top of page

Партнери бібліотеки. Електронні книги

                                                         Соціальні мережі для книголюбів)))
Соціальні мережі - це простір для обміну думками, ідеями та поглядами. Крім загальновідомих  Facebook, Twitter є ще й спеціалізовані мережі для любителів книг, в яких вони можуть дізнатися, що читають їхні друзі, написати власну рецензію, скласти список книг для прочитання і бути в курсі книжкових новинок.
   

       Для того, щоб спростити пошуки цікавих книг і впорядкувати особисту бібліотеку, пропонуємо познайомитися з соціальними книжковими мережами, де можна знайти однодумців і поділитися враженнями від прочитаного.

 Під час карантину бібліотеки не працюють у звичному режимі,  відтак Укрінформ підготував перелік сервісів, де можна безкоштовно читати книги українською мовою.

Так, на сьогодні основними видами бібліотечної співпраці залишаються:

 - професійне партнерство (взаємодія між різними бібліотеками: публічними, шкільними, бібліотеками вищих навчальних закладів, спеціалізованими тощо); 

Професійне партнерство між бібліотеками

- партнерство з освітніми закладами (управліннями, відділами освіти, вищими навчальними закладами, загальноосвітніми та дошкільними закладами тощо);

- партнерство із закладами культури (музеями, будинками культури, будинками творчості, театрами, кінотеатрами, школами естетичного виховання, музичними школами, мистецькими навчальними закладами тощо)

- партнерство з інформаційними органами (книговидавцями, рекламними фірмами, засобами масової інформації).

 

    Науково-методичний супровід здійснює:

 - бібліотека Кременчуцького педагогічного фахового коледжу ім.. А.С. Макаренка 

 

- бібліотека Одеського механіко-технологічного технікуму

Перспектива полягає передусім у створенні та промоції загальнодоступних ресурсів, каталогів, розробці та удосконаленні автоматизованих бібліотечних інформаційних систем для забезпечення захисту національних пріоритетів та відкритості до світу.

Основною метою бібліотеки залишається пропаганда читання. На сьогодні механізм пропаганди читання набуває нових контурів, проте бібліотеки залишаються єдиними стійкими інститутами, націленими на роботу з книгою.

 Бібліотека активно використовує можливі шляхи пропаганди читання та зміцнення соціальних зв’язків.

 

Ось деякі з них:

- Бібліотека розглядає в якості партнерів реальних та потенційних користувачів;

- Не менш важливий внесок у формування суспільної думки вносить участь користувачів у роботі бібліотеки (наприклад, в якості ведучих під час різноманітних заходів);

- Бібліотека проводить заходи разом зі спеціалістами і працівниками, які одночасно виступають в якості ведучих. Наприклад в циклі бібліотечних зустрічей.

 

Партнерство та співпраця
як невід’ємна складова успіху діяльності бібліотек

      У бібліотечній сфері партнерські відносини бібліотек розвиваються як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівні. 
Так 4 листопада 2021 року було підписано Угоду про співробітництво між бібліотеками Комунального закладу «Балтська публічна бібліотека» та  бібліотекою Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж». Було окреслено найактуальніші питання співробітництва, можливості та актуальність інноваційних підходів у роботі з молоддю.
   Інформаційна підтримка навчального процесу – головне завдання обох бібліотек. Інформування викладачів, вихователів про нову методичну літературу, залучення студентів до бібліотечних установ – основні напрями співробітництва. 
     Партнерство, як новий вид взаємодії, націлений на реалізацію інтересів усіх учасників процесу і відкриває широкі можливості для бібліотек.
Зустріч із колегами була цікавою та продуктивною, адже ми не лише побачили в ній нові перспективи подальшої співпраці, але й поділилися своїми напрацюваннями та новими ідеями.

                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     

                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                               

                                                                             Шановні читачі!

