу, що зберігаються у фонді  бібліотеки. 
   На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.
Великий український письменник Дмитро Павличко сказав:
«На все впливає мови чистота,
Зір глибшає і кращають уста,
Стає точнішим слух, а думка ллється,
Як вітром розколихані жита.»
    Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

21 листопада ми відзначаємо
День Гідності і Свободи. 

     21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
     Цього  дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
   Напередодні 8 річниці подій на Майдані бібліотекарі коледжу організували  інформаційно-патріотичну виставку «Вільні творять майбутнє», де представили матеріали, присвячені героям і подіям Революції Гідності, що пробудила в душі кожного українця потяг до свободи та волі.
    Користувачі мають можливість ознайомитись з друкованими виданнями, представленими на експозиції.
  Молодь – ви – майбутнє України! Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.
Любімо нашу Вітчизну! Бережімо її і пам’ятаймо – Україна понад усе!

До Дня пам’яті жертв голодомору
1932 - 1933 років в Україні

   Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників.
  Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

   З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам'ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

   В бібліотеці Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж"  до Дня пам'яті жертв голодомору оформленр книжкову  виставку-репортаж
   "Голодомор - трагедія українського народу", де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу: це документи, свідчення очевидців, а також «Національна книга пам'яті жертв голодомору», «Смертю смерть подолали», «Український Голокост», «Лиха коса голодомору: 1932-1933 роки» та інші.
Україна пам’ятає! Світ визнає!
    Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте, як кам’яніє краю біль століть. Навіки до тридцятих ми прикуті…

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

     Одна з епідемій нашої сучасності була названа «чумою 20-го століття» — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД.
  СНІД — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
    Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.

     Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, започаткований у 1998 році. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості до даної проблеми. 
     СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін. Інкубаційний період переходу від потрапляння в організм ВІЛ до СНІДу може тривати від 2-3 тижнів до 9 років. З потраплянням у організм людини ВІЛ у аналізі крові, як правило, фіксується ВІЛ-позитивна реакція.
      Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Поширення ВІЛ-інфекції пов'язано з соціальними чинниками - розвитком ін'єкційної наркоманії, високим рівнем інфікованості серед жінок секс-бізнесу, у місцях позбавлення волі. Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих відноситься до вікової групи 20-39 років, постійно також зростає частка підлітків 15-17 років.
      Для протидії епідемії ВІЛ/СНІДу консолідована робота державних, міжнародних і громадських  організацій. У складі МОЗ України працює Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам як урядовий орган державного управління. З метою забезпечення ефективності діагностики та лікування захворювання усі центри боротьби зі СНІДом забезпечені якісними тест-системами та медикаментами. У системі Служби крові України вся донорська кров проходить обов'язкове тестування на ВІЛ-інфекцію.
   Підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя – основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції. Мало людей у нашій країні, навіть ВІЛ-позитивних, знають про те, що необхідно робити, щоб ВІЛ не перейшов у СНІД.
   1 грудня низка громадських і міжнародних організацій проводять заходи з метою посилення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні. Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу стало світовою соціальною проблемою і вимагає консолідації зусиль медицини, громадськості та кожної людини зокрема.
   До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в  бібліотеці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" підготовлено книжкову виставку. В експозиції представлені видання, що розповідають про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції.

Працюємо для перемоги

44.jpg

  22 січня Україна відзначає День Соборності – свято єднання нації, самостійності та незалежності держави, стійкості й незламності українського духу.
   Український народ протягом століть мріяв про незалежну єдину соборну державу. Саме 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки - об'єднання  східних і західних українських земель у єдину Соборну українську державу.       І хоч тоді українцям реалізувати бажаного не вдалося, однак ця подія стала яскравим виявом їх прагнення до національної єдності. Саме тому ми відзначаємо величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.

   Сьогодні наша країна переживає складні часи, Українські військові вкотре захищають державні кордони від зовнішнього агресора. Наші Збройні Сили знову протистоять ворогу та відстоюють соборність та самостійність України.

