Книжкові виставки

З Днем української державності

0-02-05-874ff80460f901bb89cb2d3c26b0b41f08c11d4c07f6738f181f4c5887fa2f50_62b434520e9cc014.

 

  28 липня цього року Україна вперше відзначає День української державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. 
   Свято встановлено указом президента Володимира Зеленського      24 серпня 2021 року, підписаний під час урочистостей  до тридцятої річниці незалежності України. Зеленський підписав указ під час параду.
  Бібліотека Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж"  презентує добірку видань про тисячолітню історію України та її державотворчі традиції.
З цього приводу в чи тотальному залі бібліотеки коледжу організована презентація документно-ілюстративної виставки «28 липня -День Української Державності" та бібліографічний огляд добірки видань. 
Вони репрезентують понад тисячолітню історію України, її державотворчі традиції, підкреслють роль і місце українського народу у глобальних цивілізаційних процесах.
   День української державності – це можливість для кожного українця згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливу життя. Цінуємо ті, за що боролися наші предки, пам'ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі, будуємо майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити. Вітаємо кожного українця з його святом, з Днем української державності!

0-02-05-75eb24128cc866f1dae20658677ed0826b61d6839637149602f0eca4475a8e18_af27c8cd02cfe84f.
0-02-05-83337b36caeeb22fbc1c26cdf648a2be4efa0dea1910a17f6790567de9777d68_faa12035b34b4167.

С Днем Державного прапора!

зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-840.jpg

                                              Дорогі друзі!

             Вітаємо всіх вас з Днем Державного Прапора України.

 

       Державний прапор – це символ духу і свободи нашої країни.
     Він несе в собі її історію. Як багато всього у двох кольорових смугах - це вірність і мужність наших громадян, їх відвертість та чесність, готовність до самопожертви та віра в нашу державу. 
    Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини.  З початком повномасштабної війни українські воїни підняли Державний прапор України на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, символами віри в перемогу, саванами для полеглих. Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські прапори стали символами єдності нації, її незламності, стійкості та мужності.
Цьогоріч, синьо-жовтий стяг майорить по всьому світу, виражаючи підтримку українського народу. Сьогодні особливо гордо та урочисто розгортаємо прапор України, і як він замайорів  над звільненим островом Зміїний, так, віримо, буде на всій нашій території - бо він з таким потенціалом міцності й сили духу, які є лише в українців! 

     І тому ми хотіли б запросити вас до бібліотеки коледжу, щоб ви мали змогу ознайомитися з книжковою  виставкою , яка експонується в читальному залі бібліотеки до Дня Державного Прапора України. 

     Як завжди, з нетерпінням чекаємо на вас.
    А також нагадаємо, що прапор - одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож 23 серпня у День Державного Прапора України не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний стяг як символ гордості за свою країну
     Вітаймо країну з цим значущим святом - Днем Прапора!

зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-445.jpg
зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-759.jpg
зображення_viber_2022-08-23_10-35-26-627.jpg
зображення_viber_2022-08-24_08-25-32-362.jpg

     

 

     

 

 

                                      Шановний читачу!

  Пропонуємо ознайомитися з унікальною книгою. Це поєднання нинішньої Конституції України, як головного закону України, з текстом конституції Пилипа Орлика 1710 року.
  Багато людей знають, що конституція Пилипа Орлика є першою в Європі конституцією, яка поклала початок і стала основою конституцій інших країн.  
    Ця конституція базується на спільноті вільних козаків. Коли текст поданого документу буде прочитаний вами, ви побачите його актуальність для сьогоднішнього часу. 💙💛
                              Запрошуємо до нашої книгозбірні!!!

З  Днем Незалежності!

зображення_viber_2022-08-24_08-26-24-908.jpg

             💙💛КРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ💙💛
   

     🗓️У 2022-му святкуємо 31 рік, як Україна стала вільною. Цього року Україна показала всьому світу своє прагнення до свободи та незалежності.
    💠І вчора, і сьогодні, і завжди буде для нас неоціненною наша незалежність. Щодня ми продовжуємо боротьбу за свободу своєї держави та щасливе життя нащадків. 
   В читальному залі бібліотеки коледжу експонується патріотична виставка: 
"З Днем Незалежності!". Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні. 🇺🇦💙💛
    Ми знаємо, що наші діти будуть жити у вільній, квітучій та заможній Україні. 

 

                   З Днем Незалежності, дорогі українці!

                           Віримо у перемогу!💙💛

Виставка до Дня студента

    До Дня студента України в бібліотеці коледжу підготовлено книжкову виставку. Експозиція вміщує літературу, що висвітлює проблеми сучасної молоді і студентів, тенденції розвитку світоглядних орієнтацій студентства, згідно з якими вони входять у самостійне життя і діють як громадяни власної держави, представники і носії власної культури.

