Книжкові виставки

До Міжнародного дня рідної мови

  21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.
   У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни.
   Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
   Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, бібліотека коледжу презентує тематичні книжкові виставки "Розквітай же рідна, українська мова", "Українська мова у професійному спілкуванні"

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

     

   День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

  Саме в ці дні, сім років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
   Майдан став символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молодь. Ті, що тільки починали жити…104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Таку ціну Україна заплатила за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

   У ці лютневі дні тисячі людей віддають шану Героям Небесної Сотні. З нагоди річниці вшанування пам’яті подвигу учасників Революції гідності у читальному залі педагогічного коледку бібліотекарі  підготували виставку-реквієм «Пам’яті Героїв Небесної Сотні».

    Рекомендована література про Революцію Гідності, зокрема Героїв Небесної Сотні

 1.  Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності. – К.: К.І.С., 2015.
2.   Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах. – Вип. 2. – К.: К.І.С., 2016.
3.   Майдан від першої особи. Регіональний вимір. – Вип. 3 [у 2 ч.], ч. 1: Автономна Республіка Крим – Луганська область. – К.: К.І.С., 2017.
4.   Майдан від першої особи. Регіональний вимір. – Вип. 3 [у 2 ч.], ч. 2: Львівська – Чернігівська області. – К.: К.І.С., 2018.
5.   Майдан. Пряма мова. – Книга 1. – К.: Національний музей Революції Гідності, 2019
   Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність…

До Дня народження  Тараса Шевченка)))

     9 березня українська громадськість відзначає 207-му річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

     «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

     Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Тарас Шевченко - великий син України».   

   Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.

 Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

День Європи в Україні

       В 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня.
     З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
   Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
    9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
    Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
     У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
    До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
     

       Ми, європейці, належимо до різних країн, спілкуємося різними мовами, маємо різні традиції, звичаї та вірування. Тим не менш ми повинні бути разом, як велика родина, через безліч причин:- Ми живемо разом на цьому континенті вже протягом тисяч років.- Наші мови часто пов’язані між собою.- Багато людей у кожній країні за походженням належать до народів, які проживають  у інших країнах.- Наші традиції, звичаї та свята часто мають одне й те ж саме походження.- Нашим спільним надбанням та джерелом захоплення є прекрасна музика та мистецтво, п’єси та оповідання, створені для нас упродовж століть кращими митцями Європи. Познайомитись ближче з Європою, її країнами та народами, дізнатись, як Україна крокує в Європу можна з книг та періодики у нашій бібліотеці на книжковій виставці – експозиції: “Україна - європейська держава”.

З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки

      З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки працівники  бібліотеки коледжу підготували книжково-ілюстративну виставку «Бережи українське -носи вишиванку». Виставка знайомить з історією української вишивки, представляє результати досліджень мистецтва вишивки і лексикону українського орнаменту, схеми українських орнаментів. Дякуємо за співпрацю і допомогу в організації виставки - Меленишин Н.Б. - викладачеві трудового навчання.                        
                                                               Запрошуємо всіх бажаючих до читального залу бібліотеки.

Нові надходження

Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек коледжу.

До Дня Незалежності України

    24 серпня в Україні відзначається День Незалежності – щорічне державне свято. Саме цього дня 1991 року Україну було проголошено незалежною, демократичною державою, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
   Це не просто День народження держави. Цей день віддзеркалює героїчну і трагічну історію нашого народу, возвеличує незламний волелюбний дух, боротьбу, яку тернистою віковою дорогою до незалежності здійснювали сотні тисяч незламних борців. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролись за державність, а також день, коли варто думати про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед ними.
    З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та з метою гідного відзначення 30-ї річниці проголошення Незалежності України, утвердження у громадян патріотизму та гордості за свою державу, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в бібліотеці коледжу розгорнуто книжкову виставку: "30 років Незалежності України". 
  Виставка книг презентує історичну, документальну, науково-популярну, художню літературу, що висвітлюють історію державотворення в Україні від найдавніших часів до сьогодення. 
  Сьогодні ми, українці, створюємо новітню Українську державу, втілюємо в реальність одвічну мрію нашого народу – бути назалежними і вільними у своїх поглядах та переконаннях.
               ВІТАЄМО З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!!!
Нехай кожен день додає нам енергії, наснаги і впевненості у завтрашньому дні!