      Цьому дню присвячена виставка-презентація «Єдина, Соборна, Незламна …», яку підготували фахівці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" Виставку представлено на порталі бібліотеки. 
     Висловлюю велику вдячність всім, хто у скрутні для нашої країни часи постав на захист територіальної цілісності та національних інтересів.
   А всім українцям сердечно бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

45.jpg
46.jpg
48.jpg

"Тарас Шевченко -великий Син України"

1.jpg
2.jpg

   В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам'ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу - Тарас Григорович Шевченко.

   Для України і в Україні він житиме вічно. Сьогодні, як ніколи, поет органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно в нашій вільній державі. Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. Народився Тарас Шевченко в селі Моринці, що на Черкащині, в сім'ї кріпаків. Тарас Шевченко рано осиротів та 10 років свого життя провів у засланні. Бувши людиною універсальних обдарувань та інтересів, Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори й, звісно ж, знаменита збірка поезій «Кобзар».

  Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.

   Цікаві факти про Тараса Шевченка:

Тарас Шевченко був невисокого зросту — трохи більш як 164 см.

Улюбленим напоєм Тараса був чай з ромом.

   У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка. 1384 — стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко, в тому ж році з’явився і перший монумент в Україні — в садибі Алчевських у Харкові.

   Найменше у світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.

    За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета.

500 м² — площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.

   Постать Шевченка надихає сучасних музикантів та авторів, а його пророчі слова про боротьбу за українську незалежність підтримують бойовий дух наших захисників на фронті.

    З метою вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців , в бібліотеці оформлена ілюстрована книжкова виставка  "Тарас Шевченко -великий Син України".

4.jpg
5.jpg
3.jpg
6.jpg
7.jpg

Гурток "Книголюби"

    Притуляк Н.О. Війна рядками поезії. Балта, Вид-во Бібліотека КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж", -2023 р. 38 С.

   Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Саме такі завдання ставить перед собою гурток «Книголюби» , що діє на базі бібліотеки Балтського педагогічного фахового коледжу вже 14 років. Мета його діяльності — розвиток творчих здібностей, формування поетичного смаку, уміння працювати зі словом, засвоєння основ віршування. І як результат — обдаровані студенти, які чують, як шепоче дощ, співає квітка, смієтьсям небо, тому й можуть говорити про прекрасне не буденно, а римованими словами. Але неможливо керувати таким гуртком і не писати вірші, не показувати приклад, не звати за собою, не одержувати натхнення від спілкування з молоддю. Таку творчу співпрацю демонструє Наталія Олександрівна Притулок, яка є керівником гуртка "Книголюби". Її творча співпраця з читачем окриляє та надає сили, є поштовхом до поетичної творчості.

    Запропоновані вірші є її особистими, авторськими, їх можна використовувати в проведенні національно – патріотичних заходів.

      Тримати український культурний фронт не менш важливо, аніж інші фронти. Усе це дуже гуртує студентів, додає сил і впевненості в майбутньому України, у тому, що наша держава неодмінно переможе.

1.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
7.jpg

"Все буде Україна"

  Презентуємо вашій увазі збірку "Все буде Україна", яка об'єднала творчість студентів гуртка «Книголюби». Переживання,які вилились у поезію, зафіксували події сьогодення такими, якими їх відчувають молоді таланти.

     Тримати український культурний фронт не менш важливо, аніж інші фронти. Усе це дуже гуртує студентів, додає сил і впевненості в майбутньому України, у тому, що наша держава неодмінно переможе.

   Всі авторські вірші — такі несхожі, неподібні, проте дещо їх поєднує. Що саме? Романтичні чи трагічні, ніжні чи феєричні, палкі чи спокійні... Всі ці вірші та душі сплелися разом у одне міцне дерево почуттів, яке пустить своє коріння вам у серця, оселившись там навічно...

   Чи віднайдете ви відповіді на свої питання? Знайдете щось дійсно ваше — близьке та знайоме? Чи, може, просто дізнаєтесь щось нове, непритаманне для вас?

   Поезія стала способом самовираження, терапевтичного зцілення і ще одним умінням, а командна робота гуртка має єдині цілі і цінності.

   Розуміння місії проєкту «КНИГА ВИХОВУЄ ПАТРІОТІВ» вилилися у довершену мистецьку працю, яка, не залишить байдужою читача.

335434551_212309038012106_2199556677754811769_n.jpg
bottom of page