                                  Ви можете скористатися безкоштовно ресурсами інших бібліотек:

 

Українські бібліотеки

 

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

http://www.nbuv.gov.ua

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – головна всеукраїнська книгозбірня, загальнодержавний комплексний бібліотечно-інформаційний, науково-дослідний, науково-методичний та культурно-просвітницький центр, найбільше за обсягом документно-інформаційних ресурсів книгосховище України. Одна з найбільших національних бібліотек світу.

 

Відкрита книга  

https://sites.google.com/site/openbookclassic/  – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.

 

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (Електронні підручники) https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/

 

Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури

https://ae-lib.org.ua/index.htm  – окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.

 

Поетика http://poetyka.uazone.net/  – поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.

 

Портал  http://www.nbuv.gov.ua/ - Національної бібліотеки України імені Вернадського – найбільша в Україні база даних наукової літератури. Серед послуг, що пропонуються онлайн-пошук документів та інформаційних ресурсів, доступ до електронних повнотекстових інформаційних ресурсів, розміщених у вільному Інтернет-доступі, отримання довідково-консультаційної інформації.

 

Українська електронна бібліотека “Libruk”

https://libruk.com.ua/

 

На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам.

На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.

Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.

 

Електронна бібліотека “Українська література”

http://ukrclassic.com.ua

 

Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.

 

Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.

 

Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.

 

Окремо відзначимо підрозділ “ЗНО ”, в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури, а також програму ЗНО.

 

Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”

http://lib.shiftcms.net/

Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.

Всі книги бібліотеки згруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитяча література, Довідкова література, Документальна література, Домоведення (Дім і сім'я), Комп'ютери та Інтернет, Любовні романи, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинна література, Фантастика.

На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальність електронних текстів яскраво доводять, що в електронної книги велике майбутнє і українці просто зобов'язані йти в ногу з часом. Саме тому вони намагаються забезпечити зручне користування і доступ до вмісту своєї електронної бібліотеки усіма можливими способами.

 

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека "Читанка" спеціалізується на україномовних ілюстрованих книжках. Автори проекту сканують старі дитячі книжки з малюнками для того, щоб поділитися ними з сучасними дітьми.

Щоб знайти потрібну книжку варто скористатися авторським, алфавітним або систематичним каталогом. В перших двух розділах книжки розташовані за автором чи найменуванням, а в другому вони згруповані по наступних розділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д.

Всі книжки в "Читанці" можна завантажити в єдиному форматі DJVU, тому їх можливо читати тільки на планшетах чи рідерах, які підтримують цей стандарт електронних книжок.

 

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури “УКРЛІТ.ORG”

http://ukrlit.org/

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 році зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовувалась і наповнювалась новими книжками. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів.

 

Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/

В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.

 

– Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова»  http://www.ukrbook.net/UDC_poslugy.html

 

http://www.ukrlib.com.ua/ - Бібліотека української літератури: сучасні та класичні твори українською мовою, енциклопедія української літератури. На допомогу учневі: короткі перекази творів, твори, реферати, шпаргалки.

 

http://www.ekniga.com.ua/  - літературна, інформаційно-пошукова система-каталог. Тут ви зможете знайти тисячі книг з різних тематик!

 

http://www.lib.com.ua/  - Велика електронна бібліотека - море книг в електронному вигляді на будь-які теми!

 

http://www.biglib.com.ua/   - Зручна народна бібліотека. Рейтинг популярних книг, всі книги доступні для скачування.

 

http://www.library.kr.ua/elmuseum/index.html - Електронний Музей Книги. Манускрипти, дисертації, віртуальні виставки, живопис, біографії, архіви видатних особистостей, історія України.

 

http://www.lib.com.ua/  - Універсальна бібліотека. Розділи: астрологія, кримінал, детективи, фантастика, фентезі, пригоди, подорожі, політика, комп'ютерна література, релігія, філософія, медицина, кулінарія і т.д.

 

http://www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html  - Електронна бібліотека української літератури.

 

http://library.org.ua/ - Українська бібліотека. Найбільш відомі твори української літератури. Класика, поезія, гумор, фантастика, дитяча література, проза, історія, культурологія та інше.