 "Бабин Яр. Зберігати пам'ять - наша відповідальність")))

    В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії - трагедія Бабиного Яру.
   80 років тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але і пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних.  Загибель єврейського населення  стала  частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України.
   Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії.  Як  в Україні, так і в світі  Бабин Яр  не тільки географічна назва, це одна  з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни.
   До Дня пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру,  на виконання Указу Президента України  «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» бібліотека КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" підготувала книжкову  виставку "Бабин Яр. Зберігати пам'ять - наша відповідальність".
   На виставці представлені монографії, публікації, прозові та поетичні твори, що розкривають тему трагедії Бабиного Яру на тлі подій Другої світової війни. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами

«Українська музика в просторі і часі
(До Міжнародного дня музики)»

   З 1 жовтня 2021 року в читальній залі коледжу експонується тематична книжкова виставка «Українська музика в просторі і часі           (До Міжнародного дня музики)». Представлено 28 документів.
                                 Запрошуємо для ознайомлення!!!!

День народження місто Балта!

                                  З Днем народження, Балто!
     З нагоди відзначення важливої події в житті всієї громади - 495-ї річниці заснування рідного міста - у бібліотеці коледжу відкрилася виставка книг краєзнавчої тематики.
   На полицях бібліотечного стелажу під об’єднуючою назвою «З Днем народження, рідне місто» розміщенні друковані матеріали про етапи розвитку нашого стародавнього і вічно юного міста.
                         Запрошуємо читачів до ознайомлення. 
    Вітаємо всіх балтян з днем міста! Від усієї душі зичимо місту динамічного розвитку і процвітання. Усім мешканцям нашого славетного краю бажаю міцного здоров’я, любові, достатку, сімейного тепла, щасливої долі й Божого благословення.

«Золоті» книги

  З яким кольором у вас асоціюється осінь? Для більшості людей - з жовтим або золотим. Недарма ми говоримо: «Золота осінь». Чому, здогадатися неважко: листя на деревах із зелених перефарбовуються в самі різні відтінки золотого і золотистого. Це дійсно дуже красива пора, може бути, найкрасивіша в році.
   Тому не дивно, що ми вирішили згадати «золоті» книги. Хоча вони і не мають прямого відношення до осені, зате з ними так приємно провести час на лавці в парку або в кріслі біля вікна, коли на вулиці повільно-повільно падає листя. Приємного вам золотисто-осіннього читання!
 

Антивірусна дієта. Рецепт бібліотекарів. Смачного!

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

    Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 76 річницю.
   Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
     В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму
      Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.
     У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).
      Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
     В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.
   В бібліотеці коледжу, до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, була презентована книжкова інсталяція «Україна. Героїчна історія».
Будемо пам’ятати і не забувати!
    Доземний уклін ветеранам, творцям Великої Перемоги, за рідну Україну, за хоробрість, за рани, за віру – всім, хто боровся з ворогом на фронтах Другої Світової, на окупованій території, хто працював в тилу. Для кожного з нас вони є взірцем подвигу, мужності, любові в ім’я життя на землі.
   Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 

З Днем української писемності та мови

      Кожна епоха приносить свої винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства була писемність. Кожна освічена, культурна людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності, аджеце є здобутком культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцініший скарб».
   Для своїх користувачів працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-експозицію.      «9 листопада - День української мови та писемності», завдяки якій молодь ознайомилася з безцінними літературними пам’ятками українського народу, що зберігаються у фонді  бібліотеки. 
   На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.
Великий український письменник Дмитро Павличко сказав:
«На все впливає мови чистота,
Зір глибшає і кращають уста,
Стає точнішим слух, а думка ллється,
Як вітром розколихані жита.»
    Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

21 листопада ми відзначаємо
День Гідності і Свободи. 