На виставці представлено документи з фонду бібліотеки педагогічного коледжу. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

1.jpg
3.jpg
4.jpg
2.jpg

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи

15.jpg

 

    Цей день почали відзначати з 2014 року – в річницю початку Євромайдану. Свято було встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

   Українці як ніхто знають, що таке гідність і що таке свобода. І з кожним роком у цьому переконується все більше і більше людей в усьому світі.

    Цьогоріч це свято відбивається особливим теплом і болем у серці. Але і це випробування ми пройдемо з високою піднятою головою, з гідністю та заради свободи.

Ми все подолаємо.

Пересилимо.

Переживемо.

Переможемо

12.jpg
13.jpg
17.jpg
14.jpg
16.jpg
18.jpg
19.jpg

"Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо"

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg

     Проходить час, і, здається, він повинен був залікувати рани. Але ці рани на серці України кровоточать дотепер, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.

     Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

В цьому році 26 листопада відзначаємо 90-ті роковини Голодомору – геноциду над українським народом.

 Вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю.

    Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв. Тому закливаємо приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері листопада . годині запаліть вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

   На вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору в Україні у 1932 – 1933 роках в бібліотеці коледжу відбувся перегляд художніх фільмів «Гіркі жнива». У центрі сюжету - історична епопея і водночас зворушлива історія кохання у розпал Голодомору 1932-1933 років. Створений на основі реальних подій, фільм презентує справжню історію геноциду, вчиненого сталінською рукою. Його наслідком стала мученицька смерть мільйонів українців. Крім відновлення історичної правди, фільм має допомогти розумінню і сьогоднішньої України.

 Фільм можна переглянути за силкою https://kinanema.net/.../film_girki_zhniva/15-1-0-13663

  В читальному залі для відвідувачів бібліотеки організована виставка-інсталяція «Пам'ять жертв голодомору», де зібрані історико-документальні та художні книги про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.

4.jpg
6.jpg

З Днем української писемності та мови

      Кожна епоха приносить свої винаходи і відкриття. Найбільшим винаходом людства була писемність. Кожна освічена, культурна людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності, аджеце є здобутком культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцініший скарб».
   Для своїх користувачів працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-експозицію.      «9 листопада - День української мови та писемності», завдяки якій молодь ознайомилася з безцінними літературними пам’ятками українського народу, що зберігаються у фонді  бібліотеки. 
   На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.
Великий український письменник Дмитро Павличко сказав:
«На все впливає мови чистота,
Зір глибшає і кращають уста,
Стає точнішим слух, а думка ллється,
Як вітром розколихані жита.»
    Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

21 листопада ми відзначаємо
День Гідності і Свободи. 

     21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
     Цього  дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
   Напередодні 8 річниці подій на Майдані бібліотекарі коледжу організували  інформаційно-патріотичну виставку «Вільні творять майбутнє», де представили матеріали, присвячені героям і подіям Революції Гідності, що пробудила в душі кожного українця потяг до свободи та волі.
    Користувачі мають можливість ознайомитись з друкованими виданнями, представленими на експозиції.
  Молодь – ви – майбутнє України! Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.
Любімо нашу Вітчизну! Бережімо її і пам’ятаймо – Україна понад усе!

До Дня пам’яті жертв голодомору
1932 - 1933 років в Україні

   Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників.
  Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

   З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам'ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

   В бібліотеці Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж"  до Дня пам'яті жертв голодомору оформленр книжкову  виставку-репортаж
   "Голодомор - трагедія українського народу", де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу: це документи, свідчення очевидців, а також «Національна книга пам'яті жертв голодомору», «Смертю смерть подолали», «Український Голокост», «Лиха коса голодомору: 1932-1933 роки» та інші.
Україна пам’ятає! Світ визнає!
    Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте, як кам’яніє краю біль століть. Навіки до тридцятих ми прикуті…

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

     Одна з епідемій нашої сучасності була названа «чумою 20-го століття» — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД.
  СНІД — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
    Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.

     Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, започаткований у 1998 році. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості до даної проблеми. 
     СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін. Інкубаційний період переходу від потрапляння в організм ВІЛ до СНІДу може тривати від 2-3 тижнів до 9 років. З потраплянням у організм людини ВІЛ у аналізі крові, як правило, фіксується ВІЛ-позитивна реакція.
      Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Поширення ВІЛ-інфекції пов'язано з соціальними чинниками - розвитком ін'єкційної наркоманії, високим рівнем інфікованості серед жінок секс-бізнесу, у місцях позбавлення волі. Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих відноситься до вікової групи 20-39 років, постійно також зростає частка підлітків 15-17 років.
      Для протидії епідемії ВІЛ/СНІДу консолідована робота державних, міжнародних і громадських  організацій. У складі МОЗ України працює Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам як урядовий орган державного управління. З метою забезпечення ефективності діагностики та лікування захворювання усі центри боротьби зі СНІДом забезпечені якісними тест-системами та медикаментами. У системі Служби крові України вся донорська кров проходить обов'язкове тестування на ВІЛ-інфекцію.
   Підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя – основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції. Мало людей у нашій країні, навіть ВІЛ-позитивних, знають про те, що необхідно робити, щоб ВІЛ не перейшов у СНІД.
   1 грудня низка громадських і міжнародних організацій проводять заходи з метою посилення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні. Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу стало світовою соціальною проблемою і вимагає консолідації зусиль медицини, громадськості та кожної людини зокрема.
   До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в  бібліотеці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж" підготовлено книжкову виставку. В експозиції представлені видання, що розповідають про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції.