 

http://izbornyk.org.ua/  - «Ізборник» — Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю.

 

http://www.megabook.ru/  - Найбільш повна добірка енциклопедичних даних за темами: автомобілі, зброя, домашні тварини, здоров'я, кіно, комп'ютери, кулінарія, музика, етикет + універсальна енциклопедія.

 

http://www.interlit2001.com/ - «ИнтерЛит». «Міжнародний літературний клуб» - це літературний сайт, або віртуальний літературний журнал, який ставить перед собою завдання виявлення і підтримки молодих обдарованих авторів.

 

http://koapp.narod.ru/  - Електронна бібліотека фонду КОАП. Нормативно-довідкова інформація. Довідкова і технічна література. Презентаційні диски.

 

http://www.velib.com/ - Віртуальна електронна бібліотека містить велику кількість повних текстів літературних творів різних жанрів російською та українською мовами.

 

http://www.sci.aha.ru/  - Довідники, карти, бази даних, програми.

 

http://lib.align.ru/cgi-bin/index.pl - Електронна бібліотека російської та зарубіжної фантастики. Колекція книг в електронному вигляді. В основному орієнтована на російську і зарубіжну фантастику. Загальний обсяг бази в запакованому вигляді становить 1.2 Gb.

 

http://tarranova.lib.ru/  - "TarraNova" архів перекладів та авторських текстів, тут зібрані і зберігаються тексти, надані самими перекладачами і авторами. Архів не має жанрових або тематичних обмежень.

 

http://cl.ru/ - централізована бібліотечна система "Київська". Список електронних довідкових систем. Інформація про технічні можливості бібліотек.

 

http://www.ipl.org/  - The Internet PublicLibrary. Електронний каталог книг для дітей та юнацтва. Газети, статті, журнали, відеофільми та ін. на англійській мові.

 

http://www.bibliomania.com/   – електронна бібліотека творів англійських та американських письменників. Огляди книг на англійській мові.

 

http://www.n-t.org/  - Міжнародна громадська організація "Наука і Техніка". Науково-популярні статті (історія науки і техніки, техніка сьогодні, наукові гіпотези, джерела енергії, наукові розваги). Електронні версії рідкісних книг і періодичних видань.

 

http://www.ruthenia.ru/sovlit/index.html  - "СовЛит". Сайт присвячений російській літературі XX століття і представляє художні та інші тексти цього часу, видання, а також дослідження, довідкові матеріали та ін.

 

http://www.imwerden.de/  - різні тексти в pdf-форматі: Євгеній Баратинській, Осип Мандельштам, Анна Ахматова, пам'ятки російської літератури XVIII-XIX століть, сторінки біографій.

 

http://delibrary.narod.ru/   - Публічна бібліотека Дмитра Єфімова. Збірник сонетів В.Шекспіра, "Майстер і Маргарита", "Собаче серце" М. Булгакова та ін.

Міжнародне партнерство : Україна - Грузія
🇬🇪❤️🤍+🇺🇦💙💛

     Україну і Грузію з давніх давен єднає тісна дружба. Між нашими народами ніколи не було ворожби і ненависті. Сьогодні обидві країни з давньою культурою та історією стають зразком молодої демократії.

    Співпраця України і Грузії, яка завжди була заснована на взаємній повазі і дружбі, розвивається на благо народів двох держав.