     21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
     Цього  дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
   Напередодні 8 річниці подій на Майдані бібліотекарі коледжу організували  інформаційно-патріотичну виставку «Вільні творять майбутнє», де представили матеріали, присвячені героям і подіям Революції Гідності, що пробудила в душі кожного українця потяг до свободи та волі.
    Користувачі мають можливість ознайомитись з друкованими виданнями, представленими на експозиції.
  Молодь – ви – майбутнє України! Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.
Любімо нашу Вітчизну! Бережімо її і пам’ятаймо – Україна понад усе!

До Дня пам’яті жертв голодомору
1932 - 1933 років в Україні

   Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників.
  Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

   З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам'ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

   В бібліотеці Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж"  до Дня пам'яті жертв голодомору оформленр книжкову  виставку-репортаж
   "Голодомор - трагедія українського народу", де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу: це документи, свідчення очевидців, а також «Національна книга пам'яті жертв голодомору», «Смертю смерть подолали», «Український Голокост», «Лиха коса голодомору: 1932-1933 роки» та інші.
Україна пам’ятає! Світ визнає!
    Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте, як кам’яніє краю біль століть. Навіки до тридцятих ми прикуті…

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

     Одна з епідемій нашої сучасності була названа «чумою 20-го століття» — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД.
  СНІД — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
    Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.

     Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, започаткований у 1998 році. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості до даної проблеми. 
     СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін. Інкубаційний період переходу від потрапляння в організм ВІЛ до СНІДу може тривати від 2-3 тижнів до 9 років. З потраплянням у організм людини ВІЛ у аналізі крові, як правило, фіксується ВІЛ-позитивна реакція.
      Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Поширення ВІЛ-інфекції пов'язано з соціальними чинниками - розвитком ін'єкційної наркоманії, високим рівнем інфікованості серед жінок секс-бізнесу, у місцях позбавлення волі. Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих відноситься до вікової групи 20-39 років, постійно також зростає частка підлітків 15-17 років.
      Для протидії епідемії ВІЛ/СНІДу консолідована робота державних, міжнародних і громадських  організацій. У складі МОЗ України працює Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам як урядовий орган державного управління. З метою забезпечення ефективності діагностики та лікування захворювання усі центри боротьби зі СНІДом забезпечені якісними тест-системами та медикаментами. У системі Служби крові України вся донорська кров проходить обов'язкове тестування на ВІЛ-інфекцію.
   Підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя – основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції. Мало людей у нашій країні, навіть ВІЛ-позитивних, знають про те, що необхідно робити, щоб ВІЛ не перейшов у СНІД.
   1 грудня низка громадських і міжнародних організацій проводять заходи з метою посилення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні. Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу стало світовою соціальною проблемою і вимагає консолідації зусиль медицини, громадськості та кожної людини зокрема.
   До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в  бібліотеці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" підготовлено книжкову виставку. В експозиції представлені видання, що розповідають про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції.

До Міжнародного  дня пам'яті жертв Голокосту

     Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цій пам’ятній даті присвячена книжкова виставка, оформлена в бібліотеці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"
   Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
    Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

       Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.

    Друга світова війна забрала понад 8,5 млн. жителів України. Тільки Балтщина поклала на плаху війни 5119 наших земляків. На окупованій території створювалися табори смерті. В нашому місті з’явилося єврейське гетто. Воно займало декілька вулиць, було обнесено колючим дротом. Заборонялось виходити за його межі. В будинках жило по декілька сімей. Щоденно дорослих виганяли на роботи, а голодні діти залишалися без нагляду. 32 місяці існувало Балтське гетто, в якому померли та були розстріляні 452 в`язні.
     І прийшов час відплати. Перемога справедливості після страшних років гітлерівського владарювання дає нам право з надією та вірою дивитись в майбутнє. Фашизм убив мільйони невинних, але фашизму не вдалося убити правду, добро й справедливість.
     Хай навічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, старих. Хай світла пам’ять замучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.