До Міжнародного  дня пам'яті жертв Голокосту

     Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цій пам’ятній даті присвячена книжкова виставка, оформлена в бібліотеці КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"
   Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
    Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

       Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.

    Друга світова війна забрала понад 8,5 млн. жителів України. Тільки Балтщина поклала на плаху війни 5119 наших земляків. На окупованій території створювалися табори смерті. В нашому місті з’явилося єврейське гетто. Воно займало декілька вулиць, було обнесено колючим дротом. Заборонялось виходити за його межі. В будинках жило по декілька сімей. Щоденно дорослих виганяли на роботи, а голодні діти залишалися без нагляду. 32 місяці існувало Балтське гетто, в якому померли та були розстріляні 452 в`язні.
     І прийшов час відплати. Перемога справедливості після страшних років гітлерівського владарювання дає нам право з надією та вірою дивитись в майбутнє. Фашизм убив мільйони невинних, але фашизму не вдалося убити правду, добро й справедливість.
     Хай навічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, старих. Хай світла пам’ять замучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.

Бібліотечний анонс

  Вийшло з друку унікальне наукове видання "Реформування та переформування українського освітнього простору" , автором якого є Іванніков Сергій Іванович - директор КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж", кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України.     Сьогодні однією з гострих проблем системи освіти, що виходить далеко за її межі , є недостатня відповідальність структури підготовки фахівців системою освіти наявній і майбутній структурі зайнятості.

Система професійної та вищої освіти має готувати не тих фахівців яких вона може готувати, а тих, які справді потрібні сьогодні і будуть потрібні завтра в суспільстві.

    Виклики і досягнення Нової української школи у системі освіти можуть стати  для суспільства не тільки не збитковим і подразнюючими, але й вигідними , приємно зменшуючи державні витрати в рази при одночасному збільшенні числа розумних і вмілих молодих людей.

Бібліотечний анонс

   Бібліотека коледжу КЗ "Балтський педагогічний фаховий коледж"  отримали у дарунок репертуарну збірку "Гурт української народної пісні "Чисті джерела": узагальнення досвіду", авторами якої є Димовський Р.Ф., Димовська А.К.

   Історія гурту української народної пісні "Чисті джерела" пов'язана з розвитком усього вокально-хорового мистецтва України. Колектив було створено наприкінці минулого століття, і ось уже кілька десятиліть він є візиткою Балтського педагогічного фахового коледжу, простором збереження української національної культури, плекання традицій народного співу та виконавської майстерності диригентів і співаків. Пропоноване видання представляє спробу узагальнення багаторічного досвіду колективу, висвітлення основних віх його розвитку, ознайомлення з репертуаром, серед якого левову частку складають обробки пісень нинішнього художнього керівника - Р.Ф. Димовського.

     Видання призначене для хормайстерів, керівників та учасників аматорських колективів, усіх поціновувачів української народної пісні.

Зі світлим Христовим Воскресінням
💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦🍩🍩🍩

     Великдень - одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні.  
     Великдень пов’язаний із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Особливо хочеться передати ці традиції молодому поколінню.Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропонуємо  своїм  читачам ознайомитися та переглянути виставку «Зі світлим Христовим Воскресінням», яка оформлена в бібліотеці коледжу. 
                                 Вітаємо Вас з Великодніми святами. Бажаємо миру, любові, достатку і смачної паски!

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи

     Сьогодні 26 квітня,  62 день війни. 36 років тому сталася Чорнобильська катастрофа, що призвела до людських жертв, хвороб та забруднення не лише території України, а й Європи.
     Аварія на ЧАЕС- найбільша техногенна катастрофа в історії людства.
     35 років…Як швидко плине час. А рани залишаються в душах людей, на тілі Землі нашої.
    Окупанти, вдершись у нашу країну два місяці тому, перш за все захопили Чорнобильську атомну електростанцію. За п’ять тижнів  їх знаходження на електростанції, її кілька разів знеструмлювалювали, наражаючи весь світ на небезпеку Чорнобиля-2. Рашисти встигли також окопатися в Рудому лісі та набрати собі сувенірів – джерела випромінення та навіть частини палива з електростанції.
     Кремлівський режим вкотре довів – тероризм, в тому числі і ядерний, – це їх єдина модель існування. Окупанти,  як і радіація, знищують все на своєму шляху.
    Шановні користувачі бібліотеки! Запрошуємо скористатися літературою даної тематики яка є в наявності у фонді нашої бібліотеки.
                                                       Цікавтеся, читайте, розширюйте свій кругозір.