  Свідченням курсу на поглиблення співпраці в культурній та освітній сфері між Грузією і Україною центральною подією стало підписання 03 березня 2022 року Меморандуму про співпрацю між Науковою бібліотекою Грузії імені Іллі Чавчавадзе м. Кутаїсі і бібліотекою Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж», який визначає напрями подальшої співпраці між двома установами. Це зв’язок з єдністю наших намірів, що відповідають програмним цілям і стратегіям наших бібліотек та реалізуються згідно національних ідей наших країн, прагненням до миру і спокою в усьому світі та співпраці, співдружності у бібліотечній справі між нашими країнами.
У документі сказано, що «сторони будуть розвивати співробітництво на основі рівноправності, співпрацювати  у своїх професійних діях і заходах, шукати можливість втілення спільних програм, розробляти стратегії розвитку контактів бібліотекарів обох країн, сприяти комплектуванню бібліотечних фондів документами для грузинської та української діаспор,  та сприяти  культурному розвитку студентської молоді у міжнародній співпраці, розширення і поглиблення міжнародних зав’язків, сприяння розвитку міжнародного співробітництва.
    Отже, основною метою є  забезпечення доступу до інформаційних баз даних обох бібліотек; здійснення на постійній взаємовигідній основі обміну національними виданнями, в тому числі й електронними; підготовка та внесення пропозиції для здійснення спільних дослідницьких, видавничих та інших ініціатив, обмін досвідом, а також сприяння діяльності національно-культурних товариств і співпраці міст-побратимів Балти й Кутаїсі.

РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЩОДО ПИТАНЬ СПІВПРАЦІ

  Під час зустрічі обговорили напрями співпраці, домовились скласти план подальшої короткострокової та середньострокової перспективи співробітництва.

    Дякуємо колегам за підтримку, корисне спілкування! Співпрацюємо задля перемоги, миру та розвитку!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
6.jpg
5.jpg
36.jpg
9.jpg
369.jpg

Освітянські бібліотеки об'єднують свої зусилля. Підписано договір про співпрацю

     

       Між бібліотеками Комунального закладу "Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж" та бібліотекою Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж" підписано договір про співпрацю.

     20 квітня 2023 року з робочим візитом відвідали Комунальний заклад "Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж".

  Мета угоди: встановлення партнерських відносин і здійснення спільної діяльності для формування єдиного інформаційно-освітнього простору, спрямованих на взаємовигідну співпрацю й створення максимально вигідних умов для розвитку консолідуючих процесів у бібліотечній справі, науковій та освітній діяльності та наданні доступу до галузевого інформаційного ресурсу.

  Укладення цієї угоди стимулюватиме співпрацю на новому історичному етапі у нових цифрових реаліях при використанні та повному розкритті інформаційних ресурсів бібліотечного фонду.

   Укладення договору про співпрацю між двома освітніми закладами – це данина поваги до спільних аспектів історії, відкриття нових, ще більш потужних можливостей покращення освітнього процесу, поглиблення спільних наукових досліджень та спільних бібліотечних проектів.

   Загалом, отримавши неймовірні позитивні враження від побаченого, хочемо висловити вдячність керівництву коледжу за надану можливість відвідати коледж та загалом освітянську бібліотеку цього навчального закладу зокрема.

10.jpg
14.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Друзі, у нас є гарна новина!
Підписано угоду про співпрацю 

     Між Науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського ( м.Київ) та бібліотекою Комунального закладу "Балтський педагогічний фаховий коледж" підписано угоду про співпрацю.

  Державна науково-педагогічна бібліотека Україна імені В. О. Сухомлинського НАПН України є головним координаційним науково-методичним центром мережі освітянських бібліотек МОН України.
    Тому підписання цієї угоди є досить важливим кроком встановлення партнерських відносин і здійснення спільної діяльності для формування єдиного інформаційно-освітнього простору, спрямованих на взаємовигідну співпрацю й створення максимально вигідних умов для розвитку консолідуючих процесів у бібліотечній справі, науковій та освітній діяльності та наданні доступу до галузевого інформаційного ресурсу. 
   Укладення цієї угоди  стимулюватиме співпрацю на новому історичному етапі у нових цифрових реаліях при використанні та повному розкритті  інформаційних ресурсів бібліотечних фондів.
    Укладення угоди про співпрацю між двома установками – це данина поваги до спільних аспектів історії, відкриття нових, ще більш потужних можливостей покращення освітнього процесу, поглиблення спільних наукових досліджень та спільних бібліотечних проектів.
     Разом до перемоги!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
bottom of page