Бібліотечний анонс

  Вийшло з друку унікальне наукове видання "Реформування та переформування українського освітнього простору" , автором якого є Іванніков Сергій Іванович - директор КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж", кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України.     Сьогодні однією з гострих проблем системи освіти, що виходить далеко за її межі , є недостатня відповідальність структури підготовки фахівців системою освіти наявній і майбутній структурі зайнятості.

Система професійної та вищої освіти має готувати не тих фахівців яких вона може готувати, а тих, які справді потрібні сьогодні і будуть потрібні завтра в суспільстві.

    Виклики і досягнення Нової української школи у системі освіти можуть стати  для суспільства не тільки не збитковим і подразнюючими, але й вигідними , приємно зменшуючи державні витрати в рази при одночасному збільшенні числа розумних і вмілих молодих людей.

Бібліотечний анонс

   Бібліотека коледжу КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"  отримали у дарунок репертуарну збірку "Гурт української народної пісні "Чисті джерела": узагальнення досвіду", авторами якої є Димовський Р.Ф., Димовська А.К.

   Історія гурту української народної пісні "Чисті джерела" пов'язана з розвитком усього вокально-хорового мистецтва України. Колектив було створено наприкінці минулого століття, і ось уже кілька десятиліть він є візиткою Балтського педагогічного фахового коледжу, простором збереження української національної культури, плекання традицій народного співу та виконавської майстерності диригентів і співаків. Пропоноване видання представляє спробу узагальнення багаторічного досвіду колективу, висвітлення основних віх його розвитку, ознайомлення з репертуаром, серед якого левову частку складають обробки пісень нинішнього художнього керівника - Р.Ф. Димовського.

     Видання призначене для хормайстерів, керівників та учасників аматорських колективів, усіх поціновувачів української народної пісні.

Зі світлим Христовим Воскресінням
💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦🍩🍩🍩

     Великдень - одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні.  
     Великдень пов’язаний із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Особливо хочеться передати ці традиції молодому поколінню.Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропонуємо  своїм  читачам ознайомитися та переглянути виставку «Зі світлим Христовим Воскресінням», яка оформлена в бібліотеці коледжу. 
                                 Вітаємо Вас з Великодніми святами. Бажаємо миру, любові, достатку і смачної паски!

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи

     Сьогодні 26 квітня,  62 день війни. 36 років тому сталася Чорнобильська катастрофа, що призвела до людських жертв, хвороб та забруднення не лише території України, а й Європи.
     Аварія на ЧАЕС- найбільша техногенна катастрофа в історії людства.
     35 років…Як швидко плине час. А рани залишаються в душах людей, на тілі Землі нашої.
    Окупанти, вдершись у нашу країну два місяці тому, перш за все захопили Чорнобильську атомну електростанцію. За п’ять тижнів  їх знаходження на електростанції, її кілька разів знеструмлювалювали, наражаючи весь світ на небезпеку Чорнобиля-2. Рашисти встигли також окопатися в Рудому лісі та набрати собі сувенірів – джерела випромінення та навіть частини палива з електростанції.
     Кремлівський режим вкотре довів – тероризм, в тому числі і ядерний, – це їх єдина модель існування. Окупанти,  як і радіація, знищують все на своєму шляху.
    Шановні користувачі бібліотеки! Запрошуємо скористатися літературою даної тематики яка є в наявності у фонді нашої бібліотеки.
                                                       Цікавтеся, читайте, розширюйте свій кругозір.